Případu sexuálně motivované vraždy studentky filozofické fakulty se ujímá tým kriminalistů vedený postarším a konzervativním vrchním komisařem Slámou (J. Slovák). Jeho tým tvoří energická a inteligentní Lída Stehlíková (M. Issová), která žije v partnerském svazku se ženou a genderově předpojatý Ondřej Zach (T. Bambušek), který si svoji kolegyni pro její orientaci stále dobírá. Tím vzniká v týmu vyšetřovatelů poněkud výbušné prostředí. Fakulta je ochromena tragickou událostí a tísnivou atmosférou, způsobenou policejním vyšetřováním vraždy. Děkanka Klusová (J. Čvančarová) následkem událostí nebezpečně zvyšuje svoji aktivitu. Zaměřuje se především na nekorektní vztahy mezi studentkami a profesory. Exemplárním případem se stávají vedoucí katedry Mojmír Mádler (L. Veselý) a jeho studentka Klára Machová (S. Haváčová). Kriminalisté vyšetřují vraždu studentky Daniely (K. Trnková) a přitom se stále více utvrzují ve svých odlišných verzích. Zach má svého jednoznačného favorita a na něm trvá. Lída Stehlíková se naopak zaměřuje na chování některých podezřelých členů divadelního spolku a klíč hledá v obsahu skandálního románu Soni Kostkové (P. Hřebíčková) POZADÍ UDÁLOSTÍ, jehož výtisk byl nalezen na místě činu poblíž těla oběti... (Česká televize)

JB001

Po dvou dílech končím. Už ten začátek ve stylu Netflixových sraček mne naštval. Ženská v roli vyšetřovatelky mne nevadí, ale proč to musí být lesba? To bylo asi v zadání nacpat tam LGBT problematiku.  Pokračování Případů 1. oddělení  je úplně jiný level ()

Kekik

Tomáš Bambušek je pro mě příjemným překvapením. Herce neznám, ale Ondřeje Zacha hraje skvěle. Často mě jeho hlášky pobavily. A aspoň trochu popichuje tu gender mánii. Martha Issová to má se mnou těžké. Jsou případy, kdy se mně její herecký projev líbí (sitcom Helena, Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel). Pak jsou případy, kdy dle mého úsudku herecky propadla (Sedmero krkavců) a Pozadí událostí. Na mě je její projev moc tvrdý. Nemyslím teď to, jak se chovala před rodiči zavražděné Daniely, ale jak na mě její hraní působí. Nesedí mně. Ani trochu. Bohužel ani zde se nevyhneme masírce, že homosexuální páry žijí ve sluníčkově krásném vztahu, zatímco heterosexuální vztahy jsou všechny odsouzené k zániku. Zatím zde není bezpohlavní cosi, ale ještě není konec. Vzhledem k tomu, že v současnosti nejoblíbenější slovo napříč celého světa gender je hlavní myšlenkou série, tak to možná přijde v dalších dílech. Za sebe doufám, že ne. ()

Sidenius

No... jako nenadchlo. Upřímně bych od Jarchovského (od Hřebejka už snad ani ne) čekal něco víc. Hlavně gender vyvážený, psychopatická děkanka by dnes ve funkci vydržela s takovým přístupem cca 2dni. Vůbec mi to nedávalo smysl. Nemám rád seriály kde je jediný pocit znechucení jak to bylo odfláknuté. Nezaměňoval bych s Případy 1. Oddělení kde jde o rekonstukci a kvalita je zcela jinde. ()

Joel11 odpad!

Nejdůležitější je, že je to genderově vyvážené, politicky korektní, sice blbé ale dostatečně progresivní a přisprostlé aby to bylo jako ze života, zkrátka přesně splňující všechny požadavky pro seriály ČT. ()

pupidup odpad!

To je neuveritelne! Vykony hrozne, krecovite LGBT na kazdem kroku..perverz hadr. A co me vydesilo nejvic, je pomerne vysoke hodnoceni te fekalie! To rovnez o necem svedci. Bohuzel. ()

doubravkaa

Proč tolik negaticních hodnocení? Mně to docela baví, druhý díl měl větší spád než první. Čistá kriminálka jak si ji představujeme to není, ale dobře se na to kouká. Martha Issová je jako vyšetřovatelka příjemně normální. Pokud jde o vraha, moc napjatá nejsem, zdá se mi to jasný...:-) Tak uvidíme, těším se na další díl. ()

jouluputilla odpad!

Pro mne další důkaz, že ze snahy tořit LGBTIQ+ za každou cenu nakonec vyplyne LGBT IQ-. Z Hřebejka se tak stal obyčejný oportunista, usilující aspoň o nějakou pozornost, takže jeho kariéra začíná připomínat kariéru kdysi hvězdného holyvůdského herce, beroucího v současné době jakýkoliv brak, jen aby se někde objevil. O kvalitě děje si dovolím použít odposlechnutý výrok: Je to spíš chtěno, než uměno. ()

Lockeroom odpad!

Mně přijde Martha Issová jako dobrá komička a ženský klaun, ale ve vážné roli na mě působí divně. Pořád čekám, kdy to celé shodí a začne pod stolem hledat sůl. Stejně jako celý seriál je z nějaké paralelní reality, která má s tou naší jen málo společného. Po zhlédnutí posledního dílu musím dát odpad. ()

bratr_jezek

Tak nějaké zlepšení oproti prvnímu dílu se nekonalo. Nové postavy, vyšetřovatelé, se chovají jako banda tupounů a jestli si někdo myslí, že takto něco policie opravdu vyšetřuje, pak je dost naivní. Vyšetřovatel téměř vše důležité klidně řekne možné podezřelé jen proto, že je to děkanka (Čvančarová). Ta svou postavu zase hraje jako nějakou kreaturu odtrženou od reality. Hřebíčková i její bratr hrají druhé housle a přestože figurují v případu vraždy, nikdo je pořádně nevyšetřuje (ty výslechy jsou spíš parodií). Navíc se otvírají další otázky. Vrátí se hlavnímu hrdinovi jeho žena (herecké dřevo Katarzia)? Issová je lesba. Jak přišla k dítěti? Kde je otec? A s kým to v reálu čeká její partnerka? Proč je její kolega typický mužský "macho"? A proč je jeho otec ještě horší? A proč jí ten případ vůbec šéf dal, když si sám o ní nemyslí nic extra? A je pachatelem ten, kdo na to vypadal i v prvním díle? Snaha o obrat či nějaké napětí se zase nekoná. Erotický román o oblibě v análním sexu to opravdu nezachrání - že by zase nějaký pokus o parodii na nynější vlnu zájmu o tuto literaturu? Nebo je to myšleno vážně? Co nám přinesou další díly fakt netuším, ale zatím je to dost bída. ()

mauriceDODO odpad!

Stupidní a kostrbatý scénář, korunu všemu nasadil casting, neboť děkanka Čvančarová a vysetřovatelka Marta Issová to je výběr, který mohl být myšlen pouze jako ironie, a výsledek tomu zcela odpovídá. Divácká i umělecká hodnota nula. Proč tohle Česká televize točí a já to platím? ()

Ziral odpad!

Stupidní a vulgární jednání vyštřovatelky Issové nemá obdoby. Kam se řítí naše kdysi tak skvělá filmová škola ? Neřítí, ona je tam až na doraz !!! Není návratu. ()

DrifterSoul

Na české poměry docela inteligentní (ač samozřejmě záměrně absurdní) humor a chování jednotlivých postav vyhnané (opět záměrně) do přemrštěné nadsázky.  Smůlu měl rozhodně ten, kdo tenhle čtyřdílný kousek vzal vážně. Pokud se divákovi podařilo nepropadnout pokušení a sledovat pouhou detektivku, pak se musel dozajista bavit. Samozřejmě, krimi pozadí zajistilo jistou dramatičnost a posuny děje. Domnívám se ovšem (možná ale i mylně), že o tohle tvůrcům ani tak moc nešlo. Spíš chtěli naservírovat jednotlivé "pratypy": viz. domino děkanka a její poskok, nebo role vždy milé a sympatické (myšleno obecně) Petry Hřebíčkové. ()