Anne Boleyn

• Kanada Anne Boleyn

Bozvav odpad!

No nevím, co bych už dodala, neb vše podstatné už tu řekli ostatní, co to hodili do kopru.  Takže scénář je slabý a místy až debilní, výprava by ušla, vizuál poněkud nepřesný, velké chyby hlavně v detailech. Nic proti nikomu, ale všichni příčetní a alespoň základoškolsky vzdělaní vědí, že většina osob se v této minisérii vyskytujících, by v té době nepřežila ani týden. Nejde jen o černochy, ale i jiné menšiny, které by svou odlišnost prezentovaly jakkoliv otevřeně, by byly nejspíše upáleny, oběšeny, vyvrženy ( ne nutně v tomto pořadí) a následně ponechány někde viset pro výstrahu a obohacení jídelníčku krkavcům. Netvrdím, že to je tak správně, ale prostě to tak bylo.  Ále co, já si teď vsadila ve sportce a až vyhraji, zasponzoruji vznik filmu o Nelsonu Mandelovi a hlavní roli musí bezpodmínečně dostat Marek Vašut, je to skvělý herec a už ho v té roli úplně vidím, Mandela jak vyšitý. Za mne odpad, co také jiného, že?! ()

Deleatur

Plusy: Nejen výkon a zjev Turner-Smithové, ale třeba i Essieda, který se k ní hodil nejen typově, ale nabídl i jinou interpretaci bratra Boleynové než jen ufňukaného lehkomyslného floutka. Silné komorní drama v poslední epizodě. Mezi: Nápad obsadit černošské herce - sice jsem to viděl účelněji než pouhý blackwashing, ale i mě napadlo nelichotivé vysvětlení: využili předsudků diváků, aby přiblížili kontroverznost Boleynové ve své době. Zároveň si myslím, že to nemusí být hned odpor, stačí pocit nepatřičnosti, který by u bílé herečky v roli už ve středověku vzdělané, emancipované a ambiciózní šlechtičny nebyl tak silný. Mínusy: Lacinější výprava. Slabší začátek a prostředek, kdy i kontroverzní obsazení nedovolovalo se na postavy hned navázat. Matný Stanley v roli Jindřicha VIII. I kdyby to byl další dobrý tah - byl tak srozumitelnější jeho strach z inteligentních a nepřizpůsobivých Boleynovic sourozenců. Hodnocení: 73% (a 4* za odvahu, Turner-Smithovou a sílu závěru). ()

DeDanu odpad!

Člověk prý už je starý, když mu začne připadat, že se vše opakuje. Achich ouveJ:-))) Tenhle opus je stejná ptákovina, jako když se nám srpokladivoví soudruzi snažili nakukat, že vojáci USArmy černé pleti, kteří osvobozovali Plzeň, byli převlečení  maskovaní osvoboditelé z Krasnoj Armiji :-)))) ()

Solverino odpad!

Naprosto peckový seriál ze současného Severního Lesotha, které se jenom na oko tváří jako viktoriánská Anglie! Prostě za každým bukem hulibrk! Pecka! ()

Carlie

Seriál o královně, která není zdaleka tak zajímavá, aby si zasloužila tolik filmů a seriálů (Tudorovci (TV seriál) (2007)  Králova přízeň (2008) Její život už zná nazpaměť skoro každý. Pak je tu naprosto hloupé herectví, dialogy přímo strašlivé, chování postav neadekvátní době (asi). No prostě je to celé nudná kravina, ale alespoň to nenatáhnou na dvě série. Nic se o Anne, nebo Henrym nedozvíte- nic nového. ()

LeChouan odpad!

Hodnotila jsem „odpadem“ ještě před vlastním zhlédnutím, a byla za svoji zbrklost náležitě potrestána. Nyní – již po zhlédnutí této mini-série musím mírně přehodnotit původní názor. Již si nejsem jista, zda jsou jeho tvůrci oddanými stoupenci novodobých ideologických dogmat (žel nezničitelné) levice . Nejsem si jista, zda vedeni pouze svým nadšením, hodlali taktéž přispět k přepisu evropské historie. Možná je i varianta, že chtěli (předem si vědomi svých slabin jakožto scénáristů, režisérů) vyvolat již dopředu zájem o své dílo. A to šikovnou volbou tématu, u kterého očekávali všeobecnou obeznámenost (byl přece již x-kráte zfilmován) a chytrou volbou představitelky titulní role. Herečka negroidní rasy obsazená do role proslulé konkubíny anglického krále Jindřicha z rodu Tudorů zapůsobila přesně tak, jak se dalo čekat. Již před svým uvedením snímek vyburcoval polemiku. Jedna strana, již naprosto uondána a otrávena tendencí cpát do všech filmů povinnou kvótu zástupců mimoevropských ras a zástupců všech možných genderů, ať se to hodí nebo ne, byla roztrpčena. Druhá, hodlající býti „pokrokovou“ za každou cenu, byla nadšena a odhodláná film velebit a bránit.  Tolik dohady. A nyní názor na výsledek. Naprosto zbytečný snímek. Ano, černá Anička Boleynovic je vskutku pověstná „pěst na oko“. Stejně tak její bratříček. (Tatíček téhle povedené rodinky absentuje, že by došli černošští herci?) Proklamované představení zkušené ženštiny, která dostala muže – krále, tam kde ho chtěla mít (jen ho tam nedokázala udržet), jakožto bojovnice za práva žen ve společnosti, ovládané patriarchálním řádem, se nekoná. Anna Boleyn se potácí naprosto bezúčelně snímkem, úplně stejně jako ostatní nešťastné postavy. Všichni vypadají, že nevědí, proč konají, co konají, proč hovoří, co hovoří a s kým to vlastně hovoří. To vše se odehrává v jakési „pastoušce“, která vyvolává touhu uspořádat na chudobného anglického panovníka veřejnou dobročinnou sbírku. Divákovi se naštěstí pravidelně připomene, vloženým psaným upozorněním, na co se to vlastně dívá. Jen by to psané upozornění měl doprovázet pořádně silný zvukový efekt – pro ty co zdřímli. Jediné, za co jsem vděčna, je že děj začíná až po smrti anglické královny Kateřiny Aragonské, takže tato osobnost byla bohudíky zprznění ušetřena. Úhrnem – zbytečná pitomost. Zbytečná pitomost, pokud mělo jít o snímek historický. Pitomost a propadák, pokud mělo jít o upřímně míněnou propagandu. ()

Chrudoš odpad!

Rasistické zkreslování historie. Na tohle se může koukat jen psychicky narušený jedinec. A klidně může dávat pět hvězd, tomu odpadu to nepomůže. Doufám že tyto pokusy budou časem zapomenuty podobně jako šoty Leni Riefenstahl. ()

cernakus odpad!

30 minut utrpení. Tolik jsem tomu dokázal věnovat. Prvních deset minut v celku, pak 20 minut rychloprohlížení, aby si zdejší cenzor nenašel důvod. Nechme stranou, že pokud negři tak nutně potřebují být ve filmech a neobolševici je tam za každou cenu chtějí mít, tak bych ocenil, aby se přestaly recyklovat ohrané příběhy a začalo se točit originálně z Afriky. Ať si totiž latentní rasisté myslí o negrech cokoliv, tak to rozhodně nebyla jen tlupa opic v Africe. Měly mocné a vyspělé státy a epické příběhy. Navíc spousta příběhů by splnila "hollywoodské standardy", filmové zpracování o Ravanole I., by s patřičným rozpočtem bylo luxusnější než Vikingové a to by si autoři ani tolik nemuseli vymýšlet. Bohužel místo toho, zde dostaneme naservírované kostýmní drama se sterilními herci, hloupým scénářem a opravdu značným důrazem na historickou nepřesnost. Protože jsem se pokusil oprostit od faktu, že se jedná o propagandistický snímek na jedno použití, tak jsem koketoval s hvězdičkou za kostýmy a fakt, že hlava šla na konci dolů, ale nakonec musím říci, že odpad dávám i za méně závažné prohřešky proti zábavnosti. ()

oasismanik

No tak toto nie vážení! Pán Soukup v seriáli pána Soukupa v hlavnej ulohe s pánom Soukupom nemôže byť v žiadnom prípade zosadený z tronu! ()

garry odpad!

Neomarxistické šílenství na západě dostoupilo vrcholu. Ti herci se za sebe musí stydět. Žádný režim v historii se ještě nedopustil většího zkreslování dějin. Věděl by, že by se mu občané vysmáli. Prosím další řadu natočte s Marťany a EMZáky a Jindřicha VIII. prosím obsadit Aštarem Šeranem.  Bude to věrohodnější. ()

jungewolf odpad!

Na politicko-korektní pitomost, kde hlavní roli bělošské šlechtičny hraje černoška, NEMÁ ani cenu se dívat. Prvních 20 minut 1.dílu mi bohatě stačilo, dál jsem to nevydejchal. Sám proti černochům/Asiatům a dalším rasám nic nemám, jen mě tak napadlo - nejedná se spíš o bezděčné zesměšńování lidí jiných ras ? JENŽE: čemu se divit ve státě (U.K.), který : 1) plánovitě vymazává vlastní historii koloniální velmoci, 2) kde jsou (min.od r.2002) vyhazováni z práce lidé jen proto, že nejsou muslimové, ale křesťané, 3) kde jsou věznění kritici ultra-liberální přistěhovalecké politiky všech vlád (a to už od začátku 90.let 20.stol. !!!) . Jó, holt Londonistán. Je to stejné jako ve Štokholmistánu(pardón,ve Švédsku), Oslostánu=Norsku, Kodaňstánu=Dánsku, Helsinkistánu=Finsku, Dublinstánu=Irsku, Haagistánu=Nizozemsku, Bruselstánu=Belgii, Lucemburkstánu=Lucembursku, Berlínstánu=Německu, Vídeňstánu=Rakousku, Pařížstánu=Francii, Římstánu=Itálii, Madridstánu=Španělsku, Lisabonstánu=Portugalsku ..... . ()

gorerated odpad!

Tenhle profil filmu se dost mozna dostane do zprav na tv hovna. Schvalne jestli to bude cist Rey (ktereho si jinak jako moderatora zprav vazim). Je vazne sila, ze tohle se rozhodl nekdo financovat, schvalit a natocit. Vzdyt pri pohledu na cernou boleynovou se musi minimalne polovina filmoveho stabu uculovat jak dementi, jak debilne to vypada (ta druha se neuculuje, protoze je to bud ultra levicova luza a nebo cernosi).  Snad se doziju toho, kdy se takhle prekrouti nejaka zasadni cernosska historicka postava. Protoze zatimco tady jsou jen neskodne komentare (ktere z nejakeho duvodu jsou vzdy vetsi zlo nez hitler). Tak v opacnem pripade by byla amerika v plamenech. Takze kdyz si to shrneme... komentare na internetu vadi, vyrabovane obchody a horici ulice nevadi. Jedna skupina totiz byla kdysi davno utlacovana a ma pocit, ze dnes muze vsechno. Ta druha skupina citi asi nejakou vinu (neopodstatnenou) a tak leccos zkousnem a prehledneme. Nezbyva nic jineho nez jen sledovat kam az tohle prekrucovani historie zajde. ()

NovySvet

Dojde někdy zdejším rasistům a bezmozkům, že tu primárně nešlo o věrné historické drama, ale o něco úplně jiného a v dnešní době naprosto zásadního? Obávám se že ne. Zpátečnické nepokrokové myšlení nejspíš vymře až s nimi... ()

sherpa odpad!

Fakt mi hlava nebere, že se na tohle dají sehnat peníze! U mnoha špičkových nekomerčních filmů se obrací každá "koruna" a tady...! A to mě na tom světě sere nejvíc, pokřivené měřítko hodnot. ()

SONYAGENT odpad!

Nepřekvapuje mě, že takové filmy vznikají, svět je pošahaný místo, kde je slabost tolerována stejně jako jiná barva pleti, než ta naše světlá. ()

endymion odpad!

Muhehe. Už se těším,jak bude vypadat dcera této "Anny Boleyn" - původně bledá a rusovlasá královna Alžběta - předpokládám, že ji bude hrát jednonohý černošský transsexuál. ()

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)