Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiálny text distribútora)

Aywes

John Woo si zaslouží obrovský obdiv. Dnešní americké filmy kde se nešetří olovem jsou většinou co si budeme lhát prostě na houby. Pan Woo ale umí s olovem opravdu úchvatné kousky. Žádný americký zbytečný OST jen jemné podkreslení k velmi kvalitním přestřelkám, které za výsledek dávají dokonalou zábavu a akci čítající krásné dvě hodiny. Pro někoho možná moc, ale na snímek sedí přesně akorát. Inspektor Yuen je bezesporu tvrďák největšího kalibru. Kouří, střílí a ještě jednou střílí. Pan John Woo nám jednoduše naservíroval výborně zpracovanou akci, která vás bude bavit až do úplného konce, který vyústí grandiózním nemocničním masakrem a že je i po půl hodině na co se dívat. Vřele doporučuji milovníkům kvalitních akčních filmů. Ti co zase milují akční filmy se Stevenem Seagalem potěšeni asi nebudou. ()

johnsnow

Top of the top ázijskej kinematografie. Je to nereálne, ale celú dobu je vám to úplne ukradnuté a vy si vychutnávate tisícky vystreiľaných nábojov a desiatky mŕtvych počas celého filmu. 4 perfektné prestrelky s množstvom zabitých, obzvlášť tá v nemocnici je skvelá najmä pasáž natočená na jeden záber. Skvelý Chow, výborný pomocník v utajení, trošku slabší záporák ale to je jediná výtka. 5* jak bič a určite si to ešte párkrát pozriem. ()

Cringy_Tommy

Po zhlédnutí Killera , kterého považuji za jeden z nejlepších akčních filmů co jsem viděl, jsem si nemohl dovolit tenhle snímek vynechat. Rozhodně má film slabší příběh a horší postavy což škodí převážně první polovině která je víceméně jen o postavách. První část mě zkrátka až na akční scény celkem nudila. Potom však příjde druhá polovina. Posledních 45 minut je čistý akční perfekcionismus a málo co jej překoná. Akční scény jsou prostě v topu a John Woo stejně jako v Killerovi ukazuje jak se to má dělat. Jediné co se dá vytknout je ten slow motion který tam je někdy namrdaný úplně zbytečně a se svýma malými FPSkama působí chvílemi komicky. Tohle bylo i v Killerovi ale tady si na tom editor vyloženě ujížděl. Celkově příběhově a s postavama je to horší ale akce je opět naprosto bombová. Je to tak na hraně se 3 a 4 hvězdama ale přikláním se spíš k těm čtyřem 7,5/10 ()

BigBrother

Nekde jsem cetl, ze je to nejlepsi akci film vsech dob. No, hadat se nebudu, definitivni soud udelam, az to uvidim tak po patnacty. A velky dik MagicBoxu za radu Hongkongske legendy, kde u nas tenhle film vysel. ()

K.O.vi

Jako... Akce to je, bez debat, ale trošku kýčovitá. Proč mám pocit, že v nemocnici bylo více lumpů než pacientů? Navíc chodili kulkám schválně naproti, jak už to v podobných filmech bývá zvykem... Scéna s kojenci a špunty do uší, kojenec močící na hořícího policistu... Přeceňovaný, i když samozřejmě ne tak špatný film, 60% ()

YOGI_BEAR

Je to zřejmě největší akční film všech dob. Hned úvodní přestřelka nemá v dějinách filmu vůbec obdoby. Nabušená choreografie, spousty mrtvých, střílení obouruč, jízda po zábradlí a spousta dalších vychytávek. Možná je trošku škoda, že se John Woo ve svých nejlepších filmech z honkongu soustředil výhradně na přestřelky, jakožto druh akce. Ale zase to umí parádně. Film vlastně tvořen třemi takovými. Naprosto monstrózními. Příběh, který je spojuje, je v takovémto filmu poměrně nedůležitý a taky podle toho vypadá, poměrně jednoduše. Jinak závěr, kde nám Woo předkládá další a další lahůdky, je také výtečný. Nikdo by nedokázal udržet v rukách takovéto scény, aniž by se mu film úplně rozpadl. Můžeme například vidět asi 3 minutovou, možná si říkáte, že to je málo, ale vidět to, změníte názor, scénu bez jediného střihu, ve které stihnou Chow Yuen Fat a Tony Long zastřelit na 30 maníků. Když už sem zmínil herce, tak ti také byli výteční, poněvadž se tu na honkongský film téměř nepřehrává. A nechybí tu párátko ani holubice. Jo a ještě jedna věc, musíte se při sledování povznést nad tím, že hlavní hrdinové jsou zkrátka nesmrtelní. ()

geedee

Neskutečná řežba, film přetékající akcí a nádhernými zpomalenými záběry na rozstřílené mrtvoly, jež v rytmu Wooova krvavého baletu tancují na velmi dobrou syntezátorovou hudbu. Opravdu vynikající. ()

john986 odpad!

Pokud to ma byt recese, tak * , pokud ale akcni film a jeste koukam thriller a drama, tak odpad!... asi nechapu hodnoceni ostatnich... piseme tady vsichni o tom samym filmu? tz. zasobniky s nekonecnym poctem naboju, nesmrtelni "hrdinove" a davani vaticek do usi novorozenat? ty hodnoceni snad nemyslite vazne? ()

Dream Dealer

Film je videoklip občas se na to dobře kouká - tady je plné znění scénáře RATATATA RATATATARATATATA RATATATA Si myslíš že když máš pistoli tak si superman a když máš dvě pistole si bůh? RATATATAR ATATATA RATATATA RATATATA RATATATA RATATATA RATATATARATATATARATATATARATATATARATATATA RATATATARATATATARATATATA Sakra zastřelil jsem jednoho z našich. Nic si z toho nedělej, to se stává RATAT ATARATATATARATATA TARATATATARATATATAR ATATATARATA TATARATATATARATATATAR ATATATARATATATARATATA TARATATATARATATATARATATATARATATA TARATATATARATATATA RATATATARATATATA RATATATARATATATARATATATARATATATA Čapni ty děcka ať vod tud vypadnem RATATATARAT ATATAR ATATATARATATATARATATATARATATAT ARATATATARATATATARATATAT ARATATATARATATATARATATATA ()

kolly13

Akční podívaná od mistra svého oboru. Výborný výkon Chowa, o kterém sní spousta rádoby hrdinských policistů. Přestože 2 hodiny a některé scěny nebyly úplně profi (ano, vím, že je to film starý víc jak 20 let), bavilo mě to. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (viac)