Skupina mladých ľudí nešťastnou náhodou zabije malého chlapca. Ed Harley (Lance Henriksen) chce svojho jediného syna pomstiť a tak sa vydá za starou čarodejnicou, ktorá mu pomôže vyvolať démona pomsty. Démon sa ale začína vymykať kontrole a tak musí Ed zobrať spravedlivosť do vlastných rúk. (TomX2)

Martrix

Sbírka horových potvor se kterými se ve filmu Lance Henriksen potkal je neuvěřitelná. Od Vetřelce a Predátora, přes upíry a vlkodlaky, třeba až k zabijáckým vosám. Tentokrát si to rozdá s démonem pomsty, který velmi připomíná Vetřelce kříženého s Mirkem Táborským. Bohužel jsou ale jak potvorák, tak Lance obětmi doby....tenkrát bylo velmi snadné natočit to, čemu se dnes říká béčko. Je to blboučké, ale vážně prezentované, navíc veskze předvídatelné. I díky zvukům provázejícím řádění pumpkina a přepálené hudbě, je tím pádem výsledek rozpačitý. PS: argument, že je to přes 30 starý film neobstojí... Vetřelci je o deset let víc a funguje doteď. ()

Koly

V podstatě souhlasím Aarghovým komentářem. Možná by se nabízelo srovnání se snímkem RAWHEAD REX, ale tady si myslím, že by "Dýňohlav" asi neobstál. Nemyslím si, že by byl tento film na víc než na jedno podívání. ()

kosta73

Dobrý námět, vynikající triky a pár nezapomenutelných scén z nichž nejvýše ční parádní scéna vzkříšení Pumpkinheada v obydlí čarodějnice. O scénář tu nejde, což platí skoro pro všechny filmy vzniklé na ( především ) Winstonův popud, které jsem měl možnost zhlédnout ( např. projekt Creature Features ). Největším tahákem je bezpochyby jeho dokonalá maskérská práce. V tomto směru se tomuto dílku nedá v podstatě nic vytknout. ()

Mol

NOTHIN' CAN CALL IT OFF, BUT I'M GONNA SEND IT BACK TO WHATEVER THE HELL IT COME FROM! Dost slabota. Redneckové jsou špinavější než krysy ve stoce a městský děcka zrovna nepobrali moc inteligence. Dialogy jsou ubohé a jediné co nějak obstojněji funguje, tak je monstrum, i když nenahání hrůzu a v noci se mi o něm zdát fakt nebude. Tak snad jen vyseknout poklonu panu Wintonovi, za dobrou práci na masce Pumpkinheada. ()

Aargh

Parta mladých lidí omylem Henriksenovi zabije dítě a on, toužící po pomstě, na ně s pomocí čarodějnice vyvolá démona Pumpkinheada. Trikař Stan Winston se poprvé posadil na režisérskou židli a nedopadlo to příliš slavně. Atmosféricky i trikově se film docela povedl, ale především divný scénář ho kvalitativně táhne dolů. ()

Khumbac

Teorie praví, když někdo někomu udělá něco špatného, ten druhý pak na něj může povolat MRTVOLÁKA neboli také Démona Pomsty. V tomto případě ho povolá Lance na partu měšťáku. Mrtvolák zde se mi líbil, neboť vypadal jako Vetřelec křížený s UFEM a nakonec s basketbalistou a navíc měl v jedné chvíli nádherný úsměv. Lance i ve svých 49 letech stále vymakaný. ()

Doudis19

Od legendárního Stana Winstona bych čekal festival gore efektů a armádu perfektně zpracovaných monster. Monstrum je tu jedno, které ještě podezřele připomíná klon Ripleyové ze čtvrtého Vetřelce a gore efekty pro jistotu žádné. Zklamání. ()

Yoshimitsu

Rozjezd byl dost slibný a bavil mě. Jedině, jak mstící se otec poprosil babku kořenářku o pomoc, tak toho Voldemorta zkříženýho s ještěrkou, co přivolala už ztrácelo a spíš mě nudilo, bez napětí. Za mě 35% ()

ghatos

Horor postavený na klasických postupech a vzorech (čarodějnice, démon, hřbitov) - neurazí to. Zlé stvoření je povedené. 55%. ()

folklorman

Pumpkinhead je průměrná záležitost osmdesátých let. Otec (Lance Henriksen) hodlá použít prastarou kletbu, aby pomstil smrt svého syna, jenž zemřel při nehodě zaviněné teenagery z města. Vyhledá proto starou čarodějnici, která mu poradí postup k oživení démona pomsty. Od tohoto filmu jsem příliš neočekával, což se vyplatilo. Než dojde k nějakým vychutnávačkám tak si musíme nějakých čtyřicet minut protrpět, protože nedojde k něčemu zvláštnímu a posun děje minimálně nezajímavý. Mezi klady bych zařadil vizáž démona a exteriéry (hlavně v noci). Herecké obsazení je podprůměrné až na hlavního tahouna - Lance Henriksena. ()

The Viper

Hustá atmosféra, strašidelné prostředí lesa v mlze, ovšem film postrádal nějakou tu ''nápln'' i lepší úmrtí. Překvapujícně rychle uplynulé. ()

vitekpe

Vyborna ukazka osmdesatkoveho filmoveho vizualu ala beckovy horor. Nicmene, jak zminuji nekteri kolegove, neni tam nic co by si clovek zapamatoval do druheho dne. Scenar ala vyvrazdovacka teenageru pusobi zmatene, monstrum (neco mezi Predatorem a Vetrelcem) pusobi trosku rozpacite...a Henriksen to nezachrani. No, zkouknout doporucuju predevsim kvuli te osmdesatkove vizualni atmosfere, jako skolni ukazka muze film pekne fungovat. Jako horor asi moc ne. ()

666Carnage

Stan Winston je machr co se týče potvor, kostýmů a jiných věcí k filmu. Byl to jeho režisérský debut a podle mě si to zaslouží uznání protože film má skvělou atmosféru a démon pomsty je opravdu nasraný monstrum co fakt vypada dobře a vryje se vám do paměti. Je to velmi povedený horror a já si ho užil. Příběh je obstojný a na tu dobu je to prostě fajn. 65% ()

Han22

Pumpkinhead, další z těch klasik, které mi dosud unikaly. Parta mladých zaviní nešťastnou nehodu, na jejímž konci je mrtvé dítě. Zdrcený otec se rozhodne vyvolat démona pomsty, aby je zlikvidoval, brzy si však uvědomí hrůzu toho co udělal. Stan Winston vytvořil nejedno legendární mostrum a tak i jeho démon vypadá luxusně (i když trochu jako Vetřelec). Kromě toho zvládá bez problémů vytvořit pár filtry skvostnou atmosféru temného lesa a navíc má žolíka v Lanci Henriksenovi, který tady hraje opravdu výborně. A potěšil mě i originální konec jak se s démonem vypořádat. Proto tentokrát přimhouřím obě oči, přehlídnu nedostatky (nulové gore, slabší vraždy, ultradlouhý rozjezd) a dávám slabší 4*. Za tu příšeru a druhou půlku si to film zaslouží. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... z dnešního pohledu mi většina těchto osumdesátkových béček připadá poněkud debilní - obzvlášť tyhle monster horory, kde monstrum vypadá tak stupidně, že by se ho nemohl bát ani největší posera a strašpytel. A tenhle Dýňohlav vypadá opravdu hodně stupidně - srovnaje ho třeba s vydařeným predátorem. Největší klad filmu je tak především podařená babička, která narozdíl od monstra vypadá velmi realisticky a uvěřitelně - tudíž děsivě. Jinak herecké výkony a obsazení kromě Bishopa stojí standartně za starou bačkoru. Ale musím pochválit pěknou pointu a završení celého příběhu. ()

iXtr3m3

Legenda menom Stan Winston sa nezaprie. Ale v tomto prípade fakt len čo sa týka technickej stránky. Scenár nič moc, jednanie postáv ako po lobotómii, aspoň že to trošku okorenil Lance "Bishop" Henriksen. ()

Holina

Naprosto vzorová osmdesátka. Výborná atmosféra, debilní scénář, ovšem zajímavý námět. Výborný Lance Henriksen v hlavní roli. Pokud si na horory z let osmdesátých potrpíte vřele doporučuji... Více zde ()

Eldoth

První a pravděpodobně nejlepší díl z tetralogie o démonu Pumpkinheadovi. Henriksenova postava tady vypadá ještě celkem uvěřitelně, oproti dalším dílům. Jen škoda toho klasicky fádního scénáře, nabízejícího jen kupu scén pobíhající omladiny po nočním lese a chrlící jednu nesmyslnou hlášku za druhou ...žádná paměti hodná scénka, režisérova vychytávka, prostě nic ...dokonce se ani nekoná žádný " libový " koncert mordů ...3* s odřenýma ušima ... ()