Niekto to rád horúce

• Československo Někdo to rád horké (viac)

Hrdinami slávneho filmu sú dvaja muzikanti Joe a Jerry, ktorí sa na úteku pre gangstrami prezlečú za ženy a ukryjú sa v dievčenskom orchestri, ktorý práve odchádza na turné na Floridu. Joe sa zamiluje do speváčky, ale spolu s kamarátom sa obaja, podobne ako ostatné dievčatá, stanú terčom pozornosti mužov. Kým o Joea, alias Josefinu, sa zaujíma mladučký hotelový poslíček, Jerrymu, alias Dafne, dvorí neodbytný obstarožný milionár... (STV)

neo101

Jeden z nejoblíbenějších filmů a z těch čb snad nejoblíbenější. Naprosto nevulgární kouzelný humor a velmi vtipný. herecké dovednosti Lemmona a Curtise se jen tak nevidí. Tenhle fim nesárne a nezestárne. Marilyn nemusim, nelíbí se mi a to ani zde a klidně si na jejím místě dokážu představit kohokoli jiného, ale za Lemmona s Curtisem ne a mafiáni jsou boží. Garáž, Rigoletto, oslava narozenin a golfový hole či dort.... no bomba. Líbí se mi příběh, na který jsou našroubované vtipné, romantické, akční aj situace... tak se to totiž má dělat. Dnes mám pocit, že se filmaři snaží o opak. Tj vybrat vtipy, romantiku, akci a poslepovat to aby to dávalo hlavu a patu jen tak aby se neřeklo a tim to hasne. Pak je příběh o ničem a kvalita jde dolů. ()

jan152

Moc často se na tak starý film koukat nedá. Ale hlášky jako: "Děkuju vám, přátelé opery. Je to už deset let, co jsem se zvolil předsedou týhle organizace. A snad můžu říct sám, že jste zvolili dobře." nebo "Jsem holka, jsem holka." nebo "Nikdo není dokonalý." mi vždycky zvednou náladu. ()

petra_79

Jedna z nejpovedenějších komedií, které byly vůbec natočeny. Jednoduchý a jasný děj, skvělé herecké výkony, úžasný dabing...a repliky, které zdomácněly..."Dafné vy už mě zase vedete..", "Doufám, že se to maminka nikdy nedozví"...a mnohé další...a vlastně, která je ta Vaše? ()

ErummeldeK

Skvělá komedie, děj se rychle rozjíždí a humor se nezastaví do poslední vteřiny. Plakáty k filmu lákaly hlavně na Merilyn – což je asi pochopitelné, ale hlavní postavy jsou tři: Joe, Jarry a Sugar. Pro mě jednoznačně vede postava poddajného ústupného Jarryho / roztomilé Daphnee v podání Jacka Lemmona. Postav je tam však mnohem víc a každá zazáří svým vlastním, originálním vtipem, navíc děj je doprovázen skvělou hudbou - prostě pro mě dodnes nepřekonaná komedie. ()

StaryMech

Jako děti a mládež jsme se něco nasmáli, pokaždé když reálsocialistická televize vysílala Wilderův šlágr (a vysílala ho dost často, tělo na tělo s Angelikou, Janem Husem, ženou za pultem...). Shledání po letech bylo rozpačité. Prvotřídně režírované, energií nabité dílko jak vidno z reakcí dodnes splňuje nejen americké představy o ideální komedii, ale jednak dnes citlivěji než zamlada vnímám polopatismus/lacinost jeho humoru, jednak si víc uvědomuji, že je často nechtěně ošklivý a smutný stejně jako svět, z něhož vzešel. Z chechtotu tak zbylo pár úsměvů nad útržky dialogů, mussoliniovským výstupem Malého Bonaparta a samozřejmě Osgoodovým neodvolatelným "Nikdo není dokonalý". A Marilyn... Nechápu výhrady vůči ní, když beze zbytku dostála své úloze povolné hloupoučké sexmašinky, zhmotněného hloupého samčího snění. Wilderovým mistrovským dílem je "Sunset Boulevard", ale když MM začne pod třpytivou koulí zpívat "I Wanna Be Loved by You" a režisér stíní její víceméně nahá ňadra s přesností zvrhlého geometra, cítím se coby divák také osloven. ()

Zrzavakocka

ani po tolika letech neomrzí a i teď vysoké hodnocení a to nejen díky božské MM aneb jak se říká v jednoduchosti je krása sice máme dabing na vysoké úrovni,ale titulky jsou titulky ;) ()

marsic

Další film z mých TOP 5. Výborný režisér Billy Wilder tu natočil jednu z nejslavnějších komedií v historii. A navíc skvělé výkony Tonyho Curtise, Jacka Lammona a obzvlášť Marilyn Monroe to vše je Někdo to rád horké. ()

hawkey_CZE

Ke sledování této legendární komedie jsem se poprvé dostal až o Vánocích 2014. Některé vtipy mně časem přišly poněkud vyčpělé, ale i tak jsem se skvěle bavil. Při sledování Marylin Monroe jsem nedokázal uvěřit, že s ní při natáčení právě tohoto snímku byly takové obrovské problémy... ale nikdo není dokonalý. :) Jinak skvělý dabing staré české školy. ()

nacomeno

Tento film ma nikdy neoslovil,pár úsmevných záberov sa tam nájde,ale že by to bola sranda k popukaniu tak to ani náhodou. Celkom chápem že tento film pobavil prevážne našich prarodičov,možno sa pri sledovaní od smiechu aj za pupky chytali,ale mne sa vždy pri sledovaní skôr chcelo spať. Mladšie osadenstvo by mohlo argumentovať že aj mne zrelému štyridsiatnikovi by sa táto vykopávka mala v podstate tiež páčiť,ale opak je pravdou. Stále nemôžem pochopiť čo všetci videli na MM,škaredá síce nebola,to nie,ale o hereckom talente a toľko ospevovanom sexappelu by sa dalo polemizovať. Myslím že jej vagína bola tou hlavnou devízou ktorá s nej spravila Hollywoodsku hviezdu ()

Meteora17

Když jsem byla menší, neměla jsem ráda staré, černobílé filmy. Poté jsem zhlédla Někdo to rád horké a řekla jsem si, že takový film je naprosto bomba. Dnešní komedie mě neumí tak rozesmát, jako tento snímek. Od začátku, až do samého konce je naprosto perfektní. A ti, kteří tento film viděli, vždy budou znát větu: Nikdo není dokonalý. Díky této větě, jsem se smála ještě 5 minut po konci filmu. ()

L.a.My

L: Neskutečné množství gagů, vtipných situací a perfektních hlášek, na pozadí milostné aférky, gangsterská honička a neuvěřitelné vyústění. Marilyn ve své životní roli, nikde jinde tolik nezářila a zde ji věříte naprosto všechno, co řekne. Herecké výkony hlavních protagonistů září a kdykoliv se objeví na scéně spolu, vaše bránice zažije terno. Velice vtipné i po tolika letech. Kdy jsme se naposledy takhle dobře zasmáli u filmu? ()

charlotteros

Před sledováním tohoto filmu jsem vůči němu byla skeptická, ale když se na to dívám zpětně, názoru lituju. Všechny hlavní postavy  odvedly přesvědčivý výkon (i Marilyn, která i přes svůj poněkud kýčovitý scénář dokázala vykouzlit osobu, do které se s trochou nadsázky dokáže vcítit každá z nás) a příběhu jako takovému nechyběl kvalitní, a v tomto případě i nadčasový humor.  A o to přece v dobré komedii jde, ne? Další hvězdy dávám za "ženskou" verzi Tonyho Curtise a Jacka Lemmona, a v neposlední řadě za závěrečnou scénu, která byla víc než výstižná :). Jednu vadu ale film má, a to utahaný a v celku nudný začátek, který jsem už při druhém sledování přetáčela. Jinak se jedná o opravdu dobrý kousek. ()

fajntomas

Fakt dobrá přes půl století stará komedie, kde nemůžete čekat akční, sprostý nebo sexuální vtipy. Je to ale z dob, kdy se umělo hrát i tělem, tančit, běhat,... MM dodává jiskru těm dvěma komikům. 90% ()

Hurikan_mdx

Neskutečně vtipné dílo, které balancuje na hraně ztřeštěnosti francouzských komedií, ale ani v jednom momentu z něj nesklouzne. Skvěle působí proslovy jednotlivých postav, které naprosto dokonale dokresleny jejich mimikou. a to nejlepší nakonec - závěr. Na svou dobu, a vlastně i dnes úžasné. Černobílý film navíc perfektně vyzdvihuje krásu Marilyn. Prostě bomba. ()

Kateeerina

Klasika v rámci komediálního žánru, genialní Jack, skvěle přihrávající Tony a okouzlující Marylin v jedné ze svých lepších rolí. Stejně jako v Casablance, i zde je závěrečná scéna třešničkou na dortě úžasného filmu. ()

Bruce0659

Prvú tretinu som sa mierne nudil, trvalo kým som prišel na chuť tomuto humoru, potom som sa už bavil, no i tak moje očakávania od tohto majstrovského diela neboli splnené. Zas až také vtipné mi to neprišlo. Scéna počas ktorej balí Marilyn "boháča" na jeho jachte bola vzrušujúca, zábavná. Herci v hlavných úlohách nesklamali, vďaka dvom chlapom, ktorí hrajú, že sú ženy, je dej pútavý a zaujímavý, ale 100 ľudí, 100 chutí. Za mňa 75% ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (viac)