Prequel k seriálu Yellowstone sleduje rodinu Duttonovcov, ktorá sa vyberie na náročnú cestu cez prérie v snahe uniknúť z chudoby a nájsť lepší život v Montane. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (7)

1883 (2021) (E01)

Vychvalovaný Yellowstone si nechávám na konec a zřejmě jako jeden z mála diváků s ním zatím nejsem obeznámen. Rozhodl jsem se totiž příběh rodiny Duttonových sledovat, tak jak se chronologicky odehrával. Každopádně jde o moderní western přesně podle mého gusta. Velice rychle na mě dýchla syrová atmosféra, která nás nejspíš bude celým seriálem provázet. Celý svět je zatím vykreslen moc hezky a dýchá z něj dobová atmosféra, či minimálně do té míry, jak si danou dobu představuji. Tato epizoda nás především seznamuje s hlavními postavami, kde jsem si ihned získal pro několik postav sympatie. Je to správně drsné a tak nechyběly např. skalpy či znásilňování panen, což mě vždy zaručeně potěší, takže jsem po pilotním dílu velmi spokojen a těším se co přinesou další díly. [77 %] ()

Útes za námi (2021) (E02)

Spoilery! Ještě o stupínek syrovější než první díl. Bohužel ne po celou stopáž, což je malinko škoda. Naháněčka krav byla kupříkladu hodně uspávající stopáž, ale asi chtěli tvůrci vykreslit danou dobu co nejrozmanitějším způsobem. Naopak střet banditů s opuštěným kempem a následné vyústění tohoto konfliktu bylo naprosto epesní. Závěr potom totálně šokující. Velmi mě potěšila smrt nejotravnějších postav, u kterých jsem byl přesvědčený, že nás budou seriálem provázet ještě hodně dlouho. Nejlepším momentem bylo rozhodně shledání s dosti svérázným šerifem, který řeší konflikty dost radikálními metodami snad i na danou dobu. [77 %] ()

Řeka (2021) (E03)

Na události nepříliš bohatá epizoda. Děj se prakticky nehnul z místa. Nicméně i na tom místě dokázal přinést hromadu kvalitní zábavy, kdy hlavní geront se nebál vzít kolty pevně do své ruky a pořešit cigánskou otázku. Celá epizoda se dost točí kolem houstnoucí atmosféry v táboře. Mnohem více, než kolem brodění řeky, což jsem dle názvu očekával, že bude hlavní téma. Každopádně seriálu rozhodně nechybí koule a více než hezky se na to celé kouká. Je to správně drsný divoký západ. [79 %] ()

Brod (2022) (E04)

Tento díl na mě působil příliš feel good dojmem a velkou přeslazeností. Chyběla mi tu drsnost předchozích dílů. Takový díl spíše pro holky, které si zde mohou dráždit pičule nad romantickou linkou, hrou na piano a dalšími věcmi, které mi do drsného westernu moc nesedí. Najdou se tu naštěsí i silné momenty, jako bylo třeba závěrečné přebrodění řeky. [70 %] ()

Úskalí svobody (2022) (E05)

Krásná lyricko epická balada a rozhodně jeden z doposud nejlepších dílů. Moc se mi líbí, že se tvůrci nebojí nečekaných zvratů a překvapivý moment může přijít prakticky v kterýkoli moment. Docela už mi dává smysl předešlá "holčičí" epizoda, která připravila půdu právě pro tuto epizodu. Znovu se divoký západ ukázal ve své plné syrovosti a já vrněl blahem u extrémně neočekávaného zvratu. [84 %] ()

Unudit ďábla (2022) (E06)

Po vynikající epizodě následuje logický útlum. Epizoda se převážně nese v duchu vyrovnávání se s událostmi předešlého dílu a s nevratnými změnami, které tyto události u jednotlivých postav zanechaly. Posun v ději minimální. Skupinka v podstatě jen doplnila do svých řad ztracené kusy a společně se pokoušeli unudit ďábla. Přesto jsou dialogy tak dobře napsané, že diváka seriál rozhodně nenudí. [77 %) ()

Jako blesk žluté vlasy (2022) (E07)

Další skvělá epizoda. Na strastiplné cestě se poprvé ukázalo, že největší nebezpečí číhá v podobě přírodních živlů. Vydatná bouře na skupině osadníků zanechala doposud největší škody. Snad poprvé se také konečně ukázali Indiáni, coby výběrčí daní. Vynikající epizoda, která byla opravdu bohatá na silné momenty. Jelikož sleduji tento seriál chronologicky, tak nemám tušení, kdo z těchto lidí se dožije pokračování 1923. O to je můj divácký zážitek silnější. [82 %] ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD