Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

Yardie

Tenhle film jsem viděl už asi 3x. Je to celkems lušná podívaná. Dobrý nápad, který jsem ještě nezaznamenal myslím nikde. Zpracování docela šlo, nebyly tam až tak přehnané akční scény, drželo se to celkem na uzdě. Cage a Travolta zahráli také velice dobře. Celkově byl příběh dobrý, akce také, hudba nebyla špatná a herci dobří. Nicméně, po tom, co jsem viděl Bournovu trilogii se začínám obávat, že už ode mě žáden akčnák nedostane 5 hvězdiček a občas se u akčních filmů trošku podivuji nad tou naivitou a zpracování akčních scén, které jsou tak reálné, jako bych já měl na to je točit. Ale todle bylo velmi dobrý filmík a solidní 4 hvězdičky. Howgh! ()

system

Kazdy mame nejakeho rezisera na ktereho nedame dopustit, natoz aby nekdo o nem spatne mluvil:-), no a u me to je John Woo. Dalsi uchvatna wooovka s nezamenitelnym rukopisem akcnich scen a zpomalenych zaberu. Proste Woo Rulez!!! ()

Alf

bohužel, akční scény mě docela nudily a strašlivá mimická kreace Nicolase Cage mě občas dostávala do stavu, kdy jsem si nebyl jistý, jestli jsem znechucen nebo hodně pobaven... ()

spiritus

Bohužel na mě tento film nijak nezapůsobil, spíš si u mě vytvořil silnou averzi. Příběh je ducha mdlého, akce přešponovaná až to bolí, klišé střídá klišé a Travolta neuvěřitelně přehrává. Zkrátka typické dílo mistra gigantománie Jahna Woo. ()

ekomo

Skvělý mistrně napínavý trhák s famoznímí výkony Travolty a Cage. Zajímavá je část filmu kdy dojde k promísení tváří hlavních postav a herci mají tak složitý úkol hrát dvě role v jedné osobě. Bezpochyby jeden z nejlepších amerických akčních filmů vůbec. ()

Tomin88

Nejlepší akční film 90 tých let! Bezchybné výkony herců a dynamická režie Johna Woo, který snad jako jedinný dokáže akční scénu udělat ikonickou. John Travolta na vrcholu. ()

Se7enteen

5/10 Řadu parádních myšlenek a velmi dobře propracovaných scén bohužel střídají ty z kategorie velmi slabých, dva nejlepší střelci se nejsou schopní snad trefit, kdyby od sebe stáli 2 metry, což se přesně také několikrát děje..situace, kdy začne všechny kosit přítelkyně Cagea mi už přijde hodně šílená a velmi tak otřásá vážností filmu, která dle mého narušena být neměla...všechny akční scény jsou zdlouhavé a bohužel i dosti nezábavné, za vynikající považuji výkony všech zúčastněných, zejména pak Travoltovu ženu, jinak proměnu ztvárnili oba hlavní protagonisté bezchybně..je to škoda, akční film se slušným potenciálem podle mě pohřbily právě akční scény. ()

matmanX

Já vím, že je to akční film a vím, že ho nerežíroval Scorsese, ale John Woo, jenže těch děr v logice a příběhu tam na mě bylo trochu moc. Navíc mi tam chyběla nějaká opravdu kulervoucí přestřelka, kterou bych si pamatoval ještě týdny po filmu, a kterou jsem našel třeba ve starším Hard Boiled (tříminutový nesestříhaný průchod nemocnicí). Johne a pro příště: míň zpomalovaček a rachejtlí, protože občas jsem si připadal jak na karnevalu. ()

Weyland

Musím uznat, že spojení Nicolase Cage a Johna Travolty je fantastické! Psychopatický terorista a proti němu polda - to je sice u mnohých z nás již ohranou myšlenkou, ale tady to má šťávu a velký potenciál, který se podle mého názoru naplnil, jak jen to šlo. Úžasný nápad vyměnit tváře a nápaditý zvrat děje - výměnou tváří, mě opravdu dostal. Takové filmy, u kterých je člověk překvapen, mám opravdu rád. Herecké výkony byly skvělé, hlavní dvojice dokáže diváky přesvědčit, že zahrát jak zápornou, tak i kladnou roli, opravu umí. Navíc - ta neskutečná hudba od Johna Powella! Až běhá mráz po zádech. ()

Mikino00

Netradiční výměna rolí a tváří nezakryje typickou žánrovou naháněčku, ale dobře zrežírovou podívanou už neschová. Travolta se ve své roli vyžívá, naopak extrémně nesympatický neherec Cage kazí dojem z filmu. Jen škoda té přehannosti, bohužel se vytratila jakákoliv reálnost. ()

Santino7

Kde sú tie časy, keď akčné záležitosti vyzerali takto? Keď ešte mali svoju vlastnú tvár (dvojzmysel?), identitu a bola z nich cítiť autentickosť... A mali dokonca ešte aj kvalitný pomerne napínavý príbeh (čo som si v rámci daného žánru vždy veľmi cenil). To sa už žiaľ o dnešných akčných filmoch príliš povedať nedá, vždy to niekde na niečom stroskotá a zostávam sklamaný. Samozrejme, česť výnimkám! Tvárou v tvár je film, ktorý by som si bez problémov pozrel ešte aj dnes, roky od premiéry. Má to presne tie parametre, ktoré som hore vymenoval, dalo by sa povedať, že je to presne podľa môjho gusta. Hoci s hereckým obsadením som sa nikdy príliš nestotožnil - Cagea som si nikdy príliš neobľúbil, i keď samozrejme našli by sa aj výnimky (viď napr. Obchodník so smrťou) a Travolta v podstate to isté - v tomto prípade som si na ich (vymenené) tváre zvykol a neboli žiadnou prekážkou. A dlhá minutáž tiež nie, nudil som sa iba minimálne, sem-tam... John Woo je totižto pán režisér. 4/5 ()

Movie Gourmet

Asi snad nejlepší Cage(ův) film. Hraje v něm výborně a stejně tak i Travolta. Navíc mají oba dvojnásobek hereckých příležitostí, jelikož si zde vymění tváře. Perfecto! Verdikt: 4* a 80 %. ()

Sochorisko

Torochu až tragický, že jsem tuhle kultovku viděl až teď .. Musím říct, že spojení Travolty a Cage, jakožto pro mě generační herce, se hoodně povedlo, ještě aby film s Nikem nebyl akční, to se věru nestane :) ()

mira007

Filmů se záměnou identit je mnoho, ale když si to vzal do ruky specialista na akčňáky z Hong Kongu John Woo, tak i při béčkovém námětu, kdy si tělo vymění zločinec s policajtem, z toho vytřískal dobrou zábavu, zvlášť když to stojí na dvou hereckých extratřídách své doby Travolta a Cage. ()

Jaro_slav

Naprosto chápu, proč jsem zapomněl, že jsem to tehdy v devadesátkách viděl v letním kině. Přes dvě hodiny nečeho, co tehdy jistě bylo svěží futuristický nápad, ale na rozdíl od jiných filmů té doby (Con Air, Skála, Pulp Fiction – ať máme nějaké žánrové a herecké propojení) to naprosto zoufale zestárlo. Vlastně mne ke zhlédnutí přiměla skutečnost, že jsem nepochopil jedno meme, neboť předpokládalo znalost tohoto filmu. Lepší padesátka. ()

MacGyver

Tvárou v tvár je určite najlepší hollywoodsky film režiséra Johna Woo. Klasický policajný príbeh, keď ,,dobrý“ naháňa ,,zlého“, obohatený o zaujímavý nápad výmeny osobností, ktorá bola výzvou najmä pre predstaviteľov hlavných úloh. Nicolas Cage i John Travolta sa svojich partov zhostili skvele a medzi desiatkami mŕtvol, stovkami efektných záberov a tisíckami vypálených projektilov pretancujú dve hodiny superakčného ošiaľu ako sa patrí. Rozhodne najlepší ,,action-movie" roku 1997 (aj keď Con Air tiež nebol na zahodenie:) ()

FunThomas

Místy je film velmi chaotický, jinak je to fajn podívaná. Dobrá zápletka, také námět se mi velmi líbil a skvěle zahrané hlavní role. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)