Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiálny text distribútora)

kwoky

Tak tohle je opravdu "akcni" film. Hlavni hrdina je nesmrtelny, padouchove padaji jak svestky. Logika jela nekam na dovolenou, protoze o dej v tomhle filmu se moc neotrela... No "dej". Spis zaminka k tisicum naboju a patron, ktere byly vystreleny. Vlastne jsem ani nepochopil zapletku. Tento snimek se neda brat jako bezny film. Tohle je spise ukazka kaskaderskeho a pyrotechnickeho umu. Diky temto dvema vecem je to svizna podivana. ()

Standito

Dej? Pozrite sa na plagát, ten hovorí za všetko. Akcia? Neo môže iba ticho závidieť (a Woo má patent na nekonečné zásobníky). Dialógy? Na úrovni škôlkara. Akčný film? Komédia... P.S: Ak v akčnom filme chýba čo i len štipka realistickosti alebo nadhľadu, v mojich očiach ho nemôže zachrániť absolútne nič. ()

Wishkah

Přes hodinu a půl trvající přestřelka s malými náznaky příběhu. Ale nebojte není to tak hrozné. Příběh je jednoduchý ale chytlavý a správně zamotaný. Ale co si budeme nalhávat. Hlavní je tady akce. A ta je mistrná. Doslova tančení s pistolemi a puškami je nádherné a je to radost pro jakéhokoliv akčního nadšence. ()

Crackonosc

Na můj vkus až moc dlouhé a po solidním úvodu nakonec příběhově těžce nezajímavé. Jediná, ale zároveň hlavní, zbraň Hard Boiled jsou akřní scény, ve kterých je všechno desetkrát předimenzované, všechno lítá a celkově jsou stavěné pro maximální potěchu oka akcechtivého diváka. Strašně mě ale štvaly dlouhý až zdlouhavý scény mezi akcí a ani závěrečný nemocniční infermo tuhle pachuť nezahnalo. ()

ThomasCrown

Skvelá akčná pecka s Yun-Fat Chowom vo výbornej forme. Trochu mi na začiaktu prekážali tie večné zásobníky, ktoré netreba menit, ale Woo to akciou plne dotiahol. Skvelý záverečný boj v nemocnici. ()

TERRORDROME

"S jednou zbraňou si Superman a s dvoma boh?!" Keď sa Yun-Fat Chow rozhodne zatočiť s mafiánmi, rozpúta ( na veľkú radosť svojich nadriadených ) piatu svetovú vojnu plnú prederaveného žltého mäsa. Nemocničné finále vo svojej nekonečnej premrštenosti hravo prekonáva dokonca aj Arnoldove Komando. Stovky mŕtvych číňanov, tisícky vypálených nábojov, prskajúca omietka a spŕšky rozbitého skla, to je to čo z filmu urobilo akčnú legendu. Podobne ako u Bad Boys 2 sa tomu dá vyčítať iba pridlhá stopáž, pretože príbeh tu rozhodne nie je ťahákom a stratil by sa v ktorejkoľvek Seagalovke. Na to je však akčný fanúšik zvyknutý, vždy ide iba o to ako sa podarí samotná akcia a táto jednoducho stále nemá konkurenciu. Takže, jak sa vraví - BENG-BENG, počujete ma - BENG-BENG! ()

Lionheart

Co se týče akce, tak bezchybná (co bychom od Woo taky jiného čekali), ale opět tu narážím na to, že většina scén bez akce (naštěstí jich není mnoho) je až trapně jednoduchá, dialogy příšerné, logika jde stranou a uprostřed největší přestřelky je pořád čas zachraňovat mimina, pohladit je a zazpívat jim... občas jsem vyprsknul smíchy nad naivitou. Ale pod tři * nejde jít už jen kvůli té bombastické akci, kvůli které se na ten film stejně dívají. ()

Paldiny

Odmyslíme si bezodné zásobníky, prkenných hercov, zbytočné pasáže s policajtkou a pár ultra trápnych replík ("Daj si facku a povedz, som impotent"), ide o hotovú učebnicu pre pokročilých. Woo predstavoval na svojom kontinente určite veľkú silu, lenže okrem zručne natočenej a technicky prepracovanej akcie, neponúkne nič. A to je hrozná škoda, pretože scény, kde pri streľbe všetko lieta vzduchom, krv cáka z rán, parchanti aj nevinní padajú po desiatkach (pri záverečnej, strihom nedotknutej čistke aj naša sánka) určite za videnie stoja. ()

Rozjimatel

[1,5*]     "Daj chlapovi zbraň a je z neho Superman. Daj mu dve a je z neho Boh."     Definitívne sa mi potvrdzuje, že John Woo nie je pre mňa. Jediné, čo ma okrem dvoch hlavných hereckých predstaviteľov spočiatku bavilo, bolo atraktívne veľkomestské prostredie Hong Kongu a príjemné džezové podfarbenie. Oba tieto prvky sa ale postupne z filmu vytratia (hudba sa zopsuje do plytkej 80-kovej) a ten napokon neponúkne nič iné ako bezduché akčné orgie, keď neustále niečo vybuchuje a sú to tu samé silne premrštené prestrelky, v ktorých väčšinu času nemám ani potuchy, kto po kom strieľa a prečo (a je mi to navyše aj srdečne jedno). V daždi guliek tu ľudia kapú ako muchy, akurát dvom hlavným hrdinom sa tie guľky zázračne vyhýbajú. Je pritom komické, ako im tí zloduchovia skáču do rany (najčastejšie v malých skupinkách, väčšinou po dvoch), je to ako z nejakej tupej PC hry. Iba hlavný arcizloduch Mad Dog (Phillip Kwok) nie a nie padnúť. Úplným vrcholom je potom mimoriadne nahlúply záver v nemocnici, v ktorom sa vo veľkom guľkami kosia pacienti (len tak, pre zábavu) a zachraňujú sa milučké bábätká. Inak ten akčný hrdina s bábätkom v ruke, to je nejaká režisérova úchylka (viď tieź Red Cliff: Part I (2008))? Nebotyčná naivita vytŕča z každého kúta tohto filmu (či už ide o dej, správanie postáv, dialógy), je to také typické tupé 80-kové akčné béčko. Spolu s asi dvoma zaujímavejšími scénami (jachta, "márnica") to aspoň čiastočne zachraňujú herci v hlavných rolách, Yun-fat Chow (hustý inšpektor Tequila so špáradlom v hube) a predovšetkým charizmatický Tony Chiu-wai Leung (Alan), čo filmu zabezpečuje aspoň tie slabé 2 hviezdičky.     "Vieš, vždy som neznášal vyrábanie žeriavov. Vyrobím jedného vždy, keď niekoho zabijem. A čo tak, keby som ti jedného urobil?" "Nie, ďakujem." ()

Skalda

Po tomhle a po Killer(ovi) odpustíte těmhle dvěma týpkům (Fat a Woo) úplně všechno. Scéna s kojencem podbarvená totálně pohodovou muzikou je nezapomenutelná. Po stránce choreografie akčních scén je to špička která asi nebude nikdy (v rámci možností - žádný počítače, pouze prach a kečup) překonána. Asi. ()

system

Woo je KING, a je paradox, ze film je tak ceneny a pro nekoho i kultovni (mezi ne patrim i ja), kdyz se vlastne 3/4 filmu strili a strili a strili (vsichni se u toho bavi:-)) a mrtvych je vic nez amiku ve Vietnamu. Ale jak rikam, Woo je Genius, dal filmu novy rozmer jmenem Heroic-Bloodshed a tohle proste muzou natocit jedine v HK. ()

Jayem

Ak toto niekedy niečo prekoná budem len rád. Ale vážne pochybujem. Prepracovanosť akčných scén je až zarážajúca. A to sú tu niektoré scény bez strihu až dve minuty. To len tak niekdo nedokáže len majster Woo. ()

willis

Po shlédnutí tohoto filmu, který je řazený mezi hong-kongskou špičku, jsem si uvědomil, že jenom dobře choreograficky provedené přestřelky mi prostě nestačí a Johna Woo tak můžu s klidným svědomým odložit k ledu. ()

berry.77

Nic proti nikomu ,ale tohle je šíléné forte bezedné zásobníky spousta lidí co padají jako mouchy a to nemluvím o kolemdoucí,který sou boužel ve špatný čas na špatném místě:D ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (viac)