Martel Gordone, se kdysi jako stopař snažil bránit prostitutku před dvěma motorkáři, z nichž jeden byl zabit. Kvůli tomu je Gordone poslán do věznice, kde se přidá do boxerského týmu, aby dodržel slib a umravnil ten nejtvrdší gang ve věznici. (smack)

beso74

Zvláštny a miestami vcelku zaujímavý  zástupca druhej vlny mánie zvanej blaxploitation. Chudák tulák bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a skončil s vraždou na krku. A keďže je čierny, s odsúdením problém nebol, krátko nato, sa už stáva súčasťou zariadenia, kde bledu tvár zbadáš akurát tak medzi bacharmi. Kto chce s vlkmi byť, musí z nimi vyť, tak hovorí jedno naše príslovie. Gordone, ktorého korene zjavne na Slovensko nesiahajú, to asi nikdy nepočul a tak sa rozhodol, že nebude žiadne vytie ale poriadne zbitie, rozhodol sa vplyvnému gangu postaviť. A aby som nezabudol, aby nebola v pasťaku nuda, väzni sa môžu zapojiť do boxerského turnaja, ktorý im dokáže skrátiť pobyt za mrežami, alebo aspoň vybaviť nejakú žensku. A tak takmer 100 minút má divák možnosť pozerať, ako si čierni bratia nakladajú do držky a snažia sa dostať pod sukne svojim rovnako tmavo opáleným sestrám, s ktorými sa tí chytrejší, dokážu roznežniť aj bez toho aby sa nechali mlátiť do hlavy. Celé to zachraňuje niekoľko dobrých, nielen pästných, výmen a sem tam nejaká ta hláška. Osobne som od tohto kultu čakal viac. ()