Smolný pich aneb Pitomý porno

• Česko Smolný pich aneb Pitomý porno (viac)

Video sa stáva virálnym. Je na ňom vidieť sex medzi mužom a ženou v rúškach. Žena je napriek maskovaniu identifikovaná. Škoda len, že je učiteľka a mala byť vzorom. A to navyše v (postsocialistickej, ale v konečnom dôsledku akejkoľvek) spoločnosti, ktorá sa čoskoro stratí v zdanlivo zjednocujúcom blahosklonnom nadhľade diskurzu sociálnych sietí, pseudo-politickom vševedení, pokryteckom šovinizme a groteskných konšpiračných teóriách. Každý má svoj názor. Z diskusie sa stal tribunál - o konsenzuálnom sexe, pornografii a ďalších. (Filmtopia)

dr.horrible

Keď mne tie nekonečné, novovlnové prechádzky liezli na nervy už vo filmoch zo 60.tych. A ani Jude neobjavil Ameriku, Godard týmto spôsobom mixoval drámu s pornom už na začiatku 70.tych. Len politicky sa triafa do čierneho. A keď príde finále, je to presne prečo mám rád rumunské filmy; tá neústupná nervozita, tá všeobjímajúca vyhrotenosť, keď prakticky už iba čakáte, kedy sa všetko... exploduje. Aj keď je to komédia. Radšej by som vážny film. Jo a to som chcel. Kunda. ()

Deimos

KINO Art/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 4/10 Kamera 10/10/// PLUS: jsem si celkem jistý, že pro cinefily, milovníky rumunské kinematografie a režiséra Radu Jude to bude skvělý film, určitě je také odvážný a vlastně díky mainstreamovému názvu láká nejen artové diváky MÍNUS: přesto musíte být cílovým publikem, jinak odejdete z kina neuspokojeni/// Shrnutí:  Už před lety jsem psal recenzi na Judeho Aferim! a i zde nalézám podobný styl, jen v jiných kulisách. Film vypráví o vážných a aktuálních problémech, především současného Rumunska, ale to samé se děje všude jinde na světě. Snímek ocení (s přibývajícími léty o to víc) filmový historici. A to hned ve třech rovinách. V rovině přímé současnosti a velké filmové výpovědi na aktuální témata včetně až absurdně působící Covid pandemie. V rovině nedávné i dávné minulosti a historii včetně použitých starých záběrů a v rovině budoucích diváků a jejich pozdějšího náhledu na naši současnost a její problém(y)./// Celkem 73%/// ()

Othello

Nedávno jsem si někde žehral, že dobovou fresku natočenou metodou Alexeje Germana, tedy zdánlivě nekoherentní chaotickou změť výjevů plnou pološílených postav, není možné natočit v současném nudném pragmatickém prostředí. Lol, jaká arogantní fňukna jsem. Fskutečnosti stačí postavit kameru na libovolný flek do Bukurešti a věci se dějí samy. První dvě třetiny filmu jsou naprosto boží Betlém, mimo jiné i proto, že se jedná stále ještě o film. Až třetí kapitola se promění v divadlo karikatur, kde se tak nějak povinně uchechtává již každý, protože je to jen zmaterializovaná gehenna názorových střetů na sociálních sítích. Radu Jude prostě tu "konstruktivní, pozitivní satiru" zase nezmák a ona ta jeho rezignace na rumunskou společnost (která je prakticky stejná jako naše, sryjako) ji ani nikdy zmáknout nedovolí. A je to tak dobře. Akorát mně by stačilo zírat dvě hodiny jenom na to, jak jde ženská Bukureští, kde jsou všichni úplně v prdeli. Ale maj velký auta. "Matematika říká, co by bylo, kdyby mohlo být úplně všechno." ()

Anderton

V podstate štyri filmy v jednom. Chronologicky mi tie dva prvé k sebe pasujú ako skvelá juxtapozícia a osobne by som takto aj (svoj) film ukončil a mal by som pocit, že všetko dôležité bolo povedané. Lenže potom nasledujú ešte dva, a aby toho nebolo málo tak aj tri závery, a aby bolo každému jasné, o čom je tu reč, tak je nám to vtĺkané do hlavy pomaly stokrát po sebe. Pričom v polovici to je jasné asi vážne každému. Občas je to vtipné (Hannah Montana, toto nezaznamenali ani titulky), občas úmorne didaktické a občas iba wtf. Radu Jude (geniálny Aferim) a doslovnosť, tejto kombinácii nechápem. ()

Lanark odpad!

Zatím asi nejsmutnější a autentický důkaz, že některým lidem z korony hráblo. Nudná moralita s přestřeleným čímkoliv, odhalující prázdnost a odstřiženost současných intelektuálů od reality. Všechny ty zdejší 5*,které mají pocit, že jsou Athénin štít, jsou ve skutečnosti oplzlý strýc valící bulvy na Počátek světa a tvářící se, jak je to revoluční meta cosi. Přitom je to jen další arogantní canc vydávající svůj názor za absolutní pravdu. Pravda je taková, že tenhle film je absolutní sračka. Change my mind... ()

• V Rusku bolo verejné premietanie filmu zakázané kvôli "propagácii pornografie". (m.a.t.o.)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD