Planéta Praha

• Česko Planeta Praha (viac)
Česko, 2022, 85 min (televízna verzia: 44 min)

Réžia:

Jan Hošek

Kamera:

Jiří Petr

Hudba:

Ivan Acher

Jiří Macháček (rozprávač), Richard Stanke (rozprávač)

Koľko „obyvateľov“ majú v skutočnosti naše mestá? Tvorcovia oceňovaného filmu Planéta Česko sa tentokrát vydali na výpravu do betónovej džungle našej najbližšej metropoly – Prahy. S ľuďmi v nej žijú aj nečakaní zvierací susedia. Ich každodenné dobrodružstvo zachytili filmári vo výnimočnej blízkosti vďaka najmodernejším technológiám. Kde sa v Prahe vzali majestátni muflóni? Podarí sa sliepke zelenonohej prekabátiť nutriu? Do akej zimnej skrýše sa schová roztomilý plch? A čo roháč, nájde svoju partnerku v nočnom zmätku? Vydajte sa na vzrušujúcu výpravu pre celú rodinu za desiatkami zvieracích hrdinov, ktorí žijú vedľa nás. (Film Expanded)

papaguy

Dokument srovnatelný s top produkcí BBC nebo National Geographic. Z některých záběrů mi spadla čelist a přemýšlel jsem, jak to natočili... Počítačová vizualizace zániku Prahy a jejímu opětovnému pohlcení přírodou v závěru na mě působila tak trochu "svatokrádežně". ;-) Povíme si za dalších 1 300 let. ()

rublik05

Jsem rád, že i u nás vznikají přírodovědné dokumenty, jelikož jsem toho názoru, že naše příroda je plná krásných a zajímavých zvířat, o kterých širší veřejnost kolikrát nemá ani ponětí, nebo je zná maximálně tak ze zoologických zahrad. Planeta Praha nepřímo navazuje na předchozí dokumentární film Planeta Česko, který mi ze záhadných důvodů nějak unikl. Budu to muset co nejdříve napravit. Planeta Praha, jak již název napovídá, sleduje několik druhů zvířat, žijících v naší matičce stověžaté. Ze zvířat mě nejvíce zaujali nádherní mufloni a roztomilí plši. Film je plný nádherných záběrů, člověku se kolikrát ani nechce věřit, že sleduje záběry z našeho největšího města. Na druhou stranu mi ale dokument přišel i při své střídmé stopáži docela nudný, chybělo mu svižnější tempo, větší spád či nějaké dramatičtější momenty, které by ho trochu oživily. Takhle to sice bylo krásné, ale většinou šíleně nudné. Dokument mi také přišel malinko pragocentrický, a to zejména díky některým vypravěčovým poznámkám, které si tvůrci buď mohli odpustit, nebo je podat tak, ať to nevyzní tak blbě. Planeta Praha je spíše takový oddechový dokument, který diváka ohromí spíše svou pohodovou atmosférou, než množstvím zajímavostí. 5/10. ()

ostravak30

Planeta Česko byla výborná a scénárista tohoto filmu si zrežíroval v návaznosti Planetu Praha. Faktem je, že tento film je přeci jen trochu jiný. Tentokrát mi to trochu přijde jako vyprávění pohádky i díky způsobu vyprávění Jiřího Macháčka. Jako diváci se tak dozvíme, že v Praze jsou mufloni, ale už nezjistíme, kde se tam vzali. Mě to přitom pořád přijde jako něco neuvěřitelného jako by nakamuflovaného pro film, protože o takovém typu zvířat v hlavním městě pohybujícím se na trávě a chodnících jsem v životě neslyšel. Vizuálně to vypadá dobře, ale celkově mi to přijde neucelené, chaotické přeskakování od jednoho ke druhému. Pravda, jednotlivé epizodky jsou zajímavě zachyceny, ale to omezení na Prahu je přeci jen svazující. ()

Stepka.T

Napínavé! Spousta drobných příběhů, většinou s aspoň trochu dobrým koncem. Nejvíc pobavila konvertující myš a zaujali mravenci Amazonky. Člověk se opravdu potom asi začne koukat kolem sebe jinak. ()

blondboss

Veľmi podobné hodnotenie ako pri prvom filme. Opäť raz dokonalé zábery prírody, ktoré miestami berú dych, ale stále to nie je na úrovni tých najlepších filmov od BBC a je to jednoducho cítiť. Koncepčne už je to zvládnuté trošku lepšie a divákovi sa ponúkne v zásade svet pražskej prírody, ktorý bežný človek pozná aj osobne. Takže nič nové okrem pár zaujímavých záberov sa nedozvieme, ale určite majú podobné dokumenty svoje miesto obzvlášť v dnešnej dobe boja proti klimatickým zmenám. 70 % ()

jungewolf

Moc pěkný dokument s pár vtipnými záběry. Nejlepší je straka vybírající klíšťata muflonům... . Volně navazuje na ještě lepší dokument Planeta Česko. Jsem rád, že jsem ho po roce a půl viděl aspoň v televizi. Mimochodem, netuším proč je nahoře uvedený coby vypravěč taky R.Stanke, jediným vypravěčem je J.Macháček ... .***Je do 15.dubna dostupný na webu Č.televize : ČT 2, Velikonoční pondělí 1.4.2024, 17.45 . ()

LadyRainier

Na velkém plátně to bylo skvělé. Pro mne i pár věcí, které jsem nevěděla. Chvílemi sranda, chvílemi drama i dojemné momenty. Moc se mi to líbilo, osobně mně i víc než Planeta Česko. Všem doporučuji. ()

swenyx

Moc krásný český dokument z Prahy. Tvůrci Planety Česko zavítali do města a ukázali nám, že i tady se najde fůra zvířat. Ono by ani člověk neřekl že ve městě žije tolik zvířat, a že by to pro ně mohlo mít i nějaký výhody. Třeba to že je tu podstatně méně potenciálních predátorů. Hezky se na to koukalo a i když měl vypravěč trošku uspávací hlas( koukal jsem na to nadvakrát protože jsem poprvé usnul :D ), tak i přes to se ho hezky poslouchalo. ()

matous20063

Velice příjemný dokument. Zpracování filmu je skvělé. Jediné co my trochu vadilo bylo rozkouskování jednotlivých částí do délky filmu, přišlo mi že by šlo dát do filmu více, protože některá zvířata mělio až zbytečně moc prostoru. Jinak nemám co vytknout, je to velice odpočinková záležitost. 80% ()

vinducha

Velká paráda. Pánové tvůrci evidentně vědí čeho chtějí dosáhnout a daří se jim to velice dobře . Za mě to snese srovnání třeba s dokumenty sira Attenborougha a nebo P. Calderona , akorát je to díky komentu J. Macháčka navíc i docela vtipné , jak tu zmiňují kolegové. ()

holeys

Měl jsem holt asi příliš vysoká očekávání: jako pohádka je to ok, ale jako dokument je to dost o ničem. Nových informací je tam minimum a většinou ani nejsou zmíněny lokace kde daná zvířata vidět. Je to takový "Vydrísek" ale pro celou Prahu. Pro dospělé 1/5, pro děti 3/5 ()

dalia

Velmi pěkný dokument s nádhernými záběry zvířecích obyvatel Prahy (ale i Prahy jako takové...). Sledovat osudy několika z nich v průběhu roku s příjemným a občas i vtipným komentářem Jiřího Macháčka se vyplatí zvlášť na velkém plátně. Spíš než vzdělávací dokument je to takové zastavení u jevů a věcí, kterých si v běžném pouličním ruchu nevšimneme, určitě i námět k zamyšlení nad rozmanitostí a přizpůsobivostí přírody a v neposlední řadě krásná podívaná. A kdo si počká na závěrečné titulky, dočká se ještě milého vtípku. ()

Sazenic

Jediný,co mě na tom bavilo,byl komentář Jirka Macháčka. Jinak pohled na ptáky,mravence a pavouky,které vidím dnes a denně mě uváděl do strašné nudy. Miluju filmy o zvířatech či přírodě,ale tohle mě opravdu ničím nenadchlo. Dávám dvě hvězdy. Jednu za Jirku a jednu za pokus natočit něco neobvyklého ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů