Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Krimi
  • Dobrodružný

Posledné recenzie (3 110)

plagát

Brankár (2018) 

"Za čo ste získali železný kríž?" Tento film, nutno zdôrazniť, že podľa skutočných udalostí, mi urobil radosť. Radšej by som videl nepozmenenú verziu jeho cesty ako to vo svojej recenzii tradične skvele popísal užívateľ volodimir, no kvôli filmu sa často mnoho pozmení. Vojnovo ladený úvod je nádherne temný, bitva drsná, len veľkááá škoda, že je tak krátka. Po dlhej dobe vojnová scéna , ktorá ma okamžite vtiahla svojou atmosférou, škoda. Príbeh o človeku, ktorý ako Nemec v Anglicku musel vytrpieť dosť, verím, že viac než nám ukazuje film. Film má veľmi sympatické obsadenie, krásnu atmosféru i silné posolstvo. Romantické scény, to zbližovanie, malo iskru a miestami mi prišli romantickejšie než tie s Leom na Titanicu. Dávam plný počet aj keď menšie chybičky by sa našli. Tvorcovia vôbec nevenovali čas Trautmannovej rodine v Nemecku, aspoň pár minút by neuškodilo a scéna na cintoríne mi prišla nejako nasilu natlačená. Možno sa ale v skutočnosti odohrala, kto vie...Inak veľká spokojnosť. Krásny film s krásnou hudbou, pri ktorom je radosť stráviť večer. Pre futbalových fanúšikov povinnosť! 90%.

plagát

Bouře duší (2019) 

Akokoľvek som sa snažil, nevedel som sa na film naladiť. Film síce má nádherný vizuál plný krásnych scén, no celkovo je bez duše. Jednoducho chladný... Film obsahuje pomerne málo dialógov, mnoho z nich je tak trochu od veci, Vôbec nepopisujú v akej situácii sa Lotyši a Lotyšsko ako také ocitlo ani kam smeruje. Chvíľu tu sú Nemci, popom Rusi a divák, ktorý nepozná dejiny sa musí úplne stratiť. Akoby režisér predpokladal, že celý svet pozná dejiny Lotyšov. Obrovskú zásluhu na tejto informačnej katastrofe má český dabing. To, že je tiež bez duše by až tak nevadilo, ale keď sa už neprekladajú informačné texty v úvode i závere filmu, tak niekto urobil chybu. Po skončení filmu som mal pocit, že tie nepreložené texty by mi dali viac než celý film. Ďalší prúser sú neotitulkované ani nepredabované scény kde sa hovorí rusky alebo nemecky. Niečo sa pochytiť dá, ale nie všetko. Úplne najväčší problém však vidím v tom, že film vlastne nemá príbeh. "Len" sledujeme osud pre mňa nie príliš sympatického mladého Lotyša. Mohol to byť super film, ale nestalo sa. Pekné obrázky ani bojové scény nie sú všetko...60%.

plagát

Ztracená jednotka (1966) 

Ešte po pol hodine som netušil akým smerom sa bude film uberať. Po úvodnej bitke som myslel, že to bude čistokrvný vojnový-zákopový film, ale nakoniec to nebolo ono. Po zajatí Vietnamcami to chvíľu vyzeralo na film zo zajateckého tábora, ale ani týmto smerom sa film nakoniec neubral. Nakoniec je o invázii a obsadení Alžírska a jeho boji o nezávislosť. Silné herecké duo Quinn a Delon dopĺňa C. Cardinale, ktorá ako trefne poznamenal kamarát Big bear, nevyzerá ako Alžírčanka. Podobných filmov podľa skutočných udalostí nikdy nie je dosť, no ťažko povedať ako sa k tejto minulosti stavajú sami Francúzi dnes, pretože v súčasnosti je Francúzko s polovice čierne. Stačí sa pozrieť na ich súčasné futbalové mužstvo... Film je silnejší v druhej polovici a pochválim pekný a optimistický záver z pohľadu Alžírska. 70%.

Posledné hodnotenia (5 146)

Land (2021)

01.08.2021

Skejťačka (2021)

01.08.2021

Dva papežové (2019)

29.07.2021

Eyes Wide Shut - Spaľujúca vášeň (1999)

29.07.2021

Armáda mrtvých (2021)

26.07.2021

Brankár (2018)

21.07.2021

Bouře duší (2019)

21.07.2021

Ztracená jednotka (1966)

21.07.2021

Pán si neželal nič (1970)

13.07.2021

Reklama

Posledný denníček (39)

Sagan loves movies. We love Peter Sagan!

Je neuveriteľné čo všetko toho roku dokázal Peter Sagan. Obhájiť titul majstra sveta to nie je len tak a ako vždy nie je to len hocijaké víťazstvo. Každé víťazstvo dokáže niečím okoreniť, talentom, vtipom, gestom, čímkoľvek, akokoľvek , Peter je nielen majster sveta ale i veľký šoumen. My na csfd máme radi filmy a Peter je bezpochyby veľký fanda, známe sú jeho videá s Forrestom Gumpom https://youtu.be/fHqpjawKk9w alebo Vlkom z Wall street https://www.youtube.com/watch?v=UZuZ-z3sKVU . Najnovšie ma potešil Pomádou https://youtu.be/UYUZIW0kEPM  a hlavne videom "Life is like a movie" , kde jasne dokazuje lásku k filmom. Vieme o ňom , že ide hlavne po filmoch Leonarda di Capria, videl ich všetky a známa je historka z jeho detstva, keď ako chlapec nútil svoju sestru , aby s ním opakovane chodila do kina na Titanic... Reklamu akú robí Slovensku je na nezaplatenie, takého borca sme tu dlho nemali a možno mať nebudeme.  Nominovaný už bol za všemožné výkony, raz toho oscara https://youtu.be/HtM6FYKcQvQ možno naozaj dostane! Sagan je majster sveta, Sagan je šoumen, Sagan je movieman!

Reklama

Reklama