Aquarium of the Dead

V důsledku nepodařeného vědeckého experimentu se mořská fauna v akváriu promění v zombíky. (Film+)

SOLOM.

Uplynuli dva roky od Zoombies 2 a režisér Miller se rozhodl pro ukončení své trilogie. Dal tak šanci vzniknout poslednímu střípku do své skládačky o infikovaných zvířatech, avšak tentokrát nepůjde o zvířata ze ZOO či přírodní rezervace, ale mořskou faunu. Byl však tento krok správný. Jelikož vše vznikalo pod hlavičkou Asylum, je asi všem jasné, že o žádný zázrak nepůjde. Oba předchůdci doplatili na podprůměrné efekty i prachbídné herecké výkony – přesto na druhý díl se dalo alespoň dívat. Bohužel třetí díl sklouzl opět do hodně podprůměrného bahna a zůstal tam trčet až po uši. Což je vážně škoda, protože i zde byl ve vzduchu cítit jistý potenciál, který byl však naprosto nevyužit.   Přitom stačilo tak málo. Lepší rozpočet a hlavně lepší efekty. Rozmanitých druhů podmořských či vodních živočichů tu byla celá řada, leč řada z nich nedostala moc prostoru, nebo o nich proběhne jen zmínka. Máme tu velkou chobotnici, žraloky, rejnoky, delfíny, krokodýla, mrože, kraby, mořské hvězdice, údajně i vydry – no většina zajímavých scén se odehraje mimo záběr kamery. Tvůrci spoléhali hlavně na fantazii samotných diváků, ale to nestačí. Naservírovali nám toho příliš málo, aby dokázali uspokojit choutky hororových nadšenců a jak vidno i milovníci céčkových braků byli dost zklamáni, o čemž svědčí velmi nízké hodnocení napříč internetem a já se tomu ani moc nedivím.20% ()

BOURQUE odpad!

Už samotná „kvalita“ úvodnej scény zdôrazňuje, že sa jedná o film, ktorý nie je možné brať vážne (zombie podmorské zvieratá zaútočia na zamestnancov akvaparku). Práca s kamerou, réžia, strih a „zvláštne efekty“ a dalo by sa ešte vymenovať ďalej – nič nie je v poriadku. Len pre skalných zberateľov „bad / wrong“ filmov. Osobné hodnotenie: 25% (odpad!) ()

oveckaoa

Když už nic tak je to aspoň sranda. V akváriu vypukne zombie nákaza zvířat tak, že tu máme zombie žraloky, zombie mrože, zombie hvězdice, zombie krokodýla, zombie kraby a zombie chobotnici ty všichni útočí na skupinu přeživších v akváriu. Na rozdíl od filmů Marka Polonii jsou zde nějaké herecké výkony nějaký scénář a i rozpočet což se cení.  60 procent ()

Arsenal83 odpad!

Nerozumiem a možno aj obdivujem, ako sa dokáže Asylum uživiť a kde chodí na takých primitívnych hercov, ktorí nevedia zahrať ani strach, ani bolesť, ani rozrušenie, všetko je to afektované. Proste klobúk dole, to nedokáže každý. Snáď len TV Mrzačka a Hnoj so svojimi Rodinnými prípadmi. ()

darkrobyk

-Asi jsme ji ztratili-Šlup-Uááá!- Snímek odkazuje na Zoombies (stejný režisér) a Zoo Eden. Tentokrát se nakazila mořská fauna - chobotnice, žraloci, delfín, hvězdice, krabi, mrož či krokodýl se kvůli viru stávají nemrtvými a hladovými. Myslel bych, že The Asylum je už natolik profláklé, že každý musí vědět, do čeho jde. A pokud ne, dobře mu tak, jeho chyba. Já se jako vždy bavil, český dabing skvělý, většina postav řve a ječí. A dal bych více, kdyby bylo méně žvanění a vícero akce včetně mrtvých. Prostředí akvarijního komplexu je skvělé a už proto jsem si film užil. A na závěr šlapající Into The Sun od Michelle Aragon. -Zašlápneme je, jen tak je zastavíme!- ()

• Filmování probíhalo v Kalifornii, a to konkrétně ve městech San Diego a Long Beach, kde štáb využil prostor místního akvária, které bylo kvůli pandemii covid-19 zcela vylidněné – film byl natočen za pouhých šest dní. (fiLLthe3DD)