Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Horor
  • Dráma
  • Krátkometrážny
  • Komédia
  • Akčný

Posledné recenzie (1 119)

plagát

Morbius (2022) 

Doktor Morbius sa pokúša objaviť liek na chorobu, ktorá ničí životy všetkým, u ktorých sa objaví. Jeho výskum sa ale zmení na katastrofu, keď látku vyskúša na sebe a po jej aplikovaní sa zmení v monštrum bažiace po krvi. - Režisérov predchádzajúci horor Life sa mi velmi páčil a mal by som si ho niekedy zopakovať, ale na toto sa nedalo pozerať. Zo začiatku to ešte vyzerá znesitelne, ale v okamihu, kedy si Morbius pichne to sérum, sa spustí smršť podradných vizuálnych efektov a v jednom okamžiku je z toho film, ktorý v kinách nemá čo robiť. Komiksy nepoznám a neviem, či je film  zasadený do nejakého špeciálneho univerza, ale budem rád, keď sa tieto priteplené záležitosti budú žánru horor oblúkom vyhýbať.

plagát

Podpaľačka (2022) 

Malé dievča bolo obdarené zvláštnou schopnosťou vznietiť veci okolo seba. Túto schopnosť ale nedokáže naplno ovládať, takže sú jej v pätách agenti organizácie DSI. Tí ju chcú získať na svoju stranu a nezastavia sa pred ničím. - Tvorcovia si zrejme boli vedomí mizivého potenciálu tohto filmu, takže to deň po kinopremiére vydali aj na VOD. Mňa to ale celkom zaujalo, hlavne kvôli talentovanej Ryane Kiere Armstrong, ktorá podávala parádne výkony už v minuloročnej sezóne American Horror Story. Dosť mi to pripomínalo horor Morgan z roku 2016, ktorý má takmer totožnú tematiku a rovnako ako Firestarter staval hlavne na hudbe. Dejovo je to nesmierne predvídatelné, ale má to celkom pekné posolstvo o odpustení a príjemný nábeh na pokračovanie, takže za slušné tri to dneska bude.

plagát

Monstrous (2022) 

Po odchode od svojho násilného manžela sa Laura so svojím synom Codym presťahuje do odlahlého domu pri jazere. Codyho začne počas nocí strašiť tajomné monštrum vychádzajúce z vody. Začína byť jasné, že rodina nenájde pokoj ani na tomto mieste. - Režisérov predchádzajúci brakový horor All Cheerleaders Die bol fakt dosť zábavný, ale toto ma vôbec nebavilo. Christina Ricci nedávno zažiarila v seriálovom horore Yellowjackets a aj tu odtiahla v podstate celý film sama, ale scenár bol podla mňa velmi slabý, takže tu nemala príliš čo hrať. Naviac som mal velký problém s tým, že sa mi pri každej desivej scéne vybavovali desiatky hororov, v ktorých som videl niečo podobné. Záver to už len zaklincoval a urobil z toho ešte väčšiu podivnosť. V podstate je to podobné, ako nedávny X. Vizuálne a dobovo pekne zladené, ale obsahovo takmer prázdne.

Posledné hodnotenia (1 384)

Morbius (2022)

15.05.2022

Podpaľačka (2022)

14.05.2022

Monstrous (2022)

13.05.2022

The Twin (2022)

06.05.2022

Masquerade (2021)

02.05.2022

Dead by Midnight (Y2Kill) (2022)

01.05.2022

Shining Vale (2022) (seriál)

18.04.2022

From (2022) (seriál)

15.04.2022

Rozhodnutí nebo život (2022)

15.04.2022

Reklama

Posledný denníček (34)

Život človeka závislého na hororoch 7

Tento rok som videl opäť úplné minimum hororov, a keď už som nejaké pozeral, väčšinou išlo o horory, ktoré som už niekedy videl. Taktiež sa mojim tekviciam túto sezónu príliš nedarilo, ale napadlo ma vyrezať nejaký výtvor vodorovnou formou, pretože do tých tohtoročných zmutovaných variácií by sa nič normálne vyrezať nedalo. Náhodou som narazil na screenshot so scénou z filmu Krampus, ktorý budem pozerať ako obvykle počas Vianoc. Pokúsil som sa ju preniesť na moje ''plátno'', a to, ako to dopadlo, môžete posúdiť sami. Všetkým hororovým fanúšikom želám príjemný Halloween a čo najviac hororových zážitkov.

Život človeka závislého na hororoch 7

Reklama

Reklama