Ultra Force 3: Pod policajnou ochranou

• Česko Ultra Force 3: Pod policejní ochranou (viac)

Udržte ji naživu 72 hodin! Tak zní příkaz kapitána Pierra, zvláštního agenta, který má do Hongkongu dopravit krásnou Jacqueline, aby vypovídala proti svému někdejšímu milenci Lungovi - obávanému šéfovi gangsterského syndikátu. Líza a Mona, přítelkyně a obě zaměstnankyně hongkongské policie, dostanou za úkol chránit Jacqueline až do doby její výpovědi před soudem. Jejich poslání se však brzy změní v nebezpečnou hru na kočku a na myš, protože prohnaná Jacqueline se pokusí vydírat Lunga. Lung vyšle dva vrahy, muže a ženu, aby Jacqueline umlčeli. Dívky ji oddaně brání. Moně se podaří muže zabít, avšak žena uniká a začíná spřádat plány na pomstu. (Intersonic)

Lacike

Treti diel ma sice na prvy pohlad celkom dobru zapletku o pomste jednej sialenej japonskej mrchy a linia s policajtkou s napojenim na zaporakov a jej heroicke finale sa mi strasne paci, ale velku cast filmu musime sledovat jak sa ta japonska mrcha zahrava s manzelom Moon Lee. Takze akcia sa poriadne rozbehne az v poslednej tretine. No a ani ta film nezachrani. Pred kamerou je sice kopa nadanych bitkarov a kaskaderov, takze sa obcas dockame pôsobivych kaskaderskych kuskov, ale za kamerou stalo nemehlo Godfrey Ho. Proste taky azijsky Uwe Boll. Takze bitky su zbytocne zrychlovane az to pôsobi otravne, choreografia nie je prilis narocna a prestrelky su snimane stylom zaber na strielajucu hrdinku a protizaber na chcipajucich poskokov hlavneho zaporaka. Ziadna taktika, nic. Len ratatata, jeb na zem. A tak stale dookola. To je nieco neznesitelne nudne. Aspon ze finale funguje po emotivnej stranke. Takze tomu dam priemerne hodnotenie 5/10 a hardcore fanusikom zanru Girls with guns sa to raz oplati vidiet. Ale necakajte nic, co by vas nadchlo. ()

PetrPan

Neexistující série pokračuje třetím dílem a ve srovnání s předchozími částmi působí jako zjevení z jiné planety. Přitom na režisérskou stoličku usedl Godfrey Ho, hongkongský tvůrce hloupých ninjovských céček. Začátek se nese v duchu oné hlouposti a prvotní akce s motocyklistkami slibuje akční paralympiádu ve smyslu tři sta kulek vystřelili a stejně mě netrefili, tedy z pohledu těch dobrých. Ti zlí padají v průměru přibližně čtyři na jednu vystřelenou kulku. Slib je do puntíku dodržen a v tomto ohledu se nedočkáme výraznější změny, padouši padají až do konce po desítkách. Ale světě div se, třetí Ultra Force táhne skutečným a chytlavým dějem! De facto dva příběhy o pomstě v jednom. V prvním čelí Moon Lee své Nemesis v podobě ženy, které při akci zabila manžela a v tom druhém se bohyní pomsty stává policistka a partnerka Moon Sharon Yeung, které zlotřilý šéf zločineckého syndikátu nechá odpravit otce. Dočkáme se na tuto sérii velmi slušných soubojů a silně emotivního antihappyendu, díky kterému letí mé hodnocení až na velmi slušnou čtyřku. ()

Vavča

Český dabing je ultra zlo! Tohle opět dělala parta hospodských povalečů, kteří v životě nedabovali a podle toho to zní, nechtěně komicky, spolubydla tvrdil, že úroveň dabingu zní jako Pár Pařmenů. Akční scény jsou fajn, Moon Lee má schopnou hlavní soupeřku (Michiko Nishiwaki), uvidíte solidně rozjedou destrukci a souboje ve velkém. Scény jsou někdy hodně odvážné a nebál bych se tento film zařadit na pomezí CAT III. V žádném případě to není pro děti pod 15 let:) ()

kinderman

Film se v okamžiku zjevení (naštěstí krátkém) držkaté "brunhildy" ve světle modrém svetříku sice dotkne dna, ale padnout pod tři hvězdičky ho nenechám, protože z příběhu typu "zabila jsi mi manžela", "svedla jsi mi manžela", "zabil jsi mi tátu" dokáže vykřesat slušné emoce a silnou finální přestřelku, v níž (díky střihači) je dvakrát odprásknut ten samý maník- pokaždé ovšem jinou z hrdinek. ()

castor

Další z mnoha porevolučních VHS úlovků, kterému nechybí všechny ty ukňourané dialogy, infantilní joky, typicky podivné asijské emoce, blbě uchopené scény a herci prezentující se jak z ochotnického souboru. Ale samozřejmě i choreograficky poutavá řežba a skvělé kaskadérské kousky. Mimochodem všechny tři díly téhle béčkové série vznikly shodně v roce 1989: i to o kvalitě vypovídá mnohé. Taková Moon Lee stihla ve stejném roce i trojku Železných andělů, a to ještě během závěrečného kaskadérského kousku utrpěla v Ultra Force 2 souhrou několika lidských chyb vážné popáleniny. ()

• Akční režii měl na starost Benny Lo. (Epistemolog)