Coming Home in the Dark

• Austrália Coming Home in the Dark

Chlapík zoberie svoje dve deti a ženu na výlet do prírody, avšak rodinnú idylu im narušia dvaja nevítaní hostia, z ktorých jeden z nich má pod kabátom ukrytú urezanú guľovnicu. (sochoking)

BoredKid

Prvých 20 minút predpovedalo slušný thriller s velkou porciou brutality... Ale od dvadsiatej minúty to ide dolu vodou a film sa mení na vyše hodinovú nudnú jazdu autom. Sorry, ale toto mohol byť fakt dobrý thriller.. Bohužial sa tak nestalo. ()

666Carnage

Stopáž 1 hodina a 28 minut. Z toho 8 minut rodinný výlet a pak hutná, zlá atmosféra do konce filmu. Hodně zajímavý, násilný thriller z nového Zélandu. Nečekal jsem to takhle ostrý a to bylo dost často násilí mimo záběr. Nenudil jsem se ani minutu. Ale svoje chyby to určitě mělo. 70% ()

Kienast

Temná atmosférická projížďka po nočním Zélandu se skvělou první půlhodinou a průměrným zbytkem, kdy se odkrývají chyby minulosti. 6/10 ()

Wally

Škoda toho konce...jinak drsný, krutý, syrový...člověk si říká, kam až to může zajít. Lehce mi to připomnělo Funny Games USA, kdy jsem měl taky po celou dobu husí kůži a kousal si nehty nervozitou. Tohle nebylo tak dobrý, ale i tak sem se cítil podobně. ()

Silwer

Nebylo to spatny,ten konec to teda dost zabil..na druhou stranu od nejake18 minuty si clovek oddychne, ze se nemusi tahat s tema uknouranyma parchantama😀 ()

bozka10

Pointa a finále ma mierne sklamalo,inak priemerný revange, ktorý sa slušne rozbehol,ale upadol do sivého priemeru.A na moj vkus moc ukecané. ()

Daiker

Příjemné překvapení...... Brutální, temné, šokující, nepředvídatelné a napínavé ..... Nevěděl jsem o čem to přesně bude, ale takové psycho jsem nečekal..... Vše umocňuje skvělá hudba, která nepříjemnou atmosféru ve vás jen prohloubí...... ()

SAINTS

Surový psychologický triler Coming home in the dark otvára staré rany.Film začína ako príbeh obyčajnej rodiny,stredoškolskeho učitela jeho ženy a dvoch synov,ktorí sú na pikniku na malebnom mieste.Ked ích zo zbranou v ruke napadne výrečný tulák Mandrake a jeho mlčanlivý komplic Tubs.Spočiatku to vyzerá ako náhoda.Dvaja psychopati,ktorí uprostred ničiho narazia na ludi na vylete a rozhodnú sa to využiť.Ale ked Mandrake nutí svoje obete naskočit do auta,čoskoro bude jasné že on a Tubs mieria na Hoogieho z nejakeho dôvodu.Konfrontácia s vinou nerobí film tak tryznivym Herci a najmä Gillies ako hrozivý a charizmatický Mandrake vynikajú vo vykreslovani momentálneho napätia prebiehajuceho zločinu. ()

Pitryx

Ono je to v podstatě dosti nudné, protože velká část filmu se vlastně jen kecá v autě. Navíc jsem to úplně celé nepobral a po třetí už se mi to jet nechce. Dám čtyřicet a je to. ()

xxmurphyxx

Ale hej, prekvapilo. Síce som čakal o trošíčku viac, čo do atmosféry vzhľadom na niektoré recenzie ale aj tak ma to uspokojilo. Príbeh vcelku jednoduchý, rovnako aj pointa, ktoré má ale jedno zásadnú chybu a vyber hercov na parádu, hlavne bad guys to pekne ťahali hore. Trošku zamrzela jedna, dve nelogické scény aj keď tú jednu na pumpe môže človek ospravedlniť ne/príčetnosťou hlavného zmrda ale pri druhej s autom plnom deciek sa už nie je na čo vyhovoriť. Byť v danej situácii, dovolím si tvrdiť, že deväťdesiat percent ľudí dupne na plyn a spraví presný opak toho, čo bolo vo filme. Ale inak nemôžem moc pindať, atmosféru si to držalo po celú dobu veľmi solídnu. Akurát už zmienená pointa trochu zamrzela, nakoľko detská šikana, ktorá mimochodom podľa toho, čo vo filme odznelo nebola teda nič hrozné, nebola hlavná príčina chovania hlavného antihrdinu. On bol jednoducho bezcharakterný a skazený skurvysyn a bol by ním aj keby vyrastal u Anglickej Kráľovnej. Takže zámer poukázať a hodiť to na skostnatený sociálny systém doby minulej na Novom Zélande moc nevyšiel. A trošku zamrzela aj jedna otvorená dejová linka jednej z postáv. ()

mnx

Ach jo. Nevím, jaká je přesně problematika novozélandských dětských domovů, ale dalším filmům z této země se budu už raději vyhýbat. Pokud to samozřejmě nebude něco od Petera Jacksona. K filmu - ten je opravdu temný, v několika momentech až odporný, ale pointa příběhu je... pro naši evropskou mentalitu asi dost špatně uchopitelná. Jo, a kdo si myslí, že anglině rozumí dobře a má naposloucháno, tak si i tak raději sežeňte titulky (tohle do hodnocení nepočítám, chápu, že je to opačný konec světa). ()

kpt_ROCOR

hodně přímočarej počin, ta gulovnice hraje naozaj hlavnú úlohu - je silná, je svá, je sexy! jako za starejch dobrejch časů stopařovejch! ()

Easykill

Čekal jsem takové to klasické úvodní natahování ,ale to byl velký omyl! Rodinný výlet se promění v dost nepříjemný teror po pár minutách a nastaví tísnivou atmosféru, která už nezmizí a drží se po celý film. Dobré zpracování i kamera (také se mi dost líbila stylizace, kde střihy působí jakoby byly scény nedokončené, např. nastavení fotoaparátu ,kde slyšíme ,že přijde foto ale to nedorazí), herecké výkony taktéž solidní. Hlavní záporák je skvělý slizoun. A i když, jsem čekal možná o něco více násilí jako u podobných thriller /exploitation tak nebylo vůbec na škodu ,že ho vlastně moc nedostaneme. O to víc je to fungující thriller a působí uvěřitelněji. Solidní 4* ()

Sopholojong

Novozelandske Funny Games bez Hanekeho rezijnej preciznosti a scenaristickej rafinovanosti. Dychvyrazajuce prve stretnutie redneckov a kempujucej rodiny navnadi na drsny survival thriller vo vyprahnutom horskom prostredi, ale zasadne nedostoji ocakavaniam. Sceny jazdy autom sa zacnu nepekne vliect, chyba hutnejsie gradovanie (vystrielanie pomahajucich teenagerov v aute len samoucelnostou) i nejake "osklivejsie", realistickejsie gore/rape sceny. ()