Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Krimi
  • Akčný
  • Animovaný

Posledné recenzie (1 176)

plagát

Rod Draka - Hořící mlýn (2024) (epizóda) 

Začína sa mi naozaj páčiť, ako sa príbeh vyvíja. Nepotrebuje ani toľko šokujúcich scén, ktorými bol GoT preplnený, o to väčší má ťah. Prvú sériu som sledovala s rozpakmi, ale druhá je zatiaľ príjemným prekvapením.

plagát

Zrodila sa hviezda (2018) 

Bola som prekvapená, aký vťahujúci ten film dokázal byť. Napriek tomu, že romantickým filmom sa obvykle vyhýbam oblúkom. Najviac ma presvedčil výkon Lady Gaga. Mala som pocit, že som v tom príbehu s ňou, tak autentická mi pripadala. Bradleyho herecký aj režisérsky prejav nemusím, ale tu ma dokázal oveľa viac osloviť než v Maestrovi, ktorý bol pre mňa sklamaním. Asi si tento film už nikdy nepozriem, ale minimálne za to jedno pozretie stojí.

plagát

Siedmy kontinent (1989) odpad!

Verím všetkým, ktorí hovoria, že ide o kvalitne natočený film. Ale ja pre tú Hanekeho fascináciu zlom nemám žiadne pochopenie.

Posledné hodnotenia (2 427)

Temný prípad - Nočná krajina (2024) (séria) (S04)

17.07.2024

Sia - Elastic Heart (2015) (hudobný videoklip)

09.07.2024

Rod Draka - Rudý drak a zlato (2024) (epizóda) (S02E04)

09.07.2024

Millerovo dievča (2024)

07.07.2024

Dva a pol chlapa - Season 1 (2003) (séria) (S01)

03.07.2024

Rod Draka - Hořící mlýn (2024) (epizóda) (S02E03)

03.07.2024

Teória veľkého tresku - The Egg Salad Equivalency (2013) (epizóda) (S06E12)

12.06.2024

Ahsoka (2023) (seriál)

02.06.2024

Siedmy kontinent (1989)

odpad! 02.06.2024

Reklama

Posledný denníček (15)

Zamyslenie - nie úplne filmové..

Neviem, ako vy, ale ja sa občas vraciam ku svojim starým "recenziám" a nestačím sa čudovať, čo za literárne klenoty som zo seba dostala pred takými šiestimi či siedmimi rokmi. Niekedy ich upravím, inokedy radšej hneď vymažem. Takto som natrafila úplnou náhodou na jednu reláciu s náboženským obsahom, ktorú som opečiatkovala tromi hviezdičkami. Pripadala mi "v pohode". To je môj obvyklý pocit na 3*. Potom som sa začítala do "recenzií" ďalších užívateľov. Väčšina z nich hodnotila reláciu kategóriou "odpad". Tak som čítala ďalej a uvedomila som si, že väčšina ľudí, ktorí ju takto ohodnotili, ju pravdepodobne nikdy nevideli. Na udelenie odpadu úplne stačilo, že sa jednalo o "kresťanskú" reláciu. Rozmýšľala som, o čom to vlastne vypovedá. Viem, že Cirkev je široký fenomén. Má za sebou búrlivú históriu, aj plnú omylov a tragických rozhodnutí. Mnohí jej členovia sa stali zločincami, najmä tí, ktorí zamenili Ježišov odkaz za bôžika moci. Ale.. aj ja som Cirkev. Nepovažujem ju za zločineckú organizáciu, ako ju vidia mnohí. Napriek všetkému, čím si prešla, v jej jadre je veľa dobrého. My, veriaci, v nej vidíme dva rozmery: božský a ľudský. Ten viditeľnejší, ľudský, neraz zlyháva. Ale ten božský je pre nás stelesnením dobra a nádeje. Snažíme sa pochopiť ho a stotožniť sa s ním. A vďaka tomuto rozmeru Cirkev stojí aj za mnohými svetskými dobrami: za umením, kultúrou, za pomocou tým, o ktorých nik nestojí.. Viem, že o tejto tvári Cirkvi sa veľa nehovorí. Napokon, v našej povahe je vždy viac zaoberať sa škandálmi než nudnými dobrými skutkami. Nech už je však náš názorový svet akýkoľvek a stretnem sa v rozhovore s ateistom alebo niekým, kto vyznáva inú vieru alebo filozofiu, pre mňa je dôležité vážiť si ho. Bezvýhradne. Trochu mi tá všeobecná úcta k druhému začína chýbať. Vážiť si len tých, ktorí so mnou súhlasia, to mi pripomína istú stať z Lukášovho Evanjelia: "Ak milujete tých, ktorí vás milujú, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici milujú tých, čo ich milujú. Ak robíte dobre tým, čo vám dobre robia, akúže máte zásluhu? Veď to isté robia aj hriešnici. A ak požičiavate tým, od ktorých to dúfate dostať naspäť, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby dostali naspäť to isté. Ale milujte svojich nepriateľov, dobre robte, požičiavajte a nič za to nečakajte! Tak bude vaša odmena veľká a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrý aj k nevďačným a zlým."