Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Horor
  • Dráma
  • Krátkometrážny
  • Komédia
  • Akčný

Posledné recenzie (1 129)

plagát

Men (2022) 

Po traumatickom zážitku prichádza Harper na vidiek, aby si tu oddýchla a načerpala nové sily. Jej nové sídlo je nádherné a aj jeho majitel je príjemný človek. Pri prechádzke po miestnych lesoch narazí na nahého muža, ktorý ju začne sledovať. To je len začiatok teroru, ktorý bude nasledovať. - Po Annihilation, čo je jedna z najhorších vecí, ktoré som kedy videl, si u mňa režisér napravil meno. Men začína pozvolna a na začiatku pripomína desiatky klasických hororov, ale atmosféra sa pomaly začne stupňovať a nakoniec nepolaví až do úplného psycho záveru, ktorý na hororovej scéne už dlho nebol. Ten si už bude musieť vysvetliť každý po svojom, pretože je úplne otvorený, aj keď režisér v priebehu filmu pár vecí opatrne naznačil. Herecky zvládnuté výborne, tematika pracuje s negatívnymi emóciami ako trauma alebo vina perfektne a celé to dokáže vyvolať nepríjemné pocity, takže som spokojný. Hodnotenia tu ale určite budú rozporuplné.

plagát

American Carnage (2022) 

Po guvernérovom nariadení sú všetky rodiny nelegálnych prisťahovalcov presunuté do vládnych zariadení. Mladí previnilci dostanú možnosť oslobodiť sa, ak sa zúčastnia programu, ktorého cieľom je poskytovať starostlivosť osobám v zariadeniach pre dôchodcov. Túto možnosť sa rozhodne využiť aj JP, ale to, čo sa zdá byť jednoduchou cestou na slobodu, sa čoskoro zmení na utrpenie. - Je to taký crossover A Cure for Wellness a Get Out, ale velmi ma to bavilo. Dokonca až tak, že keby ma pred pár týždňami nerozmaznala štvrtá séria Stranger Things, dal by som tomu zrejme päť hviezd. Casting sa vydaril na jednotku, herecké výkony sú perfektné, má to precízne budovanú atmosféru a inteligentne podanú myšlienku, čomu sa po trochu rozpačitom úvode (AOC s Obamovým sloganom hope, lol) čudujem. Jenna Ortega je momentálne asi najvýraznejším hororovým talentom a stíha toho viac, než old school scream queens z osemdesiatych rokov. Tento rok už štyri solídne horory plus sa venuje natáčaniu Scream 6 a Wednesday pre Netflix. Snáď jej forma vydrží a taktiež sa dúfam bude dariť tomuto režisérskemu duu, pretože ma títo páni svojím debutom velmi príjemne prekvapili.

plagát

Abandoned (2022) 

Mladý pár s dieťaťom sa presťahuje na vidiek, aby začal nový život. Ich nový dom má ale temnú históriu, ktorá začne po príchode vychádzať na povrch. Psychický stav Sary sa neustále zhoršuje a okrem seba samej začína ohrozovať aj svoje dieťa. - Nič prevratné, ale vďaka slušným hercom pozeratelné. Emma Roberts v posledných rokoch herecky dospela a už to nie je mrcha zo Scream Queens a American Horror Story, ale skúsená herečka, ktorá dokáže uveritelne zahrať aj takúto náročnú rolu. V rámci hororových scén je film slabší, ale velmi sa mi páčilo spracovanie záveru, ktorý má príjemné a až prekvapivo silné posolstvo. Na debut slušné, aj keď je ešte rozhodne čo zlepšovať. Myslím si, že Spencer Squire by sa dobre uchytil u štúdia Daily Wire, pretože to pocitovo pripomína nedávny Shut In, čo je len dobre.

Posledné hodnotenia (1 393)

Men (2022)

26.06.2022

American Carnage (2022)

24.06.2022

Abandoned (2022)

24.06.2022

Zločiny budoucnosti (2022)

odpad! 21.06.2022

Watcher (2022)

21.06.2022

Mid-Century (2022)

17.06.2022

Harland Manor (2021)

12.06.2022

Rjad 19 (2021)

04.06.2022

Unhuman (2022)

03.06.2022

Reklama

Posledný denníček (34)

Život človeka závislého na hororoch 7

Tento rok som videl opäť úplné minimum hororov, a keď už som nejaké pozeral, väčšinou išlo o horory, ktoré som už niekedy videl. Taktiež sa mojim tekviciam túto sezónu príliš nedarilo, ale napadlo ma vyrezať nejaký výtvor vodorovnou formou, pretože do tých tohtoročných zmutovaných variácií by sa nič normálne vyrezať nedalo. Náhodou som narazil na screenshot so scénou z filmu Krampus, ktorý budem pozerať ako obvykle počas Vianoc. Pokúsil som sa ju preniesť na moje ''plátno'', a to, ako to dopadlo, môžete posúdiť sami. Všetkým hororovým fanúšikom želám príjemný Halloween a čo najviac hororových zážitkov.

Život človeka závislého na hororoch 7

Reklama

Reklama