Anne Boleyn

• Kanada Anne Boleyn

Oxiduji odpad!

tak já se hlavně těším, až Martina Luthera Kinga bude hrát nějaký hezký blonďáček či zrzounek...aby to bylo vyvážené. Šašci... ()

Frank2 odpad!

Aby tvůrce nedopadl jako Sergio Campanese z úžasného filmu Zvíře z roku 1977. Dovolte abych parafrázoval:“Ty tlustej požírači špaget, tvůj poslední film (Anne Boleyn) byl tak špatnej, že ho i dobročinné spolky odmítali promítat zadarmo! “ ()

Film2 odpad!

Toto malo byť od začiatku uvádzané ako sci-fi odohrávajúce sa v alternatívnej realite, niečo ako The Man in the High Castle ktoré sa odohráva v alternatívnej realite kde nacisti vyhrali vojnu. Tu by bola tiež zmenená realita, kde panovníci ktorých poznáme z našej histórie by boli černoši. Alebo to kľudne mohla byť aj paródia na naše historické obdobie. V takých prípadoch by sa to dalo akceptovať že Anna Boleyin bola černoška, ale v žiadnom prípade sa toto nemalo brať vážne ako historický seriál, buď to mala byť paródia alebo sci-fi ()

luhla odpad!

Pokud je mi při sledování něčeho na zvracení a není to záměrem tvůrců, tak si to dílo nezaslouží dostat nic jiného, než tuplovaný odpad. Ale protože mi neochvějné přesvědčení autorů, že naprostý historický nesmysl je zcela správě (a tak je to dobře, protože tak to ma byt, sudruzi), připomnělo jeden pěkný vtip o tom, jak dlouho mohla německá tanková brigáda odolávat soustředěnému útoku dvou partyzánů, je to jen za "obyčejný" odpad. Na svém žebříčku si řadím Annu Boleynovou k takovým velikánům, jako je Soukupův Premiér. ()

Peddro odpad!

Tak jsem se podíval na první díl, abych mohl hodnotit a rozhodně se na další díly dívat nebudu. Záměr autorů je indoktrinace diváků progresivistickou ideologií. Je zcela vyloučeno, že by Anna Boleynová mohla být černoška, tím pádem se jedná o zcela záměrné manipulování historie!!! Zajímalo by mě, co by psychopati, kteří to vymysleli, případně každý, komu to nevadí či to schvaluje, řekl nato, kdyby  Brad Pitt hrál  Nelsona Mandelu? To by bylo křiku!!!! Samozřejmě, že i opačný případ, tedy Pitt v roli Mandely bych považoval za skandál a neodpustitelnou, hlubokou pokřivenost!!!! Jen málo věcí se mi v kultuře hnusí víc, než přepisování historie a dvojí metr!!!!! A není to profesní deformace, je to o zdravém rozumu. Řečnická otázka pro každého, komu to nevadí, či to dokonce schvaluje: ,,Byla Anna Boleynová běloška či černoška? Odpovězte si, a pak posuďte, zda se Jodie Turner Smith do role hodí, či ne...." ()

Rozmarýna

„Inspirováno pravdou". Bohužel se pravdou neřídili. Anna Boleynová měla bílou pleť a byla krásná. Ale když odhlédnu od Turner-Smith v hlavní roli, nemůžu napsat, že je to odpad. Ale je to těžký podprůměr. Dávám **.  Kromě hlavní představitelky mi na seriálu vadilo, že byl nemastný neslaný. Např. ten soud byl podán tak, jako by o nic nešlo. Anna teprve  přichází k soudu, za doprovodu takové nijaké hudby a za jejích kroků už je předčítáno obvinění. Ani se nepočkalo, až se postaví na místo obviněné. Když bylo přinášeno rozhodnutí poroty, tak než bylo přečteno, nehrála ani dramatická hudba. Prostě soud a poprava mi přišly jako taková selanka. Král pokud neměl plášť na mě působil oproti Anně takový křehký a celkově byl nevýrazný.  Anna na mně působila poněkud hřmotně. Přišlo mi to zkratkovité, hlavně chyběla milost krále, že ji setnou mečem katem z Francie a ne sekerou. Celý seriál plynul téměř v poklidu. Prostě na Tudorovce - části s Boleynovou to nemá. Kdyby to natočili Američani, tak pochopím, že tam nacpou černošku, černocha a míšenku. Ale Britové? Opravdu by mě zajímalo, kdo to financoval. Asi nějaký masochista.  Scénář špatný, režisérka špatná, tak tam dáme aspoň černošku, aby to bylo aspoň něčím zajímavé a mluvilo se o tom. A malá Alžběta neměla zrzavé vlasy.  A ještě bylo nutné líbání Anny se Seymourovou. Kostýmy musely vyjít levně, proto měla Anna všechny šaty podle jednoho střihu. Také mi vadilo, že různí lidé  nebyli představeni hned jak se objevili. Např. že ta stará paní, co byla s Annou ve věži, je její teta jsem zjistila, až jí Anna ve věži řekla teto, přitom ta paní se tam objevila už mnohem dřív. Jak někdo může prznit takto historii nepochopím. Turner-Smith je značně drzá, když tuto roli vzala v době, kdy černochy nesmějí dabovat běloši. Téhle Anny mi ani nebylo líto, že ji popravili. Jestli potřebují černochů plný film, ať natočí něco z černošské historie. Vždyť by to mohl být skvělý seriál. ()

asmera odpad!

Teď už mě překvapí jen když uvidím po lese jezdit veverky na bicyklech... Tohle dílo je - následuje řádka velmi sprostých výrazů souvisejících s lidskou anatomií a s rozmnožováním. Poctivě přiznávám, že jsem vydržela necelých třicet minut a pak se šla do kostela pomodlit, aby už žádného dementa nenapadlo vyplodit něco podobného. ()

SONITA odpad!

No musím uznať že tvorcovia pri výbere hlavnej herečky ozaj trafili do čierneho. Toľko historickej presnosti v jednom seriály to sa len tak nevidí ! Už tam chýbali len svetelné meče a Vin Diesel na nejakej nadupanej káre. ()

Redukovana.K odpad!

"Kdo nezná svojí minulost nemá budoucnost"  Winston Churchil  Existuje tisíce možná desítky tisíc citací, studií, odborných názoru, historických důkazů o tom jak důležité je pro moderní společnost (myšleno od chvíle co lidstvo opustilo jeskyni a postavilo si první osídlení) znát svojí minulost.    Stejně ale tak existují citáty typu "Historii píší vítězové" které ukazují jak důležitý nástroj je historie v rukou propagandy.  A o ničem jiném tento seriál není. Velkolepá produkce která nešetřila kapsu a zaplatila kvalitní herce, Skvělé kostýmy, průměrný střih a seriálovou režii. Přesto všechno je to naprosto nekoukatelne. Všichni víme proč a všichni víme proč to má 2% (v aktuální čas kdy píšu recenzi) Každou vteřinu seriálu totiž vidíte necitlivé a zvrácené přepisování historie kdy se bez skrupulí a naprosto otevřeně sype současná "ideologie".  Proč? Proč mají potřebu přepisovat historii. Svobodná společnost přece tohle nepotřebuje. Svobodná společnost naopak musí hájit historii co nejméně ovlivněnou včetně kritiky své minulosti. Nikdy však se historie nesmí přepisovat a to ani ve chvíli kdy chcete udělat z historických událostí zábavný kus na plátně.    Lze odpustit mnoho nepřesností a filmových "vylepšení" viz seriál typu Černobyl jenž nás přesvědčuje o existenci neexistující vědkyně. Přesto se to dá přejít a říci v zájmu zachování dramatu...  To co představuje Anne Boleyn je ale problém kdy už to přehlídnout nejde.  Když jsem vidět ukázku jako všichni hnula se ve mě žluč. Nicméně jsem si seriál pustil (na ferovku vypirátil tvůrci nemají právo za tohle mít jakýkoliv zisk) S těží jsem překousnul tento "multi rasový konstrukt" Anglického království 16. století. Snažil jsem se jako moderní progresivec nevnímat rasu a hledat "to dobré" na seriálu na rozdíl od Černobylu je moje znalost života a smrti Anny Boleyn velmi povrchní a tak jsem nemohl soudit s čím vším si ještě seriál vytírá zadel. Protože proč se držet historie když vyprávíme historický příběh, ale ve chvíli kdy Anna Boleyn začala líbat jinou ženu nešlo už dále tento paskvil sledovat. Žena která se chtěla postupně provdat potají za dva muže ale přes odpor otce musela vždy nakonec ustoupit a fakt že cizoložství ze kterého byla obviněna bylo vykonstruované (byla věrná Jindřichovy a to neskutečně žárlivě) těžko dokazují lesbické sklony Anny  A je to tu znova. Co sleduje autor tohoto díla jiného než záměrné měnění historie pro podporu své a zvrácené ideologie? (Zvrácené? Ano zvracené protože bez ohledu na ušlechtilost původních cílů pokud někdo záměrně mění historii stává se ideologie zvrácenou a vede k potlačení svobod jednotlivců nebo skupin) ()

CreepyJoe odpad!

V čem vidím hlavní problém celého seriálu, je naprosto nešťastné uchopení a samozřejmě hlavní představitelka role. Od historického filmu, nebo seriálu očekávám alespoň určitou míru věrohodnosti a držení se faktů a tím pádem i uvěřitelnosti. Představte si, že budete točit film který budete deklarovat jako historické drama zasazené do středověku a ve filmu budou postavy jezdit auty a používat mobily, rozhodně byste byli zklamáni, protože jste nedostali požadovanou autentičnost, úplně stejně pak na mě působí, nešťastný casting hlavní role. Nedostal jsem autentičnost, držení se faktů a tím pádem to pro mě byla neztravitelná podívaná, stejně jako kdyby tam jezdili v tancích a létali helikoptérami. Pomůžu si obrazným vyjádřením: "Chtěl jsem se dívat na operu a dostal jsem černošský hip-hop". ()

Schkeble odpad!

bwut twat's alternativwe histwowry !!!! takže vy všichni odpaďáci, poslouchejte! promluví k vám vyšší síla. ,,Myslím si, že ti, kteří mají k seriálu Anne Boleyn (2021) negativní komentáře, v sobě dusí jakýsi internalizovaný rasismus. Svět se mění, lidi, a už je na čase, aby historie byla více inkluzivní. Pokud je třeba televizního seriálu k probrání lidí za účelem začít přemýšlet jinak... tak je to dobře. První epizoda byla dobře zahraná, i když to nepůsobilo tak velkolepě jako v ukázkách, ale pořád je to záležitost hodna zhlédnutí a pohledu na věc s otevřenou myslí." - zdroj: opomenutelný (červen, 2021) Děkuji autoovi za probrání! Co jsme se tedy dozvěděli? Blackwashing je v pořádku, Anne Boleyn byla 0,001% Afričanka, Jindřich VIII. Tudor byla vlastně Henriette VIII. Tudor, jejíž internalizovaná mysoginie ji nutila střídat manželky jako ponožky a následně jim stínat hlavy. Henriette se měla stejně vykašlat na zakládání nové církve kvůli těm ženským, stačilo by pouze přejít, a to konkrétně na východ. Manželské problémy by byly ta tam. Jak psal Orwell, historie bude mazána a přepisována, aby si vládnoucí režim upravil lidstvo k obrazu svému a ideologie cpané do krku lidí byly stravitelnější. Ale co už, to máte za ten brexit. Viděno 0 minut lol ale kdo má na to čas. (na imdb 11% ehehe)  KAŽDOPÁDNĚ 0%, 1. NEJHORŠÍ, HYPEEEEEEE POJĎME!!!! ()

Pavlis.xxx odpad!

Až bude Nelsona Mandelu hrát běloch ohodnotím stejně... Btw. v 16. století bylo v Anglii tolik černochů, leseb a bukvic? Tohle není umění, ale totální sračka a jsem zvědavý, kdy se začnou přeobsazovat černoši bělochama :D Třeba vypatlanýma píčema jako je GigaPudding a goodnick, kteří jsou přesně ten typ na ojebaní černochem s letlampou. ()

Mondy666 odpad!

Nechtělo se mi už na tuto stránku chodit,protože nový vzhled ale kvůli tomuhle se sem přece jen ještě podívám.  Moje otázka je prostě proč ? proč ? a znovu proč? příšerné ve všech směrech. ()

CullenSkink odpad!

Nahoru po schodišti dolů Boleyn band aneb střípky ze života tudorovské šlechty z paralelního vesmíru. Pokorně přiznávám, že před shlédnutím proběhla jistá psychická příprava. Šlo o to, co nejvíce se oprostit od obsazení hlavní role. Bohužel to nebylo jednoduché, protože v ní herečka působila značně rušivě. Jako celek nelze hodnotit lépe než ‘odpad.‘ Herci proplouvají nemotorně prostorem odnikud nikam, generují nesmyslné dialogy přerušované nenavazujícími střihy. Erotické scény by nevzrušily ani vězně odpykávajícího si doživotní trest. Ačkoliv … jako výlet s Doktorem Who by to nemuselo být marné. Mohlo by to probíhat asi takto:   Doctor: It’s your birthday today. Choose a year and a place. Me: 1536, Henry VIII’s court. Doctor: Your wish is my command. Me: How exciting! Doctor: I know. Me: Interesting clothes. Doctor: I know. Me: Young Elizabeth has dreadlocks. Cool! Doctor: I know. Me: And what a cute couple, her parents … Anna and Jane. Doctor: I know. Me: Wait … I can hear something … Distant voice: You will be deleted … Doctor: RUN!!!!!!!!!!!!!!! ()

SeleneD odpad!

Vidět ikonické Anino ,,B,, na černém krku tupé herečky, která byla tak blbá, že tu roli vzala, je fakt pro silné žaludky. I když se odprostím od toho, že Jindra VIII měl dvůr plný černoušků a s černou Aničkou měl zrzavou Alžbětku i tak je to hnus. Nyní k sérii samotné: herecké výkony: na hovno. Výprava: na hovno. Jindrův dvůr: asi nějaký vesnický domek- tedy interiéry: na hovno. (ono taky kdo by dal prachy hanobičům historie na něco pořádného..) Takže co nás čeká příště? černý Hitler, černý Stalin, ne my půjdeme ještě dál .. co takhle černý J.F.Kennedy? Tip na  herce v hlavní roli: Will Smith a brášku Bobíčka by mu mohl hrát Regé-Jean Page. Růžová barva černé pleti sluší, takže Jodie Turner-Smith si může střihnout Jackie ve známém kostýmku z osudného dne. ()

arieta odpad!

Po zhliadnutí tohto seriálu som mala pocit, že tápem akoby v hmle, že mi chýba nejaký záchytný bod, až som nakukla sem a tu ma "potešil" komentár užívateľa napísaný v polovici tohtoročného júla, ktorý píše, že tu primárne nejde o historicky vernú drámu - že to nie je historicky verné, to som spoznala hneď čiže vlastním aspoň polovicu mozgu - no bohužiaľ o vlastníctve tej mojej druhej polovice musím zapochybovať, lebo som nepochopila, čo je na tomto seriáli v tejto dobe tak úplne zásadné - možno by pomohlo, keby dotyčný užívateľ nepísal tak vágne, ale keby konkrétne charakterizoval spomínanú zásadnosť onoho diela. Som ochotná pristúpiť na túto hru, ale podľa akých pravidiel sa hrá? Čo je to za žáner? Ako ho treba chápať? Ak je to dráma, ktorá sa nedrží historicky overených faktov, tak potom to musí byť nejaký druh rozprávky, lebo tie sú známe tým, že sa nenechávajú obmedzovať reálnymi faktami a podľa zobrazených sexuálnych scén je to jednoznačne rozprávka pre dospelých - ale ktorý typ tej rozprávky? Veľmi obnažení tam neboli, takže pornofilm to nebude, má to iba tri diely a nerozplakalo ma to, takže ani telenovela to nebude, nie sú tam draci, takže to nie je ani fantastika - naozaj to bude niečo nové, navrhujem dať tomuto žánru meno "unsci-fi" - nevedecká fantázia. Tým pádom odpadajú moje výčitky, že sa Jodie, hoci je celkom pekná, na Anne vôbec, ale vôbec nepodobá! Navyše je privysoká, pri tej scéne s pávmi v záhrade je vyššia než kancelár Thomas Cromwell, dvorná dáma Jane Seymourová pri nej vyzerá ani malé dievčatko. Alebo je to spôsob, ako poukázať na charakterovú a osobnostnú veľkosť kráľovnej Anny v porovnaní s jej okolím, podobne ako v indických filmoch, kde sa hrdina bez prechodu ocitne namiesto v horúcej Indii v chladných Alpách, čo má vyjadrovať šťastné rozpoloženie hrdinu? No pátrala som ďalej aj na anglických stránkach a dopracovala som sa k článkom na radiotimes.com. Viackrát sa tu opakuje veta o feministickom pohľade na osud Anny B. Zrejme aj preto ten bozk medzi Annou a Jane Seymourovou, no ale veď Jane bola sokyňou Anny, pri všetkej úcte, nepoznám ženu, ktorá by bozkávala svoju sokyňu, namiesto toho by na ňu skočila a rozdriapala jej šaty. Vravím, nevedecká fantázia. V tom feministickom scenári sú diery: Anne porodila Henrichovi dcéru, prečo sa potom tak upína na očakávaného syna? A tiež na svojho manžela, po potrate, keď cez okno zbadá Henricha v blízkosti Jane, rýchlo sa oblečie a ešte krvácajúca, beží za svojím manželom a keď ho nezastihne je smutná - to všetko je skôr tradičné správanie, ako feministické. Je nanajvýš zaujímavé, že sa príbeh s takým rozšafným obsadením zrazu drží historických faktov, vrátane falošnej obžaloby a popravy. Zaujal ma názor herečky Thalissa Teixeira, ktorá hrá Anninu sesternicu, to je tá, ktorá je s ňou napr. pri jej poprave. V článku na radiotimes o hereckom obsadení sa vyjadrila zhruba tak, že príbeh o Anne je britská história a že Británia teraz vyzerá úplne inak. Inými slovami to znamená čo? Ak by v Británii žilo množstvo Číňanov, bolo by v poriadku, ak by Annu hrala Číňanka? Nie je to obyčajné kalkulovanie, snaha trafiť sa do diváckeho vkusu? Prekrúcanie či falšovanie histórie? Alebo totálny nezáujem o pravdu? Ale to nie je pekné, trčí z toho neúcta k histórii a aj k divákom, o ktorých sa zrejme predpokladá, že všetko zhltnú bez rozmýšľania ani malinu. Alebo je to tým, že Briti v minulosti rozhodovali o osude veľkej časti sveta a tým pádom je pre nich história niečo, čo môžu hravo zmeniť. Nikdy nezažili, že by im niekto vnucoval ich vlastné prekrútené dejiny a tak možno nechápu, že história je vážna vec! Takže bohužiaľ - odpad... () (menej) (viac)

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)