Prequel k seriálu Yellowstone sleduje rodinu Duttonovcov, ktorá sa vyberie na náročnú cestu cez prérie v snahe uniknúť z chudoby a nájsť lepší život v Montane. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Sidonka k tomuto seriálu (6)

1883 (2021) (E01)

"Když jsem se dívala na tuto zemi, viděla jsem jen svobodu, která se nám nabízela. Netušila jsem nic o hrůzách, které se skrývaly v jejím stínu." Začátek se s ničím nemaže, začíná pořádnou působivou akcí, kdy indiáni skalpují přistěhovalce a dívka s šípem v těle, zbavená naivních iluzí o snech a novejch příležitostech, v sebeobraně střílí své útočníky. Pak se western. příběh vrací na začátek, příjezd na divoký západ a příprava na cestu. Příběh má pomalejší tempo, má záběry na krásnou přírodu, interesantní, poetické a vnitřní monology jedné z hlavních postav. Pro ostřílené milovníky westernů možná málo akce, přestřelek nebo pocit, že taková paráda to zase není. Já se nechávala unášet skrytým kouzlem tohoto dobrodružného příběhu, který je srozumitelný, ale ne naivní. drsných a nemilosrdných scén je tam poměrně dost, ale není to asi seriál, který potěší úplně každého, zato se u něho dá zastavit a mírně rozjímat o čemkoli, třeba o životě, když mu chcete naslouchat a hodí se do vašeho momentálního nastavení. :) Na první pohled nenápadný, neokázalej počin, který mi zaujal. Ne na 100%, má své slabiny, přesto si umím představit, že se k němu ještě vrátím (zatím hodnoceno po třech dílech). Těším se na další! ()

Útes za námi (2021) (E02)

"Co začalo jako cesta vpřed, se změnilo na úprk. Do neznáma. Couvali jsme do propasti. Tolik se starali o hříchy, co nás pronásledovaly, že jsme se neobtěžovali zaobírat tím, kam vlastně kráčíme. A za námi byl útes." Pro mě zatím super. Zajímavé je, že se koukáme na stejné, přitom každý vidí jinak a něco jiného. Přikláním se k názoru "big.nine.cf", pozvolné tempo není na škodu. Nesouhlasím naopak s názorem jiného uživatele, pro kterého to je jenom naháněčka zvířat, údajně stupidní dialogy, k unudění a jenom dvakrát se tam vystřelí (ano, tak to poslední je neoddiskutovatelná pravda. Jenom dvakrát se tam vystřelí). :) ()

Řeka (2021) (E03)

Seriál je stále super a to i v třetí epizodě. Prozatím dávám 4,5*, zhruba kolem 90%. Je to silné, působivé a slušné. "Napadlo mě, že až potkám Boha, tak se ho zeptám na tohle: Proč udělal svět plný zázraků a pak ho naplnil nestvůrami? Proč stvořil květiny a zároveň hady, co se za nimi skrývají? Jaký smysl má tornádo? A pak mi to došlo. On ho nestvořil pro nás." ()

Unudit ďábla (2022) (E06)

Skoro každý díl mě dostane. Je to poezie! Některé epizody jsou sice méně dějové, některé výraznější, některé povedenější, každopádně mi seriál zatím jako celek sedl a veškeré nedostatky mu velkoryse odpouštím. Zdá se, že 1883 už zůstane počinem, který mi především chytnul za srdce. A já když miluji, dokážu odpustit ledaco a "když miluješ, tak není co řešit". Takže dávám s klidem 5*, neřeším mouchy... A užívám si některé dialogy. ()

Jako blesk žluté vlasy (2022) (E07)

Já tenhle seriál prostě žeru, je boží. Převážně. Jo, možná to je místy vycpané vatou, pomalejší tempo v některých pasážích je snad též, jak tady občas někdo tvrdí, ale i tak, takhle silnej seriál s bezvadnejma průpovídkama jsem už dlouho neviděla. Čekám, jak se vztah s indiánem vyvine, možná, že nebude až takovej klaďas,,. Každopádně už teď vím, že se s chutí podívám na další sérii. ()

Spěchající mraky (2022) (E09)

Špička! Po minulém dosud nejslabším díle to bylo zase plné myšlenek, nefalšovaných emocí a napětí. Velký spoiler: Čekala jsem, kdy se v seriálu znovu objeví a připomene ta bojová scéna ze začátku první epizody. Jak se v příběhu prvně objevil ten indián, říkala jsem si, že ty růžové brýle milencům nevydrží dlouho a po milostné cukrkandlové idylce těch dvou nás o to víc zasáhne drsný zvrat. A už je to tady. Teď se konečně vysvětlilo, proč k boji došlo. I když té telenovele z minulého dílu scházela uvěřitelnost, teď se mi zase špatně smiřuje s tím, že nás opravdu Beth opustí? Silný konec dílu, jinak to bohužel dopadnout nemohlo, aby kvalita zůstala zachována a poslední epizoda před námi. Doufám, že nás čeká ještě další série. I když bez Beth to už asi nebude ono. Dobrá postava a vypravěčka, která mi nejvíc bavila a táhla celej příběh. Sžila jsem se s ní a je mi jí tak líto. ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD