Niekto to rád horúce

• Československo Někdo to rád horké (viac)

Hrdinami slávneho filmu sú dvaja muzikanti Joe a Jerry, ktorí sa na úteku pre gangstrami prezlečú za ženy a ukryjú sa v dievčenskom orchestri, ktorý práve odchádza na turné na Floridu. Joe sa zamiluje do speváčky, ale spolu s kamarátom sa obaja, podobne ako ostatné dievčatá, stanú terčom pozornosti mužov. Kým o Joea, alias Josefinu, sa zaujíma mladučký hotelový poslíček, Jerrymu, alias Dafne, dvorí neodbytný obstarožný milionár... (STV)

ibex

Naprosto úžasná komedie, kde exceluje hlavně Jack Lemmon. Jeho výkon jako basistky Daffne je nezapomenutelný. Zároveň má film švih a pěkně osýpá a mě se nestalo, že bych se v některých pasážích nudil, tak jako se mi to děje u některých současných komedií. ()

Bratr

Obzvláště Jack Lemmon je naprosto kouzelný....ale ty Merilyniny chlévy, nic moc teda... Jinak je to ovšem epesní komedie plná skvělých gagů. ()

HnaTula

Tak tohle je jeden z filmů, které bych si mohla pouštět pořád dokola. Skvělý scénář, bravurní herecké výkony a dobrá hudba! Prostě klasika, která se snad nikdy neomrzí a vždycky pobaví. - "Z toho budeš mít chlupatý prsa!" - "Ty ses koukla?" ()

Saros

Klasika na kterou se dá dívat pořád a pořád a pořád a stejně se neomrzí aneb jak se s jednoduchých nápadů stávají vrcholy žánru. ()

karlos-rio

Moc milé a příjemné překvapení, nečekal jsem, že se budu tak dobře bavit. U některých scén jsem doslova brečel. A některé pasáže jsem si musel pustit několikrát a pokáždé jsem smál jak blázen. Tak třeba jedna scéna: Dialog.... ona - to je ale stříbra on-trofeje, chápete? Za střelbu na hliněné holuby, za chov psů, za vodní pólo... ona- vodní pólo? není to nebezpečné? Samozřejmě už jsem pod sebou utopil dva koně..... ()

Bumerang

Řekl bych to asi takhle. Dokážete si představit, že by dnešní komedie, komedie z roku 2011 bavila diváky po 60.letech?! Ne? Tak Někdo to rád horké horké to umí. Takže za pět a bez řečí. Billy Wilder a Jack Lemon jsou naprosto božští!!! ()

route60

Komédie komédii Billyho Wildera podle které se dá studovat jak dělat tento žánr, Jack Lemmon a Toni Curtis jako dva hudebníci kteří jsou jistou okolností nucení se vetřít v převleku do ženské kapely a tim rozehrát neuvěřitelně zábavný film a původní český dabing je excelentní, nikdo není dokonalý zní nejslavnější hláška v tomto filmu ale réžie Billyho Wildera je opravdu dokonalá. ()

bosshunter78

Mám to rád horké, pokaždé ,když to vidím. Pro mě klasika,kterou by měl každý minimálně jednou vidět a přesně sedí jeden výrok niže klasika která se neokouká a nezestárne ()

BenchPress

Na tu dobu nesmírně originální a chytlavá komedie, která sice s odstupem času ztratila něco ze svého humoru, ale pořád stále baví. Díky vynikajícímu hereckému triu (Jack Lemmon jako žena bezkonkurenční) je tento film spolu s vynikající zápletkou jedno z nejlepších, co jste mohli ve filmu vidět. Dialogy jsou na tu dobu opravdu promakané a vtipné. 5/5. ()

rogfed12

Nedávno jsem jej viděl po delší době podruhé a nasmál jsem se snad více než napoprvé. Velká pohoda jde cítit z každého okamžiku tohoto filmu. Navíc má skvělou poezii související s datem vzniku. Skvělé herecké výkony a překrásná Sugar. Už se těším až se na ten film znovu podívám. ()

lobo87

Určite jedna z najlepších prevlekových komédií s výborným obsadením. Curtis i Lemmon sú skvelí a Marilyn je proste Marilyn... 75% ()

Stanmi

Jedna z nejznámějších a také nejlepších "převlékacích" komedií vypráví příběh dvojice muzikantů - Joea (Tony Curtis) a Jerryho (Jack Lemmon), kteří se na útěku před mafiány převlečou za dvojici muzikantek Josefínu a Dafné a přípojí se k dívčí kapele při jejich turné na Floridu...Snímek je především hereckým koncertem pánů Curtise a Lemmona (pochvalu zaslouží také skvělý český dabing v podání Eduarda Cupáka a Vladimíra Brabce). Pozornost zaslouží také Marilyn Monroe jako kráska Sugar, která zde dobře dokázala prodat své přednosti a za zmínku stojí také Joe E. Brown, který skvěle ztvárnil milionařé Osgooda Fieldinga III., nápadníka Dafné. Ty všechny vedl režisérskou rukou slavný Billy Wilder, který dokázal výborně zachytit atmosféru konce 20. let, ať už v zasněženému Chicagu nebo na slunné Floridě, svůj díl na tom má i použití černobílého filmu místo tehdy už tradičního barevného. Někdo to rád horké je tak komedií na kterou se příjemně kouká i po vícenásobném shlédnutí, především díky ústřední trojici herců, jisté režii, skvěle napsaným dialogům, vtipným hláškam a skvělé jazzové atmosféře. ()

PrincessB

Sáhla jsem po tomto snímku jako po klasice, na kterou bych se měla podívat. Velmi mě překvapilo, že jsem se při jeho sledování doopravdy bavila (více, než u většiny novodobých komedií). Zvláště mě zaujalo, jak nadčasový snímek to je. Neváhala bych dát pět hvězdiček, jen kdyby tam nebylo těch nudných 25 minut na začátku. Po převlečení hlavních hrdinů se však z filmu stává vynikající komedie a hezoučká (i když ve filmu možná až zbytečná) Marilyn Monroe tomu přidává jistý půvab. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (viac)