Univerzitní svět. Stejný, jako je ten náš, a přece svázaný vlastními pravidly. Ponořme se tedy do něj. Soňa Kostková (P. Hřebíčková) žije v nespokojeném manželství s Liborem Kostkou (P. Ostrouchov). Svému bratrovi Vojtěchovi Bohdanovskému (J. Havelka) se svěří, že napsala román, který hodlá vydat. Vzhledem k tomu, že jde o román erotický, hrozí jí v případě odhalení identity problémy v zaměstnání. Soňa i Vojtěch totiž působí jako vysokoškolští pedagogové na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Do funkce děkanky byla nedávno zvolena ambiciózní Alice Klusová (J. Čvančarová). Žena generál, která má úplně jasno, jak by měl vypadat profil vysokoškolského pedagoga a Soňa ani Vojtěch ho určitě nesplňují. Vojtěcha navíc opustila manželka, musí se proto sám starat o pětiletého syna a zároveň přednášet na univerzitě. Zde za ním přijdou jeho studentky a požádají ho, aby jim pomohl s inscenací Shakespearovy hry. Vojtěch přijímá, aniž tuší, jak fatální následky bude mít toto rozhodnutí pro jeho život. Drobné praménky jednotlivých osudů se proplétají a slévají v pocit stále sílícího napětí pod povrchem. Karty jsou zamíchány a rozdány. To, co začalo jako nevinný univerzitní román, brzo změní brutální vražda v drsnou detektivku... (Česká televize)

Chudobka

Docela se divím tomu nízkému hodnocení. Nemám Hřebejka zrovna v oblibě, ale myslím, že tohle se mu povedlo. Nechápu ovšem obsazení té slovenské "herečky", která byla opravdu strašná. Ta ať se věnuje jen hudbě, v té je dobrá. I Čvančarová mi vadila. Být tak nepříjemná jí sice předepisoval scénář, ale mohla trochu ubrat. Takhle už působila spíš trapně a směšně. Inteligentní člověk se až tak hloupě snad nechová.  Ale to si měl pohlídat režisér. Ostatní herecké výkony byly dobré (Hřebíčková, Veselý, Ostrouchov a všichni představitelé studentů), nejvíc se mi líbil Jiří Havelka. ()

CaptNemo

Chvílemi civilní, chvílemi úsměvné, mohl to by být takový příjemný český televizní průměr. Veškerou snahu o cokoliv však spolehlivě válcoval cimrmanovský výkon manželky hlavního hrdiny, který připomínal slavný dialog "předseda - papírník" z filmu Trhák. Tady však tvůrci rezignovali na důležitou podmínku angažmá dřevěných herců do filmové tvorby: "Toho přemluví někdo jinej...". Jinak na komedii málo vtipu, na krimi málo (žádné) napětí. To je ale právě ten český televizní průměr. ()

petisek

Myslel som si, že pozerám na krimi a potom som sám seba presvedčil, že som sa mýlil a toto nie je krimi seriál. Na konci sa ukázalo, že asi predsa je. Obsadenie Katarzie nechápem. Pokiaľ má na starosti hudbu, tak ok, ale jej herecký prejav bol oproti ostatným účinkujúcim slabý. Počkám si na druhý diel. aby som hodnotil. ()

Fifer

První díl pobavil, ač nebyl bezchybný. Po odvysílání se rozpoutala očekávaná debata, kdy část novinářů (Alarm atd.) i diváků zastává stanovisko, že portrétovat vztah učitele s žákyní na VŠ jako běžný vztah, je špatné. Což je samozřejmě něco zcela jiného, než zda je to v  reálném světě špatné. Jenomže my jsme ve fikci. Tvůrci by se neměli řídit tím, co je etické. Film nemá vychovávat. To se znovu dostáváme zpět do 50. let, kdy soudruzi museli zvítězit a kapitalisté prohrát. Ale to je nuda. Filmaři si mají právo zvolit vlastní optiku: pedagog-predátor, pedagog sveden femme fatale - co uznají za vhodné. Divák pak zatleská, nebo přepne kanál. Novinář, který tlačí na tvůrce, aby zvolili optiku, kterou chce, není kritik, ale politický aktivista. Nyní k epizodě: Katarzia - dobrá hudba, herecký výkon stejně špatný, jako to slečna, která hrála špatnou herečku, jen to nebyl bohužel záměr. Ostatní herci dobří. Ta vražda mi přišla taková okatá a vlastně zbytečná. Bavilo by mě mnohem víc, kdyby to bylo jen o aférách na fakultě. Nicméně zatím nemám tolik výhrad. Těším se na další díl. ()

LachtanShows

Reklama na tuhle věc si mě jako studenta vysoké, kterého univerzitní prostředí ve filmech/seriálech nemálo zajímá, dost přilákala, abych se hned v úvodní epizodě zděsil, co to Honza zase splácal za volovinu. Těšil jsem se na sociální drama, kde se bude řešit pohlavní nerovnost na akademickém pracovišti, my jsme ale dostali další generickou slátaninu, jejíž ústřední zápletku musí zase tvořit vražda. Proč se to v dnešní televizi neobejde bez zabíjení?! ()