Millerovo dievča

Talentovaná mladá spisovateľka (Jenna Ortega) sa vydáva na tvorivú odyseu, keď jej profesor (Martin Freeman) zadá projekt, ktorý ich oboch zamotá do čoraz zložitejšej siete. Keď sa hranice rozmazávajú a ich životy sa prelínajú, profesor a študentka sa musia konfrontovať so svojimi najtemnejšími ja, pričom sa snažia zachovať svoj individuálny zmysel pre život a veci, ktoré sú im najdrahšie. (Continental film)

mzss1

[29%] Proč jsem se na tento film vůbec díval? No samozřejmě, že kvůli mé mexické oblíbenkyni! Jenna Ortega je především oblíbená na sociálních sítí, i se jí povedl seriál Wednesdey, dále její role v pátém a šestém Vřískotu a tak dále. Zde jí role v tomto filmu moc nesedla. Martin Freeman byl zde na tom snad ještě hůř. Potenciál tohle téma určitě mělo, ale snad ve všem se to nepovedlo. Ani mi nevadilo, že to ke konci nemělo žádnou pointu. Nefungovalo to od začátku. Jenna zde byla vzhledem roztomilá a sexy jako vždy, ale to je asi tak vše. ()

Aljak

Vynikajúca a poddajná zápletka o študentke a profesorovi, ktorá v sebe nesie esencie erotiky, túžby a manipulácie vrcholiace v následnom precitnutí. Takéto filmy mám celkom rád, takže som sa na neho celkom aj tešil. Len škoda, že to celé pôsobilo tak ťažkopádne a napriek tejto horúcej téme to bolo miestami dosť chladné. Dialógy slabučké, dejová línia sa snažila byť turbulentná, ale pri sledovaní Cairinej vypočítavosti bolo jasné, kam to celé speje. Každopádne, Jenna Ortega podala skutočne kvalitný herecký výkon. 3* ()

oveckaoa

Takhle nějak vypadá film co není ani to ani to a ani to. Není to komedie jelikož tam není nic vtipného není to drama , protože to není dost dramatické a není to romantické jelikož jen z toho, že si někdo udělá dobře z představy, že spí s studentkou nebo, že ta studentka spí s ním romantický film neuděláte navíc kdejaký romantický seriál nebo telenovela co běží bůhví kde předvedou  v 30 minutách více romantiky než tohle v 93 minutách. Navíc tohle ani nedává smysl studentka se zde vybavuje s učiteli a nikomu to nevadí  její kámoška otevřeně nabaluje učitele a taky to je všem buřt. Pak jí ten učitel dá za úkol napsat esej o jeho díle a ona napíše esej o tom jak s ním chce spát on si to přečte udělá se u toho a druhý den ve škole jí řekne, že o tom nemůže psát jelikož to není vhodné ona mu řekne, že o tom psát bude , protože ho miluje .  Tak on jde domů za ženou  a řekne jí o tom jí to nevadí (sci-fi) a chce, by jí to přečetl (jo, protože takhle by se zadaná ženská určitě chovala) pak se ta studentka začne mstít a pošle tu esej ředitelce a ta si je oba předvolá  na konci ho vyhodí . P.s. na konci si všichni hrajou na chytré, že studentky jsou vyhcané a balí učitele , ale oba to povolily a té jeho ženě to nevadilo dokonce chtěla tu esej přečíst tak, že jsou buď blbí , že to dopustí nebo úchylní, že je to rajcuje. P.s. 2 ten druhý učitel dostává nahé fotky od studentek, ale maže si je , aby se na něj nepřišlo to je sice pěkné ale pokud si je nemažou ty dotyčné tak mu to moc nepomůže. 20 procent za Ortegu jinak trailer klame většina těch scén tam ani není . ()

ScarPoul

Výborný Martin Freeman a to je asi tak všetko. Bartlett nie je ani kontroverzná, ani nemá cit pre atmosféru a väčšina dialógov pôsobí divadelne a neprirodzene. Absolútne nevyužíva prostredie a neprebúdza morálne a etické otázky, ako by sa ohľadom takéhoto diela žiadalo. Je to výsek zo života postáv, z ktorých žiadna nemá dostatočnú hĺbku. Štve ma to, lebo potenciál to malo. Takto je to bez čohokoľvek čo by to robilo špecifickým. Dokonca aj vo filmografií Ortegy a Freemana je to len drobná vlnka, ktorá zase zmizne a všimne si ju len málokto. Oceňujem len to, že to nebolo nudné. Len strašne šedé. Bez akejkoľvek emocionálnej farby. ()

borec999

Sľubný námet, ktorý zostal nevyužitý a po pozretí netuším, čo chcela režisérka filmom povedať, resp. čim ma chcela ako diváka zaujať. Zo zvádzania a vzájomného iskrenia medzi hlavnými postavami nič nebolo (jeden bozk je všetko, čo sme dostali). Z hľadiska ujmy na zdraví alebo škaredých udalostí sa tiež nič nestane. A ešte nesmiem zabudnúť na koniec, kde som čakal na ukončenie príbehu, resp. odpovede na otázky ktoré z nejasne rozprávaného príbehu vyplývajú a dostal som... šokujúco znova nič. Vo výsledku teda platí, že kto videl trailer, akoby videl celý film. Nefunguje to ako erotický triler ani ako triler o pomste, nedozvieme sa prečo Ortega robí čo robí, aké sú z toho dôsledky pre obe strany ani ako sa ich vzťah vyriešil. Fakt nádhera. Vo výsledku sa dá pochváliť len výkon Jenny Ortega, ktorá potvrdzuje že v budúcnosti má na to byť hereckou hviezdou prvej ligy. Nebyť nej, tak by Premiantka skončila ako TV film niekde na TV Doma a nie v kine. 40% ()

• Hlavné natáčanie prebehlo v Cartersville v štáte Georgia v septembri 2022. (Arsenal83)