Je leto 1957 a automobilové impérium bývalého pretekára Enza Ferrari je v kríze. Všetkému čo spolu s manželkou Laurou vybudovali hrozí bankrot. K tomu ich búrlivým manželstvom hlboko otriasla strata ich syna Dina. Enzo musí pozbierať posledné zvyšky svojich síl a pretekárskej vášne, keď sa tím Ferrari púšťa do zradných 1000 míľových pretekov naprieč Talianskom. (Forum Film SK)

gogo77

6/10 ... opat som sa dozvedel nieco nove... nieco zaujimave... nieco nevsedne... zivot tohto zanieteneho sofera rychlych aut a vyrobca znacky Ferrari ako samozrejme aj milovnika krasnych zien ani nebol pre mna vynimocny ... nejak ma auta neberu... ale tato etapa jeho zivota bola veru plna napatia.... umrtie jedineho syna, boj o veduci post najrychjesieho auta, smrt jedneho z jeho pretekarov, odhalenie nemanzelskeho dietata, bankrot firmy.... obrovska tragedia na pretekoch... nebolo to jednoduche no znacka vsetkych prezila ()

RoyBatty444

Herecky dostačujúco zvládnuté. Inscenačne to bolo zmätené a aj keď scény s postavami neboli zlé, ale bol vidno dôraz na akčných scénach. Čo dokazuje aj búračka ako z vojnového filmu. Rozprávanie mi pripadalo trochu zmätené. Bol to celkovo slabý príbeh so známkami vyvinenia sa na verejnosti. Napriek tomu odsýpal. Čo bolo pre mňa dobre ukázané, že ľudia robia rozhodnutia prospechovo a iný trpia alebo umierajú. IMCDb ()

vojacekr

Ferrari není vášeň, je to náboženství. Film se zaměřil na závod Mille Miglia. CGI bilo občas do očí, ale "who cares"? Znova jsem dostal chuť si zahrát 》Test drive: Ferrari racing legends (2012)《, because "I married 12 cylinder and never divorced it". ()

limike

Bavilo mě to od záčátku do konce. Není to film o závodění, je to film o vyjímečném člověku a jeho životě. Něměl jsem nějak velká očekávání, ale z promítání jsem odcházel s pocitem, že jsem viděl dobrý a zajímavý film. ()

Lukydiv

Ferrari není dalším Le Mans, ani se nesnaží jím být. Tento film se nikam nežene a vůbec se nesnaží postihnout zhuštěně celý vývoj kariéry Enza Ferrariho (jak by možná někteří čekali), ani vás zahltit detaily o historii této automobilky. Nabízí zato zajímavou studii charakteru jednoho z největších automobilových průmyslníků historie, pojednává o jeho rodině, o jeho tužbách a problémech. Film se také točí okolo tématu hodnoty lidského života, tady ve smyslu za co stojí člověku riskovat svůj život (proč závodník dobrovolně nasazuje svůj život na závodní dráze) nebo co tady člověk po sobě zanechá (kam se bude ubírat velká firma po smrti jejího zakladatele). Zážitek mi trochu zkazil poslední závod, který mi přišel zbytečně dlouhý a nezajímavý, už už jsem chtěl, aby se film vrátil zpět k osobě Enza v brilantním podání Adama Drivera, ale závod stále pokračoval dále (což je teda u filmu o závodnické značce poněkud zvláštní výtka). Nejedná se o úplně typický Mannův film nabytý jeho trademarky, není tu v takové míře ona Mannova klidná meditační filmová forma (která mi např. naposledy v Hackerovi přišla přímo dechberoucí), a asi by se ten film u mě neprotlačil mezi jeho top filmy, ale stále se jedná o velmi příjemné filmové překvapení ke konci roku. S výsledným pocitem se hodně shoduju s EvilPhoEniX. ()

kopirak

Zajímavé, leč bez spádu. Ano, je to spíš drama, než něco, kde by byla akce, ale i tak tomu chybí takový nějaký náboj, jiskra. Hodnocení 58% ()

jara12

Michael Mann, i přes své režijní úspěchy, s novým snímkem o zakladateli Ferrariho nezaujal. Příběh je banální a předvídatelný, ačkoli závěrečný závod je vizuálně působivý. Adam Driver ve své roli nesplňuje očekávání a příběh vedlejších postav je jen povrchně naznačen. Film zůstává nedotčen potenciálně atraktivnějšími postavami a jejich příběhy jsou opomíjeny ve prospěch nudného portrétu hlavní postavy. Novinka Mannova filmografie překvapivě sklouzává k vypravěčským nedostatkům, ačkoliv vizuální stránka a italské kulisy zůstávají pozoruhodné. Celkově je však film zklamáním, neboť i přes své estetické kvality nedisponuje silným vyprávěním. ()

Reyer

Očekával jsem hlubší průřez jeho životem. Je to veliká škoda. Byl to jen malý úsek, určitě podstatný...ale moc neříkající o jeho celkovém životě závodníka, podnikatele, manžela a manažera závodní divize. Ale i tak moc hezky zpracované. ()

Pepahodnoti2

Něco jako Le mans 66 ale to bylo asi lepší je to film o zrození Ferrari a je to celkem dobře popsané.Dobře natočené a zahrané.  ps: šel bych na to znova ()

Lukango

Michael Mann se pokouší po špatném Hackerovi a poměrně dlouhé filmové pauze o comeback. Přichází tak s životopisným snímkem Ferrari, který naplňuje představy jen z poloviny a utvrzuje tak Manna v tom, v čem je dobrý. Ferrari je našlapaný závoďák, který však, když odbočí od závodění, tak nabízí jen nadprůměrnou jízdu. Film přibližuje dobu úpadku značky Ferrari, která se o to víc soustředila závody, jakožto jediný cíl k penězům. Film zobrazuje nejtěžší dobu značky, která byla v málem krachu. Příčinou vysokých výdajů byl samotný Enzo Ferrari, který utrácel víc než vydělával a jeho touha a vášeň k závodům přinesla značku Ferrari málem na mizinu. Sledujeme tu život Enza Ferrariho, jeho zničené manželky Laury a jeho milenky Lini. Z hlediska postavy hlavního protagonisty bych film přirovnal k filmu Napoleon z minulého roku. Oba totiž nedokázali hlavní protagonisty dostatečně vykreslit. Divák si k obou nedokázal vytvořit dostatečné pouto. Jak u Napoleona, tak i u Ferrariho nemám jasnou představu, jací tito pánové byli. Teda takhle, obecnou představu ano, ale ne konkrétní. Tady máme Ferrariho jako člověka zapáleného do závodění, pro kterého je důležitý jen syn a auto. Člověk, který není dobrý obchodník, ale závodník. Ferrari tu působí velmi odtažitě a nechává chladný postoj, aby do něj divák nedokázal dostatečně nahlédnout a občas zapůsobí jak menší záporák. U obou protagonistů, jak u Ferrariho, tak u Napoleona, mě mrzí, že do sebe nenechají diváka vstoupit, aby si s nimi vytvořil dostatečně silné pouto. Celý příběh se skládá ze tří rovin. Jedna je intimní, která řeší osobní Ferrariho život. Tato linka není špatná, ale skvělá také určitě není. Sledujeme tu komplikovaný vztah s jeho ženou a jeho milenkou. Tato linka má světlé momenty, ale nedokáže natolik zaujmout, jako tomu bylo třeba u Rivalů či Le Mans 66. V této osobní lince to víc než kdy jinde stojí na hercích, kterým však byl scénář lehce krutý, tudíž toho moc nedokážou předvést. Druhá linka je menší, týká se různých obchodních jednání, hledání jezdců a sledujeme tu firmu jako celek. No, a třetí je závodní. Tam se Mann utvrdil v tom, že akce je mu blízká a připravil nám tu závodní zážitek, který jsme naposledy viděli v roce 2019 při Le Mans 66. Mimo bych rád dodal, že Ferrari je v porovnání s Le Mans 66 či Rivaly cekem nízko. Na druhou stranu se i tak jedná o pořádnou řemeslnou práci, při které se vám až zatají dech. Perfektní zvuk, střih zvuku, kamera dělají jednotlivé závody plnohodnotným zážitkem, který kina potřebují vícekrát. Krvežíznivé závody, které jsou surové a vypiplané k dokonalosti, aby se divák cítil jako v sedle závodního jezdce. Tady je Mann doma a každý závod je pro diváka odměnou. Mann dělá dobré filmy se špičkovou akcí, která se v Hollywoodu řadí k vrcholům. Film tak působí s těmito závodními sekvencemi v menším kontrastu s lehce nadprůměrnými dialogovými sekvencemi. Mann si prostě a jednoduše obhajuje titul v tom, že příběh je jeho slabší stránka, zato akce je jeho talent. Přesunu se k hercům, kde začnu se scénářem, který hercům nejde naproti, právě naopak, tudíž jejich herecké výkony jsou chvályhodné jen v některých scénách. On filmu taky chybí přízvuk, když si vzpomenu na Klan Gucci, tak tam přízvuk dělal hodně a krásně napomáhal filmu. Zato tady je přízvuk skoro na mizině a my z toho italského světa máme jen manželské hádky. Což je škoda, protože životopisné snímky jsou takovou pomocí pro herce, kteří chtějí Oscary. Driver tu v několika scénách září, stejně jako Cruz, ale že by na Oscarech měly něco čekat, tak to rozhodně ne a čekal jsem od nich víc. U Drivera mám dvě hypotézy, proč ho Mann obsadil. První je ta, že ho Mann viděl v Klanu Gucci a usoudil, že mu italské role jdou. Ta druhá je ta, že se jmenuje Driver. Vrátím se od hypotéz k snímku. Mám tu k filmu ještě dva zápory. Jeden je detailní, ale i tak film narušuje. Týká se cgi, které opravdu vyčuhuje a narušuje tu perfektní závodní symfonii, protože je viditelné jak slunce a svářečka dohromady. Další mínus se týká zvuku, který je při závodech doslova perfektní, ale ve zbytku filmu amatérský. Zvuk kolísá, jak na horské dráze, někdy je při konverzacích vysoko někdy zase nízko a působí tak velmi nesourodě a opět to je takový kontrast mezi perfektním zvukem v závodních sekvencích a ve zbytku filmu s amatérsky kolísavým zvukem v konverzacích. Na závěr chválím hudbu, která se místy opravdu ozva a odkáže napumpovat krev žilách. Cekově se jedná o příběhově slušný film, který však z té řemeslné a závodní stránky jasně utvrzuje Manna v tom, že akce je jeho. Známka: 6,5/10 () (menej) (viac)

Tusak

Zaujímavo natočený film, ktorý je síce hereckou špičkou, ale samotné drama tam vidieť veľmi nieje. Rivalita s Maserati nebola podľa mňa dobre vykreslená, závody sa len tak ocitli v deji, bez nejakého vysvetlenia o čom sú, aké sú pravidlá, čo to znamená pre ostatné postavy... Chýbalo tomu to, v čom napríklad filmy Rush alebo Le Mans excelovali. Ten drive, drama a zábava. Rozumiem, že Ferrari je hlavne film o Enzovi, ale nebyť výborných hercov a rozumného scenára bol by to prepadák. 6,5/10 ()

Tomatec

Aha, tak já jsem šel na jiný film. Neveděl jsem o tom nic a to byla chyba. Auta, fabrika, dílna, motory, účtárna, dělníci, vývoj ...nic, nic, nic, jen řešení vztahů a dětí na židli v kuchyni. Ten film je o všem možném, jen né o autech. Postrádal jsem napětí a ducha motorismu. Ano možná se měl film spíše než ferrari, jmenovat Enzo, nebo Pietro, aby více inklinoval k žánru mezilidských vztahů, ani životopisný film to nebyl. Prostě taková nuda na úterní večer na ČT2. Co se týká automobilové větve, byl to jen doplněk s někdy až komickými scénami ve stylu rychle a zběsile. Neuvěřitelné havárie s hadrovými panáky za něž byse styděl i Roger Moore jako 007. No nic, já musel, fakt. Byl jsem totiž v půlce filmu patřičně rozladěn. Abych jen nehanil, tak hlavní role Enza byla perfektně zahraná a to platí i o roli manželky. Ovšem Páťa Depsejů, jako metrosexuál z 57 roku, tak tomu jsem to nevěřil, stačilo, aby se nalíčil a vyrazil na rande s Bridgit. Za mistrovský kousek, jak jiní hodnotí, to ani náhodou nepovažuji, a předpokládám, že do týdne si na film ani nevzpomenu. ()

Operator

Až se mi nechce věřit, že toto natočili Američani. Adam Driver a Penélope Cruz táhnou celý film. De facto jde o manažerské porno a potom až o film o závodních vozech. Shailene Woodley je tradičně unylá. Je to příběh člověka, co se rozhodl mít vše pod kontrolou. ()

StaryJano

Místy stejně homolkovské jako Ridleyho Gucci, jinak je to ale jěště více zdrcující, než Mannovo narativy o zlodějíčcích, co můžou prchnout na každém rohu. Enzo totiž prchnout nemůže. ()

mach333

Tenhle film ocení asi hlavně milovníci aut, automobilových závodů a veteránů. Enzo Ferrari je tu vykreslen tak, jak je o něm z vyprávění a knížek známo - jako nekompromisní a ješitný commandatore, který nade vše touží po úspěchu především na závodním poli. Souboje kolo na kolo se silnými a těžko ovladatelnými vozy jsou tu nádherně ztvárněny. Horší je to s vykreslením havárií, které působí značně nevěrohodně - auta tu létají vzduchem jako utržení papíroví draci. Ocenění jistě zaslouží i výprava - scenérie 50.let na italských silnicích a v autodílnách je úžasná. Pro ostatní, kterým třeba Mille miglia nic neříká, to bude asi jen průměrný film, kterému chybí silnější příběh nebo originální zápletka ... já se řadím k té první skupině. ()

momomoo22

Film o krátkom  useku Ferrariho súkromné života  a víťazstva v dôležitom závode. Herecké  výkony veľmi  dobré, obsahovo zaujímavé boli najviac časti  zo závodu (ukazujuce drsnú realitu vtedajších zavodov). Anak to bolo o manželke a milenke. Čo  bolo zlé, boli naozaj zlé efekty pri nehodách  áut.  Veľmi  slabé. Celkovo nie zlé, ale čakala som viac o živote  Ferrariho. ()

Geon

Dobovka protkaná strastmi a útrapy osobního života na pozadí nejrychlejší a nejnebezpečnější mužské vášně s podtónem rudé. Tento film má největší sílu, když se na plátně zhmotní síla koňská, která otáčky napětí žene vysoko. Zatímco zbytek filmu je nakouknutí pod kaputu (pana) Ferrariho kdy se jede na volnoběh. *** ()

Marcimor

Jak má petrolhead objektivně hodnotit film, který se jmenuje "Ferrari"? Tak snad jenom, proč nehodnotím 5ti hvězdami - samotný závod mohl být zpracován dramatičtěji a zejména havárie, vč. té fatální, mohly být - zejména z hlediska fyzikálních zákonů - zpracovány uvěřitelněji. Jinak samá pozitiva - Adam Driver a Penélope Cruz, úcta k detailu (startovní čísla aut, typy, posádky, výsledky - vše historicky sedí), dvě dějové linie (osobní a sportovní) a zejména to, co někteří kritizují - film mapuje sice krátké časové období v životě Enza Ferrariho, ale o to více jde do hloubky. A to je jenom ku prospěchu věci. V kině také lépe vyniknou ta krásná auta v pohybu, která jinak známe jenom z nekvalitních černobílých dobových záběrů, i zvuk jejich motorů. A film je to rodinný - bez obav vezměte do kina ženu i děti (starší). ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film