Třináct životů je film podle skutečné události, kterou sledoval celý svět. Strhující výpověď o záchraně thajského chlapeckého fotbalového týmu, který po přívalovém dešti zůstal uvězněn v zaplavené jeskyni Tham Luang. (Prime Video)

Elessar.

Nejako som sa nechytila, každopádne je to výborne natočené a to všetko, klaustrofóbia jak hovädo, ale mne osobne mi to prišlo menej záživné pomaly než nový Croenberg a to už je čo povedať. Internet a aj samotný názov ochotne prezradí koniec, takže ostáva sa pozerať na to ako akcia prebieha. Celkovo film pôsobí skôr ako dokument a nejako nedáva priestor tomu, aby si divák našiel cestu k postavám a pôsobil na mňa napokon nudne ()

DonBraso

Sázka na režiséra a herecký ansámbl dal čekat, že tohle bude zdařilá záchrana mise. Film vůbec netlačí na pilu, jen ukazuje jak se to stalo až skoro v dokumentárním měřítku. Není zde pomalu žádná velká akce, jen ten celek. Možná zrovna u filmu by se hodila určitá místa více nakopnout, ale je to zase drama. Na drama tu kromě pár ásíjských rodin vytrácí už určitá míra, protože stopáž je trochu krvavá a scény se Vám už zdají tak přes kopírák jako samotná jeskyně. Je to taková civilní jednohubka, kde parta potápěčů zachrání fotbalový tým. Jde se sice hned na místo určení, ale možná sem tam i nějaký větší odchylka z hlavního tématu do útrob hlavních představitelů by nebyl vůbec na škodu, protože časově je tu na to dostatek místa. Co chtěl sdělit, sdělil a to Howard využil díky reáliím poctivě ()

xxmurphyxx

Všetci sme to sledovali, všetci sme im fandili, všetci vieme ako to skončilo, no aj tak všetkým vrelo odporúčam ísť do toho, lebo verím, že všetci budú spokojní. Toto je jednoducho poctivý kus filmárčiny, kvalitnej filmárčiny. Práca s kamerou, postavami, dávkovaním napätia a výstavbou deja, všetko je na prvotriednej úrovni. Táto obdivuhodná záchranná akcia nemohla dostať lepšiu filmovú poctu. ()

Facerr

Obrovský překvapení. Do půlky na čtyři hvězdy, pak i na pět. Vůbec by mě nenapadlo, že jde užmoulat takový napětí bez klasických akčních scén, kdy se někdo ztratí, pak hledá, mezitím umře, aby obživnul na poslední chvíli. Nic takového se tady neděje, nakonec možná i proto, aby film zůstal věrný předloze. Přesto je tady takový napnelismus, že si to těch skoro 90% zaslouží. ()

Habanera

Nasazení sil, umu a odvahy k záchraně 13 lidských životů. Poctivá filmařina, skvělé herecké výkony. Trochu jsem měla obavy z té délky filmu, ale pozornost udržena až dokonce. ()

mata77

Bizarný príbeh o skupinke starochov, ktorí majú ešte bizarnejšie hobby. Najšialenejšie na tom je, že sa to naozaj stalo. Dej dopredu ťahá skúsená réžia Rona Howarda, preto aj stopáž 2,5 hodiny odsýpa celkom svižne. Scenár sa nezamotáva v hlbokej filozofii, ale je priamočiary a celkom zaujímavo odhaľuje aj časti thajskej kultúry a zákony vzťahov v komunite. Potešilo ma pôvodné znenie a reálna ukážka jazykovej bariéry. Pre diváka, ktorý nevidel minuloročný dokument Záchrana v jaskyni Tham Luang (2021) a nepozná viac detailov, to môže byť silný zážitok. ()

wowylgu313

Tak jsem asi fakt mimo ale za co že přesně tady je to hodnocení v takové míře? :o dobře. Budu hledět na to že je to True Story a že prožít něco takového muselo být psychicky náročné a obletělo to zřejmě svět. Ovšem stejně jako tisíce dalších nechtěných zážitků, které pak byli natočený a byli natočený do mnohem lepší podoby než tento počin. Více jak dvě hodiny ... Skoro ničeho? První hodinu se neděje radši vůbec nic. A druhou hodinu už jen koukáte jak vytahují pod vodou jednoho za druhým. A všichni to samozřejmě přežijí. V pozadí nehraje žádná dramatická hudba, je to tiché a nezáživné. Má to být drama a máte se modlit jak to dopadne ale ono to drama vůbec není a nakonec je vám úplně jedno jak to dopadne. Za mně osobně jedno z těch špatně natočených filmu podle skutečné události. Mělo by si to vzít příklad z filmů jako je Kapitán Phillips atp... Tenhle kousek tedy ať nejsem úplný hnidopich 45-50% ... ()

HanzoBureshi

Ron Howard je na tyhle události prostě génius. Ten film má stopáž 150 minut a ani jednou jsem nevzal do ruky mobil a neodvracel pohled a to už sakra něco znamená, protože celou stopáží filmu probíhá záchrana, která je tak napínavá a dechberoucí. Jedná se opravdu o poctivé řemeslo. Tu situaci si nedokážu ani představit. Ten rok si to dobře pamatuji a ty zprávy taky a tady to všechno opravdu bylo. Kamera, režie, hudba napětí... toto je opravdu sakra vydařený a kvalitně natočený snímek. Mé hodnocení: 9/10  ()

Kinofil

|| PG-13 || Amazon Prime || Rozpočet: N/A || Ron Howard se konečně vrátil k tomu, co mu vždy šlo nejlépe - lidská dramata podle skutečné události na pozadí nějaké tragédie. Vzhledem k tomu, že tragédie thajských fotbalistů z jeskyně je dost čerstvá záležitost, bál jsem se, aby z toho nevylezl jen nějaký hollywoodský kalkul, který se chce za čerstva přiživit. Howardovo jméno však naštěstí mírnilo obavy a výsledkem je mix 33 životů, Everestu a do jisté míry i jeho Rivalů. Tentokrát se však soustřeďujeme převážně na záchranou akci a nic moc víc okolo, což je vlastně dobře. Záchrana 13 fotbalistů je totiž dostatečně nosná a napínavá, aby si s ní celý film vystačil. Ať už tehdy někdo záchranou akci bedlivě sledoval nebo jen četl zprávy, věřím, že tu na něj čeká dost překvapení "jak to vlastně bylo". A je to něco dechberoucího a úzkostlivého. Valná část filmu je, logicky, věnována potápění se zatopenou, nekonečnou jeskyní, kde potapěči často proplouvají trhlinami ne širšími než rozpětí ramen. Vysvobození 13 lidí bez potapěčských zkušeností se proto zdá jako nemožná mise. A právě takto k tomu film přistupuje. Pokud už jste zapomněli, jak to dopadlo, nezjišťujte si to! Trio Mortensen, Farrell a Edgerton ztvárnili své role adekvátně a nijak moc jako jediné herecké hvězdy nevytrhují diváka z pozornosti. Stopáž je sice více než výživná, ovšem máloco by se dalo stříhat. Howard se svými Třinácti životy znovu dokazuje, že má smysl točit tyto polodokumentární příběhy, jelikož stojí za zfilmování a také si uvědomit cenu lidského života bez ohledu na věk, rasu, postavení. 80%. ()

CZRohlik

!POTENCIÁLNÍ SPOILERY! Tohle bylo fakt dobrý! Ano, ze začátku by někoho mohla štvát délka nebo samotný tempo filmu, ale pokud do toho jdete s vědomím toho, že vás čeká pomalejší drama tak budete příjemně překvapeni. Samotný napětí funguje skvěle (to postupný vytahování děcek z vody bylo úžasně provedený) a film přesně ví při jakých scénách má zpomalit, aby došlo k tomu správnýmu zážitku. Taky stojí za zmínku klaustrofobický scény v jeskyni, kde správně nehrála žádná hudba a my jsme jen poslouchali zvuk vody a skřípajících nádrží na kyslík o stěny jeskyně. Postavy jsou jinak velice dobře napsaný s tím, že dobře vykreslují i jejich problémy, se kterýma se průběžně setkávají. Jediný co bych možná trošku vytkl tak je začátek, kde se nám ztratí děti a film je na nějakou dobu ignoruje místo toho, aby buď využil strachu o jejich život a při jejich nalezení nás trochu potrápil s tím, že nevíme jestli jsou naživu a nebo jejich samotnýho strachu a dal nám pár záběrů z jejich pohledu a nastínil nám v jakých podmínkách tak přežívají. A ještě jedno malý rýpnutí a to v podobě trošku pokulhávajícímu představení vedlejších postav (těch co tam přišli později). Jinak se ale jedná o skvost, kterej mně osobně dodával i jakousi naději v lidstvo :D... 9/10! ()

JenYu

Takovéhle příběhy se mají filmovat! Zpracování obvyklé (místy až dokumentární), ale osud chlapců je tak fascinující, že dvě a půl hodiny uběhne než bys řekl švec. ()

ShadowCree

Ron Howard opět dodává. Skvělá rekonstrukce skutečné události, která mohla být tragičtější. Krásně natočené v malých prostorách s brilantními herci.  Je to skvělý film, který vás od začátku do konce chytne a emocionálně připoutá. Cítil jsem se, jako bych tam byl v reálném čase, jak se to všechno dělo. Opravdu stojí za zhlédnutí. ()

Ace.A.T.L.

Strhující film a strhující příběh. Je to úžasně natočný, hlavní postavy jsou skvěle obsazený, atmosféra by se dala krájet a celkově mě to ohromilo. Ron Howard odvedl skvělou práci. Rozepsal bych se, ale teď jsem to dodíval a nevím co bych psal dřív. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Tomas_PO

Výborné, takmer za plných 5 hviezd. Pravdupovediac, veľmi si na tento nedávny moment záchrany nespomínam, hoc to bolo medializované aj u nás. O to je ale väčši je impakt filmu, keďže rozuzlenie bolo zahalené tajomstvom. Takmer celý dej je spracovaný z pohľadu zahraničných záchranárov, čo mierne evokuje imperialistický šovinizmus, aj keď snaha o vytvorenie pocitu medzinárodnej spolupráce tam bola. No big stars sú všetko white alfa male. Aj keď treba povedať, že sympatickí, lebo ako Viggo Mortensen, Colin Farrell, tak aj Joel Edgerton a Tom Bateman to dali na parádnu. Skvelá kamera, feeling a neprestajná dráma počas takmer 3 hodín bez možnosti odskočiť si čo len na toaletu. Jedna hviezda dole za snáď len za poslabšie dialógy, aj keď ich vlastne bolo minimum. No práve to minimum vyzeralo pomerne umelo, Hollywoodsky. ()

rigby

Film se nebabrá s něčím kolem, ale okamžitě se vrhá do akce, takže to vypadá na pěknou desetiminutovku. Ale 2,5 hodiny je masochismus i pro příznivce podobných příběhů. ()

hony23

V roce 2018 sledoval celý svět úsilí záchranářů, kteří se snažili zachránit dětský fotbalový tým ze zatopené jeskyně. O 5 let později natočené drama o těchto událostech je strhující podívanou, která navzdory 2 a půl hodinové stopáži nenechá diváka vydechnout. Klaustrofobická atmosféra je cítit z každého záběru, ve kterém se potápěči snaží dostat úzkými průrvami na druhý konec 3 km jeskyně. Nejlepší příběhy píše sám život, ale už jsem viděl hodně filmů, které dokázaly původně silný příběh totálně zabít. Tohle ale bylo natočené naprosto bravurně. ()

fafejt001

Výborně  natočeno , napínavé , nervy drásající  drama .  Jeskyně neuvěřitelné  reálná  i  výkony  potápěčů . Je  třeba  před  nimi  smeknout !   Ron  stále  umí  a  je  mistrem  svého  oboru .  A  nebýt  Harryho  ,  tak  tam  jsou  děcka  až  dodnes . Drsná  metoda  ,  ale  zabrala .  Naštěstí . Shrnuto  výborný  film ,  který  se  dá  ,  za  čas   , znovu  shlédnout  a  opět  člověk  bude  napnut  jak  to  dopadne . ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2022

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)