Kriminalisté vyslýchají studenta, který se doznal k zabití spolužačky. Rozkrývají vztahový vzorec, motivaci i okolnosti, které k usmrcení Daniely (K. Trnková) vedly. Objevují se rozpory, které detektivy dovedou k přesvědčení, že do vraždy musel být zapleten ještě někdo jiný. Sama děkanka Klusová (J. Čvančarová) se dostává do obtížné situace, dožene ji Klářino (S. Haváčová) tajemství. Její střet s proděkanem Mrkvičkou (P. Vančura) vede až k fyzické inzultaci. To má samozřejmě své následky. Děkanka pochopí, že by mohla být velmi snadno kompromitována a že by tak mohla přijít i o svoji funkci. Rozhodne se jednat. I detektiv Ondřej Zach (T. Bambušek) musí definitivně opustit svou zarputile drženou vyšetřovací verzi a dát za pravdu podceňované kolegyni. Nakonec je to tedy Lída Stehlíková (M. Issová), kdo brilantní úvahou dovede univerzitní případ až do jeho naprosto nečekaného a velmi hořkého konce. (Česká televize)

Jonatána

Tak to tedy bylo něco. Konec tedy zajímavý (toho doktora jsem z nějakého podrazu podezírala celou dobu, ale to jsem asi nebyla jediná), mně se po celou dobu líbila Martha Issová. Ovšem ty dvě scény u děkanky... to jako se myslelo vážně nebo co to jako mělo být? Za mě tedy nepříliš povedená záležitost, bohužel. A to jsem se na to fakt těšila. ()

honajz odpad!

Kdysi se jeden díl Comebacku věnoval intelektuálně zmoudřelým Lexovi a Ozzákovi, pardon Františkovi, kteří provozovali ten intelektuální humor. Tehdy to tvůrci mysleli jako parodii, ale dnes jsem to viděl v celé kráse vážně míněné. Intelektuálním rádoby ha ha humorem podaná závažná společenská témata moderní doby, v nichž heterosexuální svazky nefungují, jen lesbické jsou ty správné a oddané, a kde největším padouchem je ten fuj fuj zlý xenofob a rasista, protože jen ti se dopouštějí zlých činů... U některých scén jsem vůbec netušil, jestli se tomu intelektuálnímu humoru smáli i herci: scéně naprosto zpackaného výslechu se strašně emotivním projevem vyšetřovatelky o stalkerech a zkušenosti ze své školy, rvačce studentky s děkankou a studentčinu následnému chování, tomu svlečení kalhot a ňu, ňu, ňu, ňu, hlášce směrem k policajtce a dceři: "Je to máma tvého dítěte", a nebo tomu pokusu natočit scénu s podezřelým zcela naopak. Jenže Hřebejk není Hitchock a jestli se chtěl pokusit o podobný majstrštyk jako Alfred, který místo v noci v zapadlé uličce vyvolával strach v poledne na opuštěném poli, tak se mu to sakra nepovedlo. Myslím samozřejmě tu scénu, kdy policajti nechají zvenku ve dveřích do pokoje podezřelého studenta klíče, hrabou se mu bez dovolení v notebooku, a když student přijde s horkou polívkou v ruce a vidí ve svém pokoji poldy, tak jim tu polévku nechrstne do xichtu a nezamkne je tím zvenčí, ale na požádání kastrůlek odloží a nechá se dobrovolně sbalit. Asi chtěl Hřebejk natočit něco oproti klišé věčně utíkajících podezřelých, jak to bývá třeba v seriálu Specialisté, ale přepískl to zase na druhou stranu do takového extrému, až je to prostě jen... blbé. No a jinak vše skončilo jako pohádka o Popelce: blbá Slovena dostane EU zakázku století, děkankou bude nepoticky smýšlející autorka prý-ne-porno-literatury, která zachrání bráchu, spisovatele detektivek, a profesora, který to s tou mladičkou studentkou myslí fakt vážně, a ona s ním, inu a namyšlený manžel dostane také, co si zaslouží. Jen se divím, že patolízal skutečně nebyl vyhozen z okna, takhle se bojím seriálu Pomsta proděkana. ()

castor

Má to své mouchy, ale scénář není úplně marný, na Pozadí událostí se navíc dobře dívá díky hercům. Ano, duo Čvančarová a Vančura už je na hraně karikatury, druhý jmenovaný pak šokuje „slipovým“ výstupem, kterým dává najevo opovržení svou nadřízenou. Je to absurdní, ale „odpad“ si pořád představuju jinak. Škoda, že o děkance Klusové jsme se nedozvěděli skoro nic (kde se vzaly její postoje?), kromě tahanice s proděkanem se dočkáme ještě naháněné se Sarah Haváčovou. Právě ta zapadá pod to, co jsem psal na začátku: moc fajn herci. Přirození Jiří Havelka a Petra Hřebíčková předvádějí své sourozenecké špičkování a hází nekorektní hlášky. Baví i Tomáš Bambušek, který se drží své vyšetřovací verze, a který soupeří s Marthou Issovou. Ta je přesvědčená, že do smrti studentky je zapletený ještě někdo jiný. Kdo asi? ()

subic

Bitkaaa s velkou Jitkou... to je v tuto chvíli zcela irelevantní, tahle věta od velké Jitky tu zazní tolikrát, že je to až k zblití... a málem byla i defenestrace slizkého proděkana, no škoda že prostě zdrhnul. A rozuzlení? Otec chtěl podržet syna a tak zfalšoval důkazy, no jenže ne zase tak důkladně. ()

bratr_jezek

Tak závěrečná epizoda evidentně nejslabší. Už z předchozího dílu bylo jasné, že mají sice pachatele, ale nemají vyřešený případ. Takže začnou opět výslechy. V této chvíli si z diváka už tvůrci už vyloženě dělají legraci. Policisté si ani neověří u klíčových podezřelých alibi, děkanka se chová násilnicky a pak rezignuje, studentky vydírají své učitele, jejich milenci netuší, co po nocích dělají a píši ve společné domácnosti, heterosexuální vztahy jsou komplikovanější než lesbické, vždyť porod je na spadnutí, "a je to máma tvého dítěte" řečeno jednou z postav směrem k lesbičce policistce (Issová). Závěrečné "odhalení" pachatele pohřbí celou minisérii hluboko pod zem, řečeno slangem mladých, tvůrci to právě "zabili"... ()