Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Horor
  • Komédia
  • Dráma
  • Sci-Fi

Posledné recenzie (1 267)

plagát

Adverse (2020) 

Veľmi pomaly krimi thriller s ústredným hrdinom - asi najmenej charizmatickým hercom spomedzi všetkých známych tvári, ktoré dostali za účinkovanie v tomto filme nejaký ten šek. Nemôžem si pomôcť, ale Thomas Ian Nicholas filmom prekľučkoval takmer výhradne použitím dvoch mimik tváre - buď to boli smutné psie oči alebo pre zmenu oči vystrašenej veveričky. Na hlavného hrdinu, ktorý rieši problémy zásadne s krížovým kľúčom na kolesá, je to žalostne málo. Rovnako atmosfére je strašne pomalá, až ospalá. jasne, s takým tempom sú aj iné filmy a dali sa pozrieť. Tie však mali podstatne lepšie napísané dialógy. Našťastie posledná polhodinka to trochu rozpumpuje. Klady? Pekné večerné LA a  prekvapivo výborný Mickey. Nový Calatteral či Drive sa proste nekoná.

plagát

S.O.S. Survive or Sacrifice (2020) 

Príbeh má tri roviny, ktoré sa bohužiaľ len predbiehajú v tom, ktorá u nich je nezáživnejšia -  máme tu výlet balónom, kde sa pokazí všetko čo môže i nie, dvojicu podarených zlodejov, špecializujúcich sa na dôverčivých hostí a puberťáčku manipulujúcu sociálnu pracovníčku. Dve, dlho odlúčené sestry, sa kdesi v Stredomorí  - Cyprus, zase od seba oddelili, ale nakoniec rodinné puto zvíťazí nad chamtivosťou, prírodnými silami, zákonmi fyziky, zákonmi logiky ako aj zákonmi venujúcimi sa starostlivosti o deti. Správanie postáv je takmer úplne oddelené od akejkoľvek elementárnej logiky, väčšina hercov by nebola prijatá ani do ochotníckeho divadla (sorry Mr. Baldwin) a... A stačilo, len na vlastné riziko!

plagát

Hell Hath No Fury (2021) 

Čoraz zriedkavejšie kaskadér a čoraz častejšie režisér solídnej akčnej b-zábavy,    Jesse V. Johnson natočil niečo, čo sa vymyká jeho doterajšej tvorby. Aj keď sú vo filme akčné scény, je to skôr vojnový film so silnou ústrednou ženskou predstaviteľkou v podaní Niny Bergman(ako Marie). Zápletka tak trochu pripomína spaghetti western Dobrý, zlý, škaredý - na cintoríne je ukrytý zlatý poklad a niekoľko skupín sa k nemu snaží dostať. každý tu kope za seba, aj keď sa sem tam uzavrie spojenectvo, niet tu komu a čomu veriť, v stávke je zlato a v prípade chyby aj vlastný život. Aj keď akcia nie je tak častá, ako som si to u Johnsonových filmoch zvykol, úspešne ju nahrádza postupné odhaľovanie pohnutých osudov Marie a vykresľuje sa jej motivácia. Akčným vrcholom filmu je vcelku solídne remeselne zvládnutý záverečný masaker na cintoríne. Čo irituje? Nuž jednoznačne konverzácie s mŕtvym bratom. A čoho je málo? Daniel Bernhardt by si pre svoju postavu esesáka zaslúžil o niečo viac priestoru. Finálne hodnotenie: Veľmi príjemná akčná jednohubka, s nie tuctovým príbehom, so solídnymi akčnými scénami a dobrým hereckým obsadením.

Posledné hodnotenia (2 961)

Claw (2021)

01.05.2022

Blade the Iron Cross (2020)

24.04.2022

X (2022)

21.04.2022

Macabro (1980)

23.03.2022

Adverse (2020)

22.03.2022

S.O.S. Survive or Sacrifice (2020)

21.03.2022

Studio 666 (2022)

21.03.2022

Stoker Hills (2021)

21.02.2022

Werewolf Castle (2021)

21.02.2022

Reklama

Posledný denníček (9)

Práve sa pracuje na:

dokončená  Tracy Scoggins a idem sa pustiť do práce na hercovi menom Bill Oberst jr. Pribalený jeho krátky film Assassins.

Ovládací panel
5 bodov

Reklama

Reklama