Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiálny text distribútora)

kolik27

Asi s mým názorem mnozí nebudou souhlasit, ale na tenhle film, jsem hodně musel "vypnout" abych vydžel až do konce. Nekonečná střelba a krev, kterou střídají policejní intriky ... Ale když už jsem "vypl", tak jsem si film poměrně užil, dosti promakaných akcí, tu opravdu nechybí a že by se zde šetřilo kulkami ? To se říci nedá ... ()

Asdas

To máte tak ak v prvej scéne je viac vystrieľaného olova ako v iných akčných filmoch a každá akčná scéna v tomto filme by v inom bola vrcholom filmu tak sa nie je čo čudovať ,že je to zo všetkých ,ktoré som videl ten najakčnejší. ()

Sutiman

Najlepší akčný film, aký som videl a Yun-Fat Chow mal hrať v The Expendables. "Čo si myslíš? S jednou zbraňou si Superman a s dvomi Boh?" ()

pekas

Jsou tu divný všichni, co pějí oslavné komentáře, nebo já? Nevím, jak v roce 1992, ale po 22 letech to celé působí jako bezduchá slátanina, plná naprosto nenavazujících akčních scén, nekonečných zásobníků a neprůstřelných hrdinů. V tomhle teda s masou nejedu, tři hvězdy jsou jsou z milosti a za některé originální akce. 45% ()

JosefTomas

Přesto, že John Woo má na svém kontě řadu skvělých filmů, jako je Lepší zítřek, Killer či Face/Off, pro mě ale bude vždy srdcovka Hard Boiled, tak nadupaně akční nářez jsem naposled viděl od Killera. Jeho jedinou zbraní není jenom dokonalá akce, ale také skvělý scénář, který sice občas v dialozích působí typicky Hong Kongsky, ale má skvělé postavy, že si je získáte k srdci všechny. Hlavním skvost jsou ale akční scény, které vám jsou servírovány jak na běžícím páse. Závěr v nemocnici je to nejlepší vyvrcholení, jaké může Woo nabídnout. Skvělý film. ()

adamix

Moja prvá Woo-ovka v ázijskom štýle (nerátam americkú chuťovku FACE/OFF). Dravá, akčná, gulervúca a s perfektnou choreografiou prestreliek, ktorú by mnohé dnešné akčňáky mohli závidieť. Dej to nemá, ale to nevadí. Tá akcia vás ale poriadne nasýti. U mňa 4* a 85%. ()

Gyrxiur

Nechápem to až moc dobré hodnotenie. Mne to príde ako béčko. Bojové scény ujdú, ale strašne tomu filmu chýba nejaký soundtrack, a aspoň štipka humoru, je to také suché, takmer bez hudby, a aj tá čo tam je, sa furt opakuje a je desná... Dalo sa to dopozerať, ale nudil som sa pri tom, a to mám akčné filmy rád. ()

sinom

Na moj vkus az priliz hluku na takom mieste ako nemocnica. Keby sa Woo mozno trochu viac krotil...,ale na druhej starne,preco nie?! Ale Killer je Killer... ()

Předseda

V HONG-KONGU byl výprodej nestabilní zábavní pyrotechniky a před exportem do Česka ji zachránil John Woo. Vobalil jí armádu nezaměstných, napsal prostinké story a "de se na plac". Sic stereotyp, ale zábavný. ()

ShotgunED

Woo-úv TOP jakého již nedosáhl. Několikráte byl velmi blízko a těsně, ale již nepřekonal. Akční lahůdka jež ani po letech neztratila jedinou kapičku adrenalinu a zábavy jenž servíruje. ()

pasqviL

Asi urazím všechny příznivce akčního žanru, ale přes dvě hodiny se divat na věci co vybuchují a lidi co umíraji, bez aspoň nějakého primitivního vysvětlení mi příjde jako totální hovadina. Je pravda že ve filmu je několik scén které jsou vážně pěkně natočeny, ale několik scén na dvě hodiny je skutečně málo. ()

Weirdman

6/10... Sorry, ale ja som miestami ozaj nudil. Akcia je fakt HUGE, ale to ešte neznamená, že nemôže neskĺznuť do stereotypu... Killer je omnoho lepší... ()

JP Johnny

Symfonie, kterou nám hraje orchestr skládající se z odporných padouchů a sympatických policistů. Jako nástroje jim slouží zbraně všech možných druhů a velikostí. To vše je zabaleno do neuvěřitelného kabátu ladných skoků se zbraněmi a zpomalených záběrů. Film který je v podstatě jednou velkou přestřelkou mne ale vůbec nenudil. John Woo tímto postavil základní kameny pro budoucnost akčního filmu a vymyslel mechanismy které jsou dnes už v podstatě klišé, i přes to však stále fungují a jsou hojně využívány. ()

benyy

Nezničiteľný Tequilla a takmer nepriestrelný Alan vytvorili skvelé útočné duo, ktoré zlikvidovalo okolo 300 chudákov zločincov, sem-tam aj zopár policajtov. Na strane druhej nesmrteľný jednooký gangster a jeho takmer európsky pôsobiaci boss. Nikdy neprestávajúca akcia, napätie do posledného dychu, miliardy vystrieľaných nábojov, stovky mŕtvol, to je iba zlomok vecí, ktoré robia tento film výnimočným. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (viac)