Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu

• USA Seaspiracy

Oceán ho vždycky naprosto fascinoval. Natočí proto dokument o tom, jak lidé ničí život v mořích, a odhalí přitom korupci nevídaných rozměrů. (Netflix)

cobislav

Message i odkaz tohoto dokumentu je úplně v pořádku. Všichni víme, že kdyby se člověk nechoval bezohledně jak se chová, dařilo by se nám i planetě ve všech ohledech lépe. Bohužel nepřichází vůbec s ničím novým. To samozřejmě nemění nic na tom, že je důležité na tyto problémy poukazovat. Jsem rád, že na konci zaznělo, že jediným způsobem jak můžeš opravdu efektivně chránit oceány, je nejíst jeho produkty. To je v praxi samozřejmě momentálně ve velkém měřítku neproveditelné ale je to tak. Jediné co však může opravdu pomoct ochránit všeobecně život kolem nás, je trvalé snížení počtu obyvatel na na zemi. ()

semo99

Su okamihy, kedy som presvedceny, ze si ako ludstvo nezasluzime nic ine, iba co najskor vykapat... a toto je jeden z tych okamihov. Bez ohladu na formu, ktoru tu niektori kritizuju. Ucel splni.... ()

Sidenius

Položte si otázku co vlastně znamená udržitelný rybolov, jak se to asi dá kontrolovat a jestli omega3 je opravdu z ryb (asi jediný důvod proč je vlastně jíme). ()

jojo33

Vynikajuci "warning" dokument. Nie preto, ze by som bol pif-paf s tvorcovych nebezpecnych vyletov a vniknuti, ale hlavne vdala skvelej informativnosti a zapadaniu jednotlivych dielov do oceanskej skladacky. Za to zaverecne"vychutnavkove" (jeden z rybarov sa tam dokonca premava s malym deckom na rukach ako v Disneylande) zabijanie velryb na Faerskych ostrovoch trest smrti!!! ()

Orion12

Po zhlédnutí jsem byl v šoku, co vše se děje na otevřeném moři a co všechno vlády ututlají, aby každý člověk měl na talíři lososa nebo jinou rybu. Moře není nekonečná zásoba ryb a jednou prostě dojít musí. Bohůžel podle toho dokumentu to bude dřív než za 15 let. A moře bude mrtvé. Lidstvo je hrozné pro obživu vyhladí všechno... Když nebudou v moři ryby, nebudou ani žraloci , delfíni, velryby, prostě nic celý ekosystém , který je na Zemi už miliardu let se rozpadne... Lidi by se nad sebou měli zamyslet, co vše jsou ochotní udělat, kvůli penězům. Jak nadnárodní společnosti páchají zločiny na moři, obchodují s masem chráněných ryb, berou obživu domorodým obyvatelům a ničí celé mořské ekosystémy a hází do moře tuny plastů, moře není nekonečná zásoba a jednou to bude naše smrt... Nevím kolik věcí v tomhle dokumento bylo 100% real ale aspon 60% určitě a je dobře , že Netflix dává prostor takovým originálním nápadům... Doporučuji každému 8/10. ()

Robino15996

Keď pozerám dokument chcem počuť fakty. Bohužiaľ, mohol to byť krásny dokument. Takto je to len spleť pekných a zaujímavých obrázkov, ktoré sú doplnené klamstvami a informáciami vytrhnutými z kontextu. ()

catchup

Jestli se letos podíváte jenom na jeden dokument, podívejte se na tenhle. Nic důležitějšího letos neuvidíte. To nejlepší z produkce Netflixu. ()

Dzunk

Dokument se mi libil a hlavne kvuli obsahu davam 4 hvezdy. Hodne informaci jsem znal, ale zejmena rozhovory s predstaviteli eco-friendly organizaci stoji za to. Na druhe strane stoji organizace seashepard, ktera je opakovane zminovana v dokumentech a zpravach jakozto jeden z mala organu, ktere opravdu neco delaji. Ze je neudrzitelny, kdyz se lovi a chovaji zvirata pro 7mld lidi, kteri jsou zvykli mit maso 3-5 denne na taliri je logicky a zjevny, ale kdyz to lidi nechteji videt tak proste nechteji a zadnej dokument jim k tomu nepomuze.. ()