Americký film Podvod je typickou ukázkou žánru, kterému říkáme film noir a který zažil své nejlepší období právě ve čtyřicátých letech. Jeho hrdinou je stárnoucí boxer Bill Thompson, zvaný Stoker, který nikdy nebyl šampionem a už dlouho nevyhrál zápas, ale až do poslední chvíle věří, že jeho slavná chvíle jednou přijde. Když nastupuje do ringu proti svému protivníkovi, tak netuší, že zkorumpovaný manažer bez jeho vědomí zápas prodal. A tak dá do zápasu všechno, co v něm ještě zbylo... Snímek stojí jednak na pozoruhodném výkonu Roberta Ryana, který sám v mládí boxoval, a proto v ringu působil naprosto přirozeným dojmem, a jednak na pevném režijním zvládnutí látky Robertem Wisem, který začínal jako střihač Orsona Wellese (měl nominaci na Oscara za Občana Kanea) a později se prosadil na poli muzikálu, když za snímky West Side Story (1961) a Za zvuků hudby (1965) získal Oscary jako režisér i jako producent. Film Podvod byl uveden v soutěži na MFF v Cannes 1949, kde získal Cenu za kameru za vynikající práci Miltona Krasnera a také Cenu FIPRESCI. Jak je vidět z častých prostřihů na hodiny, celý snímek se odehrává v reálném čase. (Česká televize)

Autogram

Tak vyzerá pravá boxerská česť. Vo filme je oveľa viac boxu, ako som čakal, a prekvapivo mi to nevadilo. Zápas je pre diváka zážitkom, podobne aj dlhá príprava a rozhodovanie oboch aktérov pred ním. –––– Oba jsme dnes vyhráli. Oba jsme vyhráli. ()

vitekpe

Hezka noirova epizodka ze sveta boxu. Ja tohle prostredi ve filmech nevyhledavam, mozna i proto, ze skutecny box docela sleduju. Takze pozorovat boxujici herce proste neni ono, a malokdy to vypada tak, aby se tomu dalo verit. Stejna tak i zde, kde navic souboj zabira asi tretinu filmu. Ale co...zas je tu Audrey, kterou mam rad, Robert Ryan je taky docela dobrej, obrazky pekne, takze nakonec hodnotim jako nadprumer. ()

Disease

Filmařsky dokonalé, boxerské scény by v pohodě obstály i dnes a prostřihy na diváky jsou třešničkou na dortu. Lehce melodramatický závěr beru jako obraz doby vzniku. ()

glamgirl

Úžasná boxerská dráma, ktorá ponúka noirovú zápletku, psychologický náhľad do duše boxerov, tak trochu romantiky a ešte k tomu aj akúsi typológiu divákov na zápase, a to všetko v reálnom čase. Výborný nápad, skvelo natočený, neviem, čo by som mohla chcieť viac. ()

ad142

Komorný príbeh starnúceho boxera, odohrávajúci sa len počas jediného večera. Napriek tomuto krátkemu času a aj kratšej minutáži celého filmu sa tvorcom (hlavne režisérovi Robertovi Wisemu a hercom R. Ryanovi či Audrey Totter) podarilo zhrnúť celý životný príbeh boxera a dokonca aj načrtnúť jeho budúcnosť. Podarilo sa im ukázať prehnité a bezútešné prostredie okolo boxerských zápasov nielen v osobách skorumpovaných ľudí, stojacich za samotnými boxermi, ale nešetria ani divákov takýchto zápasov. Neustále prestrihy na tváre divákov a viacero scén (napríklad tá, kde Audrey Toth stojí na železničnom moste a ako keby do nej vchádzali nočné vlaky, slávny dlhý boxerský zápas, alebo zúfalý útek Ryana cez opustené hľadisko) je ťažko zabudnuteľných a právom zaraďuje toto zdanlivo zabudnuteľné béčko do výšin súčasných noirových rebríčkov. ()

markotter

Jestli tady někdo psal, že je to nejlepší boxerský film všech dob, já bych s tím klidně souhlasil. Sice mi Robert Ryan připadl trochu nemotorný při tom boxu, to ale nemění nic na tom, že to bylo výborně zahrané, zrežírované a bylo to i napínavé. I když člověk věděl, co bude následovat skoro každou minutu. ()

Gortyna

Nejsugestivněji natočený boxerský zápas, co jsem kdy viděl. Dokonale využitý minimalistický scénář. Jedinečná procházka Julie večerním městem. ()

brasek

Film v reálnom čase? Skvelý nápad! Príbeh jednoduchý, zápletka možno až primitívne jednoduchá ale všetko okolo toho skvelé. ()

gggggg

Neviem, osobne ma to moc nechytilo. Nerozvinul sa tu dostatočne príbeh, bolo to moc krátke a jednotvárne. Možno tento film docením časom, možno mi len proste nesadol. ()