Poručík Alan Kreiner sprevádza svojho nadriadeného na tajné stretnutie s informátorkou, od ktorej má dostať dôkazy o kriminálnej činnosti, okrem iných, aj svojich kolegov. Na mieste však okrem informátorky čaká aj strelec, ktorý má odovzdaniu dôkazov zabrániť za každú cenu. Hoci žene sa podarí ujsť, Kreinerov nadriadený je mŕtvy a Kreiner sám sa stáva hlavným podozrivým, strieľalo sa totiž z jeho služobnej zbrane... (RTVS)

Chudobka

Jiřího Svobodu považuji za dobrého režiséra  a na Martina Fingera jsem se těšila skoro tolik jako na Ondřeje Vetchého. Ale to, co jsem viděla, mi téměř vyrazilo dech. Tak špatný herecký výkon jsem u Vetchého nikdy nezaznamenala. Nevěřila jsem vlastním očím a uším, nechápala jsem, co tam předvádí. Finger byl výborný, jeho výkon perfektní, přirozený. Druhý díl už vidět nemusím. ()

Tunri

Co to má ta ženská s vlasama? To má kvůli tomu, aby byla výrazná hrdinka? Proč je dialog divnej? Proč používaj nezvyklé výrazy, které obvykle lidi nepoužívaj? Proč mám pocit, že některým hercům dělá potíž text vůbec vyslovit? Chvílemi jsem hercům ani nerozuměla. Je to, jako by to napsal někdo, kdo si představuje, že takhle se asi v hustym prostředí mluví. Přednes vedlejších rolí opět nepřirozený (v ČR je to nějak normální, z toho důvodu jsem se od doby Expozitury odmítala na české drama dívat). To je problém říct větu nějak normálně a ne, jako když školák předčítá básničku? Už první scéna je mimořádně špatná. Pak přijde scéna s resuscitací a to už jsem nervózně poposedávala. Pořád jsem se chlácholila obsazením Vetchého, ale víte co? Asi po něm chtěli, ať přehrává. Já to nebudu hodnotit, protože nemám v plánu to dokoukat. Označila bych to jako klišé s ambicí vyrovnat se světu (akorát že vůbec), s tuctovým názvem, šumivým zvukem a otravnými postavami. A je mi po prvním díle úplně fuk, jak to dopadne. Asi tolik napětí to ve mně vyvolalo. A pokud chce kostymér v seriálu použít anaserpentní spinózu, měla by to být spíš komedie a ne krimi. ()

petikacka

Pro mě je tohle dílo totální zklamání. Já jsem milovník krimošek a, že jich mám opravdu hooodně nakoukaných a přečtených. Ovšem tohle bylo celé divné, slepené sice samými dobrými herci ( tedy většinou, Hofová je divná a nevěrohodná ve všech seroších co jsem viděla) avšak bez jakéhokoliv výsledku. Zde i Ondra Vetchý, kterého mám ráda a většinou předvádí nadprůměrné výkony, tak mě hodně zklamal jak byl nevěrohodný. Vůbec všichni byli takoví neuvěřitelní ( předabování Jany Krausové, to bylo něco !) a příběh byl naprosto roztříštěný a místy vůbec nedával smysl. Škoda, protože z toho mohla být pecka. Za mě 55% ()

MiniMinion

Tohle snad selhalo na všech frontách. První díl ještě šel, ale ten druhý byl fakt tragický. Takže popořadě. Naprosto příšerný scénář - dialogy jako by napsal šestnáctiletý kluk který se koukal na moc kriminálek z roku 2003, do toho spousta nesmyslných a vyloženě zbytečných odboček, nepřehledný příběh, na motivace postav se zapomnělo, a sympatických postav jsem napočítal nula. Nedokázali mi prodat protagonistu, vážně nevím, proč bych mu měl fandit. Neukázali jedinou jeho kladnou vlastnost, snad jen to, že je spravedlivý, to je však základní minimum. Jinak je nepříjemný a agresivní, něco jako Rapl, jenže ten má aspoň charisma a pozitivních vlastností má spoustu. A když i Vetchý hraje špatně, to už je někde fakt problém. Ne že by ostatní postavy byly o moc lepší, paradoxně mě zajímal nejvíc Filip Blažek (jméno postavy si fakt nepamatuju), ale ten taktéž nedostal žádný příběh, žádnou motivaci, prostě to byl z nějakého důvody zrádce. Celkově zůstal příběh nedořešen, což by v případě dobrého atmosférického filmu zabývajícího se spíš postavou než dějem samotným nevadilo, ovšem tohle ten případ vážně nebyl, takže po úmorných třech hodinách překomplikovaného děje ani nepřišel uspokojující závěr. No a na závěr ještě o technické stránce. Kamera otřesná - snažili se asi o bůhví jaké originální záběry a là severské krimininálky, ale zřejmě vůbec nevěděli jak na to. Amatérský střih, příšerný color grading (všechno je zbytečně tmavé, šedivé a nevýrazné, a do vězení hodili ten zastaralý zelený filtr z Matrixu, o kterém jsem doufal, že byl filmaři zapomenut). Hrůza, 4/10. ()

kluzo

První díl navnadil na super film. Druhý to vše pohřbil naivním, nelogickým a místy až snad hloupým scénářem... Jako i ta tajemnost s pozadím musí být logická a nevytržená z kontextu... Postava paní doktorky dělala na můj vkus velké a málo uvěřitelné veletoče jen proto, aby se nakonec tablet nedostal k Vetchému. To šlo ale zařídit ve scénáři jinak. Uvěřitelněji. Hackerka a soukr. detektiv měli našlápnutý potenciál minimálně na dalších 10 samostatných dílů. Za mě 3* z 5. ()

DAPDO

Tak jako bohužel, ale tohle absolutně nesplnilo moje očekávání. Po pár ukázkách před samotnou premiérou jsem se těšil, tím víc jsem byl nepříjemně překvapený. Už předchozí Svobodův TV film Vysoká hra, rozdělený do dvou částí, mě zklamal a Vražedné stíny jedou na stejný vlně. První díl ještě celkem ušel, ale pokračování se strašně táhlo a celý vyústění bylo nemastný neslaný. Přitom obsazení je víc než dobrý. Vetchýho si pamatuju v roli policajtů vždycky jako přesvědčivýho, tady mi ale místama až moc připadal, že se z jeho postavy vyklube Jirka Luňák z Okresního přeboru, tak velký náznaky jeho postavy jsem tam viděl aspoň já. ()

Sebastianek1

Čekal jsem víc. Divný zvuk, často jsem nerozuměl, šustělo to papírem, vlastně až úsměvné. Po Ochránci a  Devadesátkách sešup výrazný. ()

playboy_05

Divny film…defakto pouze smesice, casto nesouvisejicich, scen se silenym mnozstvim postav, ktere se chovaji naprosto nelogicky…na zaver divne a vlastne zadne poradne rozuzleni…pusobilo to jako prequel k nejakemu serialu…ztrata casu ()

JimDeNiro

Tak, jak jsem se těšil, tak jsem docela zklamaný. Ondra Vetchý pouze standard, a to vždy hrává na 200%. Hofová mi nevadí, ale tady děsně na po tlamě. První díl navnadil, ze by to mohlo být fajn krimi, což upřímně od Svobody očekávám. A druhy díl se nějak motal v kruhu a rychle se to uzavřelo. Škoda. Potenciál jsem čekal větší, už z důvodu k Vetchému, Fingerovi a Donutilovi. A ty postsynchrony, jako co ? WTF 🤦‍♂️ Trochu lipsync by to chtělo, vážení. A brutálně nevkusné předabování Jany Krausové nechápu již vůbec. Její hlas známe všichni docela dost, takže to působilo velmi komicky a trapně. Druhy díl to shodil na průměr. 55% - 3* ()

alldo.raine

Začátek byl dobrý, na druhý díl jsem se moc těšil, ale bohužel druhá polovina a pak obzvláště konec za nic nestály. Škoda, námět i herci slibovali podstatně více. Oboje však zklamání. ()

Amonasr

Kvalitně natočená napínavá kriminálka, v níž se proplétají zájmy korporátního byznysu s podsvětím a státními zakázkami za asistence soupeřících mafií v jednotlivých policejních složkách a justici. Zkrátka ze života. Občas poněkud chladně odtažité a překombinované. Místy až teatrální přehrávání Ondřeje Vetchého mi k němu a k jeho roli ovšem moc nešlo. ()

Hexa

Dobrá zápletka, dobrá atmosféra, dobří zlouni a dobří klaďasové. Celý film mi ale zprotivila manželka detektiva (Hofová). Přehlídnu ten její děsnej účes, kdy tu úděsnou paruku vyhrabali snad na sklepě ND v truhle "DON´T DEAD, OPEN INSIDE", ale ten její charakter byl k přizabití. Ve 2/2 sem měla tendenci dávat hlavu do dlaní nebo rovnou odejít, jen se objevila na obrazovce. Škoda, zkazila mi to až moc. ()

Mamlas

1. díl: Další detektivka, spíše drama, z dílny zbytečné ČT. Tentokrát je to vleklé a unylé, herci často mumlají a není jim rozumět, hlavně pan Vetchý, je to zbídačelé nesmyslnými barevnými filtry a také protivnou kamerou se sklony natáčet scény zdola od pasu, která výsledný špatný dojem ještě o level zhoršuje. Konec dílu to trochu zvedl, ale jen díky osobnosti pana Donutila, jinak bída. (28%) | 2. díl: Vetchému není rozumět skoro ani slovo. Jeho přiblblá manželka mě kakala pokaždé, jakmile jsem ji uviděl. Celé se to beznadějně ukrutným způsobem vleklo a nudilo. (12%) | Celkově špatná a dost nudná zbytečnost. (20%) ()

Casull

Mám z prvního dílu dost rozporuplné rekace. Začátek dobrý ale.... POZOR SPOILER: Popravdě řečeno mi připadá linka, kdy někdo ukradne policistovi v rukavičkách pistoli, aby si s ní pak počkal na kolegu, který vyleze někam do patra opuštěné a nezajištěné haly a tam ho s ní zastřelil a pohodil ji, dost přitažená za vlasy. Ondra Vetchý je špičkový herec, ale tady to trochu přehání. Stejně tak Vašut hraje takovýho gaunera, že by byl proti němu Krejčíř učiněný beránek. K tomu se navíc pojí technické nesmysly (např. scéna v sanitce či balistická expertiza). Nejsem žádný odborník, ale Donutilovy dedukce při rekonstrukci bych vyvrátil i já. To nemohl pan Svoboda najmout nějaké technické poradce? Navíc se celý příběh neuvěřitelně vleče, druhá půle by se dala bez problému o třetinu zkrátit. ()

MirkaP

První díl plný much, přesto navnadil na finále. Ale to zklamalo ale úplně. Obsazení role Denisy bylo za trest. Proč ženská skoro o 20 let mladší než Vetchý vypadá, jakože starší je ona? Navíc přepjatá. Natáčelo se to souběžně s Devadesátkami? To by vysvětlovalo, proč Finger chodil ve stejných hadrech. Dějově ten druhý díl byl úplně pomatený. Prostě se to nepovedlo. ()