Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Krimi
  • Horor

Posledné recenzie (3 294)

plagát

Tetris (2023) 

Asi by som nikdy nepovedal, že o tak banálnej veci akou je videohra môže vzniknúť tak výborný film. Bavilo ma to od úvodu až po koniec, fakt skvelá a nápaditá réžia, po technickej stránke ťažko nájsť nejakú nudnú pasáž. Každá scéna je chytľavá, či už plná nápadov alebo skvelých dialógov, so skvelými hercami. Scény z Ruska sú výborné a napínavé a možno zistíte, že sa za 30 rokov toho v Rusku zas tak veľa nezmenilo. V jednej scéne dvojica ruských manželov skvele okomentovala rozpad ZSSR a príchod demokracie - "To je dobré alebo zlé?". O jednej videohre sa toho dozviete určite viac než potrebujete vedieť, ale práve scény z Ruska a obchodovanie s americkými namyslenými zbohatlíkmi robí tento film výnimočným. Ak máte vzťah k hrám určite neváhajte, ak máte radi filmy na tému príchod demokracie začiatkom 90-tych rokov , rovnako neváhajte. 80%.

plagát

Bankový lupič (2022) 

Mel Gibson nezažíva nejaké super obdobie, ale občas sa stane, že spadne do niečoho kvalitnejšieho, čo je tento prípad. Vieme, že keď ho chceme v niečom super kvalitnom, musí si to zrežírovať sám. Príbeh o zlodejíčkovi , ktorý vykrádal jednu banku za druhou, je pomerne slušne zrežírovaný, mne sadlo aj obsadenie aj tempo príbehu. Gibson tu síce hrá vedľajšiu postavu, ale pomerne dôležitú a zdalo sa mi, že si ju užil. Film ma bavil, sledovať hodinky som nemal čas a nič zásadné filmu nemôžem vytknúť, pretože aj "rodinné" scény, v ktorých sa vlastne nič nedeje ma vďaka sympatickej dvojici bavili. Určite lepšia voľba než mnohé načančané hollywodske produkcie, ktoré sú vo väčšine prípadov prudkým sklamaním. Malý film, ktorý sa na nič nehrá, svoj účel spríjemniť večer dokonale splnil. 80%.

plagát

Pętla (2020) 

Nie všetko je zlato čo sa blyští a nie každý poľský film musí byť pecka. Ani tento priemer však neurazí, každopádne mňa celkom neuspokojil, hlavne pre svoju nevyváženosť. Na úvod artová scéna dosť originálna a vravím si ok. Príbeh o gangstrovi, ktorý rýchlo vystrelil, ale aj rýchlo padol je určite skvelý, no prístup aký režisér zvolil mi nesadol. Hlavne v prvej tretine, kde sa snaží o humor, ktorý absolútne nevychádza a kolíše to na hrane trápnosti. Všetky scény s kolegom "ninjom", určite. Potom nasleduje druhá tretina, kde sa len kefuje a zdá sa, že to chcú všetky ženy. Úplne všetky. Vždy a všade. Kopa sexuálnych scén, ktoré síce dotvoria obraz o tom, aký život náš poľský gangsta žil, ale príbeh, vzťahy a problémy, ktorých má určite mraky, idú tak nejak bokom. Posledná tretina postupného pádu je na tom najlepšie, ale celkovo ma to nijak extra nenadchlo. Film bez jedinej sympatickej postavy a s už klasickým bojovým poľským pokrikom "kurva", ktorý zaznie vo filme asi 1000 krát... Vážna téma si žiadala vážny prístup a nie nejakýn zlepenec trápnej komédie a drámy. 60%.

Posledné hodnotenia (5 455)

Pętla (2020)

29.02.2024

Bankový lupič (2022)

26.02.2024

65 (2023)

24.02.2024

Tetris (2023)

23.02.2024

Žiara (1996)

21.02.2024

Mr. Olympia - Příběh bratrů Weiderových (2018)

21.02.2024

Napoleon (2023)

19.02.2024

Život Adéle (2013)

19.02.2024

Pistolnice Jane (2016)

17.02.2024

Reklama

Posledný denníček (39)

Sagan loves movies. We love Peter Sagan!

Je neuveriteľné čo všetko toho roku dokázal Peter Sagan. Obhájiť titul majstra sveta to nie je len tak a ako vždy nie je to len hocijaké víťazstvo. Každé víťazstvo dokáže niečím okoreniť, talentom, vtipom, gestom, čímkoľvek, akokoľvek , Peter je nielen majster sveta ale i veľký šoumen. My na csfd máme radi filmy a Peter je bezpochyby veľký fanda, známe sú jeho videá s Forrestom Gumpom https://youtu.be/fHqpjawKk9w alebo Vlkom z Wall street https://www.youtube.com/watch?v=UZuZ-z3sKVU . Najnovšie ma potešil Pomádou https://youtu.be/UYUZIW0kEPM  a hlavne videom "Life is like a movie" , kde jasne dokazuje lásku k filmom. Vieme o ňom , že ide hlavne po filmoch Leonarda di Capria, videl ich všetky a známa je historka z jeho detstva, keď ako chlapec nútil svoju sestru , aby s ním opakovane chodila do kina na Titanic... Reklamu akú robí Slovensku je na nezaplatenie, takého borca sme tu dlho nemali a možno mať nebudeme.  Nominovaný už bol za všemožné výkony, raz toho oscara https://youtu.be/HtM6FYKcQvQ možno naozaj dostane! Sagan je majster sveta, Sagan je šoumen, Sagan je movieman!

Sagan loves movies. We love Peter Sagan!