Pozadí událostí

Střet zájmů (E03)

(epizóda)

Tragické události, které se odehrály na fakultě, vedou děkanku Klusovou (J. Čvančarová) k radikálnímu postupu. Obviní vedoucího katedry bohemistiky Mádlera (L. Veselý) ze střetu zájmů a neetického chování. To by ho mohlo profesionálně zničit. Něco takového si ovšem nenechá líbit Mádlerova partnerka, studentka Klára (S. Haváčová). Bez vědomí Mádlera připravuje protitah. Zná totiž jisté tajemství, skrývající se na půdě univerzity. Detektivové dále rozkrývají pozadí zločinu, ale jejich vyšetřovací verze se od sebe stále zásadně odlišují. Zach (T. Bambušek) podrobuje svého favorita Vojtěcha Bohdanovského (J. Havelka) intenzivnímu a ponižujícímu výslechu. Pozice vyšetřovaného pedagoga na fakultě se prudce zhoršuje, i on hraje o profesionální zničení. Lída Stehlíková (M. Issová) je stále přesvědčená, že pachatel se skrývá mezi deseti členy divadelního spolku. Získává nová svědectví – a má štěstí, v univerzitním případu dojde k zásadnímu průlomu. Řešení vraždy by vlastně mohlo být docela jednoduché, komplikují ho však forenzní stopy po deviantním sexuálním napadení... (Česká televize)

lu1

Už třetí díl přemýšlím, zda má jít o parodii, nebo to Hřebejk vážně myslí vážně. Pokud jde o parodii, tak jediný z herců, komu to asi řekli, je Jitka Čvančarová.  Martha Issová  tentokrát vážně není ve své kůži a Katarzia je jeden velký omyl :)  Jinak jako parodie by to bylo i vtipné, ale na to se většina herců bere příliš vážně. ()

Kekik

"Mám udělat vtip na flašky v zadku, aby se s tím mohli líp vyrovnat?" Tak to snad nemyslí vážně! Toto je hodně špatná věta. Ono těch přihlouplých vět bylo více. Jsem znechucená, jak se k zabití celá série staví. Nechutný koncept Katarzie (přesněji její postavy, kterou ztvárňuje) přidává k mému znechucení další vrstvy. Katarzie se 3x neúspěšně pokusila dostat na hereckou školu. Myslím, že se nikdo nediví. Ale aby v tom nebyla sama, tady vícero lidí neumí hrát. Nějak k tomu nedostali prostor. Scéna s jogurtem trapná. Ano, uvědomuji si, že ženy to mají v životě v mnoha případech těžší, ale jak se tady na to poukazuje, to už je přehnaný extrém. Jsem žena, aby nedošlo k mýlce. Scéna s vydíráním trapná. Celý díl je o stupeň horší než předchozí dva, a ty také zrovna nejsou skvělé. Ještě, že už zbývá jen jeden díl. Pak konečně celou tuhle "gender a kdo ví co ještě taškařici" můžu hodit za hlavu. ()

bratr_jezek

Tak určitá bezradnost přetrvala. Čvančarová přehrává až na hraně karikatury, Katarzia pro změnu neumí hrát vůbec. Vyšetřovatelé se motají v kruhu a buch, najednou se jim pachatel sám přizná. I když... Ještě není dořešené celé pozadí události, možná se objeví další podezřelí, možná se děkanka konečně dozví, kdo napsal erotickou knihu, kolem které se to asi trochu točí. A bude čekat na hlavní hrdiny nějaký "happy end?" A zjistíme, zda to byla víc detektivka, komedie, fraška, satira či drama? Zatím to chvilkami je spíš horor...tedy to sledování. Spousta "škatulkově předem vymezených" postav a ještě větší spousta předem předvídatelných dialogů, Z toho opravdu žádný další kultovní snímek nebude, uvidíme, zda poslední díl to nevyhrabe zpátky aspoň na průměr. ()

Joel11

Upozorňuji hodnotící, že 5 hvězdiček se uděluje za opravdu zásadní dílo. Zatím jsme se dozvěděli v každém dílu, že Lída má krámy a jsem strašně napnutý jestli je bude mít i v dalším dílu. Jinak nuda , nuda, šeď, šeď, ()

adaben

Tam, kde jsou dialogy dvou postav, většinou to má slušnou úroveň a režisérovi se z herců podařilo dostat slušné výkony. Problematičtější to bude asi ve výsledku s celkovou kostrou, tam zřejmě doopravdy hrozí až určitá plakátovost.  Ale typy jako hraje Čvančarová, člověk v životě potkává. A propos, kdyby někdo chtěl natočit tv.film o životních  cestách J. Švorcové, asi by v ní našel její představitelku. ()

CamilleS

Z rozhovoru s panem Sýkorou pro Český rozhlas jsem pochopila, že ústředním tématem seriálu by měli být lidé, kteří se montují jinejm lidem do života a sami se jim snaží diktovat, jak se má podle nich žít správně. Myšlenka je to hezká, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že to bylo aplikováno na zcela nevhodné téma a nacházet v jednotlivých scénách takové motivy je docela bolehlav. ()