History of Evil

Rodina na útěku před zkorumpovaným státem se uchýlí do bezpečného domu se zlou minulostí. (Tomas.C.1509)

JASON_X odpad!

Kozatá latinská mamina (jinak ovšem vysoce nebezpečná rebelka) s drsňáckou černou babičkou, tuze lostomilouškou dceruškou a poslušným manžílkem prchá blízkobudoucí Amerikou ovládanou bílými klerofašisty. Tak tahle dementní imbecilita mi za žádný hlubší rozbor opravdu nestojí. Jenom bych aspoň rád podotknul, že tady někdo hodně nestydatě obšlehnul jednu rovinu ze Shining. Protože pijácké schůzky Rona s dědkem ve sklepě byly toho samého druhu, jako schůzky Jacka Torrance s barmanem Lloydem. "Měl byste vzít věci do svých rukou, ukázat kdo je tady pán, vaše žena by s vámi neměla takhle zametat..." apod. ()

oveckaoa odpad!

Usa rok 2045 k moci se dostává nějaké hnutí a proti němu vznikne  odpor ten vede nějaká ženská tu oni zatknou  a ona pak uteče a ostatní členové toho hnutí (jedna černoška) ji dovezou do baráku kde se schovává a čeká na evakuaci  tam ,ale straší . Ačkoliv námět a plakát jsou zajímavé je to nuda dcera  vidí imaginární dítě (tohle ani neukážou) matka holku co si češe vlasy ,  otec si popíjí někde ve sklepě  s chlápkem co mu říká věty jako ženské jsou svině zbav se jich a ještě se tam objevuje chlápek udušený v igelitu vše o tom hnutí je tam nevyužité dvakrát tam vběhne 5 vojáčků nic více . Nějaká akce je až na konci cca  v 80 minutě a ani za moc nestojí. 0 procent P.s. ztratili psa hledali ho zhruba hodinu a pak se na to vysrali tomu říkám mít ho rád. ()

SOLOM.

Rok 2024 zatím nabízí jednu bídu za druhou. Po Nočním koupání jde o druhý film tohoto roku a opět to byla dost bídná podívaná. Tentokrát ještě horší než druhý zmiňovaný film. Pomalu ale jistě si začínám myslet, že normální – pořádné filmy jsou už jen mým zbožným přáním a drtivou většinu tvoří jen podprůměrné sračky na jedno zhlédnutí. Samotný námět filmu nevypadal na první pohled zas až tak špatně, ale to by se jeho zpracování musel ujmout někdo úplně jiný. Opravdu jen těžko jsem hledal alespoň nějaká pozitiva, které bych zde mohl pochválit.    Bo Mirosseni totiž do té doby natočil jen dva krátkometrážní kousky a moc nechápu, proč se cpal zrovna do hororového žánru. Nedokázal totiž téměř za celou dobu vytvořit potřebnou atmosféru, nenabídl nám skoro žádnou kvalitní (děsivou) scénu, porce brutality taky mizivá, charakteristika postav nezajímavá a herecké výkony většiny zúčastněných bídné. To jen tak ve zkratce k většině negativ na které jsem tu narazil a ani se mi nechce o nic moc rozepisovat. Protože mi za to tento film prostě nestojí.    Ve filmu se mluví o jisté formě rasismu/nadřazenosti, máme tu náznaky Ku Klux Klanu, ne zrovna hodného staříka který vede rozhovory s otcem rodiny, ženu která si češe vlasy a je připoutaná k řetězu, skupinu milice, jenž vtrhne do domu a je postupně eliminována tamní entitou – jenže nic z toho není pořádně dotáhnuto do konce. Navíc spousta věcí tu postrádá i smysl – nebo lépe řečeno se ukáží být zbytečné, většinu důležitého se odehraje mimo záběr kamery a pak přijde závěr, který v nás měl probudit emoce a sympatie – ale naprosto se to minulo účinkem. Tedy alespoň v mém případě. Jen jsem po většinu času znuděně pokukoval po časomíře. ()

Marceloo

Zo začiatku to vyzerá na pecku v štýle The Purge, ale postupne sa z toho vyvinie nudná somarina s bandou nesympatických postáv zatvorených v odlahlom dome. V podstate ma po úvode zaujala už len jedna scéna, v ktorej príde militantná skupina prehladať dom a skončí sa celkom prekvapivým spôsobom. To je na takýto film strašne málo a po velmi silnej jeseni tentokrát Shudder nepríjemne sklamal. Režisérovi ale slúži ku cti to, že politické motívy neťahal do extrému, čo je v dnešných hororoch celkom rarita. ()

Morholt odpad!

Píše se rok 2045, ve Státech vládne neofašistický režim a aktivistka se svou rodinou prchá před vládními pohůnky. Bezpečí by měl skýtat odlehlý dům, ale problém je, že tu straší. Na první nástřel to zase nevypadá tak úplně blbě, ale zdání klame. Motiv temné budoucnosti je tu vlastně naprosto zbytečný a straší se tu tak, že se vlastně nestraší. Mirosseni se snažil hrát na psychologickou strunu, ale na to neměl ani schopnosti a ani herce. Bída. ()