Ruby je dieťa nepočujúcich rodičov a ako jediná v rodine počuje. Keď v sebe nájde vášeň pre hudbu, Ruby sa musí rozhodnúť medzi rodinnými povinnosťami a svojimi snami. (Apple TV+)

Saur.us

Řekněme si to narovinu, CODA je strašně neoriginální šablona. Ale je to strašně dobře natočená šablona. Ideální poměr vtipu a dojetí, talentovaná E. Jones. Krásný feel good. ()

Kopi1

Krásný film a skvěle odvyprávěn. Emilia Jones měla před sebou velmi těžkou roli a zahrála ji na jedničku. Velmi emocionální film ke konci, který ve mně vyvolal i tu slzičku. Všichni herci byli dobří. Doporučuji zkouknout pro všechny. ()

fixaman

Příjmemný a dobře natočený film na nedělní odpoledne, u kterého se dá dobře sžít s postavami a fandit jim. Na druhou stranu ale absolutně nezasloužený Oscar. Tenhle snímek branži nikam neposouvá a ani dějově nejde o nic objevného. Je to klasická šablona převážně z tanečních filmů, kde se rodiče nakonec se slzou v oku smíří s kariérním rozhodnutím svého dítěte. Jediný rozdíl je zde v tom, že jsou neslyšící. Tady je prostě vidět výsledek nových pravidel Oscarů, kdy filmy skórují podle toho, kolik menšin pojmou (a to říkám jako chlap, co vychovává dvě děti s přítelem). ()

Rathalos

Tak tato zalezitost vcera ziskala Oscara za najlepsi film,preto som si ju hned dnes pustil,bol som zvedavy,ci opravnene a zasluzene,no a musim uznat,ze ano,velmi pekne,prijemne,pohodove a oznacenie drama nie prave vystihuje obsah filmu,je tam aj kusok vtipu i romantiky,cize vo vysledku som nadmieru spokojny a herecka Emilia Jones sa javi ako talent...:-) ()

Eluin

Originál jsem neviděl, nicméně i tak mi to připomnělo snímek "Za hranicí ticha". Celkově ale docela dobré, pohladí to po duši natolik slušně, že až zapomenete na některé nedotáhlé dějové věci. ()

Torgal

Nedávno som zhodou okolností videl francúzsky originál, tak som si zo zvedavosti pustil aj remake od Applu. A veruže dobre to dopadlo, dokonca by som povedal že aj lepšie než pôvodný film. Páčila sa mi zmena zasadenia príbehu do drsného prostredia rybárov na mori, pričom to hlavné ostalo - ťažkosti s hľadaním seba samého a svojho miesta vo svete, navyše keď vyrastáte v rodine, kde ste jediná počujúca osoba. Spracovanie je dojemné aj vtipné (tu kraľuje svojrázny otec), za čo vďačí aj veľmi sympatickým postavám (a ich hercom). Feel good trefa do čierneho. 8/10 ()

Kingjiri

O drama příliš nejde, což je škoda, protože dilema hlavní hrdinky mezi realizovánim svejch snů a pomocí svý znevýhodněný rodině mělo hodně potenciálu. Místo toho se příběh spíš soustředil na její vášeň ohledně zpívání. Přitom se fakt nemuselo tolik zpívat, stačilo jen zmínit, že má Ruby možnost dostat se na prestižní školu a pak už jenom sledovat, jak se s tim v rámci svojí rodiny vypořádává. Takhle občas CODA vypadala jak nějakej muzikál ze střední. Na druhou stranu neokoukanej casting byl sympatickej a několik (mnohdy drsnějších) vtípků ze světa neslyšících fakt dost pobavilo. U všech pasáží o zpívání jsem se ale hodně nudil a možná by mi ke štěstí stačilo tyhle pasáže prostříhat a dostat se na kratší stopáž, kdy by biják aspoň dostal větší spád a tah na branku. Vysoký hodnocení může u leckoho vyvolávat velký očekávaní než co nakonec dostane. Teda aspoň u mě to tak bylo, když jsem vzhledem ke zvolenýmu tématu očekával emocionální pecku a dostal jsem jen vcelku sympatickej feel-good biják, tři jistý hvězdy. ()

HenryIvan

CODA predstavuje niečo, čo ešte ani zďaleka nie je opozerané. Áno, základná premisa nie je až tak originálna a to, kde sa na konci dostaneme je celkom zrejmé už na začiatku, ale okolnosti a spôsob prevedenia je fascinujúci. Ide síce o americkú verziu európskeho filmu, no realizácia filmu o sluchovo postihnutých ľuďoch, kde navyše hlavnú úlohu zohráva práve vzťah s ich počujúcou dcérou je niečo, čo nevidíme na plátnach či na malých obrazovkách každý deň. Obsadenie skvelé. Troy Kotsur je tu sama sranda a vtip, no keď dôjde na lámanie chleba, je dychberúci a to nepovie ani slovo. Veľa slov a to aj spievaných či posunkami naznačených, má na druhej strane Emilia Jones, ktorá je revelation a o ktorej môžem povedať, že mi neskutočne učarovala. Záver filmu, kde spieva a do toho prekladá do posunkovej reči je zážitkom a niečím čo som nikdy pred tým nevidel. Zamiloval som sa do jej výkonu a do nej samotnej. Nemôžem sa dočkať jej ďalšieho počinu. Je to feel good movie a je to niečo, čo zaručene pobaví, ale aj chytí za srdce. ()

Davidkkk

CODA minulý týden bodovala při předávání oscarů, načež si odnesla i cenu za nejlepší snímek roku. Předávání této ceny, i té za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli, kterým se může pyšnit hluchoněmý T. Kotsur, bylo bezpochyby dost emotivní a udělalo mi velkou radost. Dá se tohle ale říct o onom celovečerním filmu, který v srpnu dobyl Apple TV+? CODA má své vynikající momenty. Konkrétně jsou tu dva, které mě vyloženě dojaly. A někoho možná překvapí, že jedním z nich byla scéna z koncertu, při níž v jeden okamžik nezazní ani decibel zvuku. Film obstojně pracuje se silným tématem sluchového postižení, které nám – slyšícím – sympaticky přibližuje, avšak pokulhává v ohledu fázování a stopáže znatelně delší, než by měla být. Za váš čas to stojí, má to příjemnou feel good atmosféru a troufnu si říct, že film s obdobnou látkou jste asi ještě neviděli. Což mě ale zároveň přivádí k tomu, že pod tou hluchoněmou slupkou se vlastně skrývá docela obyčejný a ne moc zábavný děj o smolné rybářské rodině, ze kterého se dalo vytřískat mnohem víc, pokud by vše nebylo tak přímočaré a scénáristicky jednoduché. ()

sykyntosh

Příjemný rodinný film, natočený podle časem ověřené šablony využívající ty nejklasičtější filmové klišé. Na tomto snímku není v podstatě nic, co by mohlo diváka jakkoliv urazit, ale zároveň ani překvapit. Od začátku filmu až po závěrečné titulky dokážete s půlhodinovým předstihem předpovědět vše co bude následovat, až po ty nejmenší detaily. To ovšem nutně nemusí znamenat, že je to hned špatné. Celý film je totiž velice precizně a "Áčkově" zpracované "Béčko", což si zaslouží uznání. Ano, pochvalu a uznání všech si to určitě zaslouží, ale zaslouží si to Oscara? Reálně bych byl po shlédnutí tohoto filmu velice uspokojen, kdybych ovšem nevěděl, že se jedná podle akademie o nejlepší film roku. Své kvality tenhle snímek rozhodně má, ale dle mého názoru to na Oscara nestačí. Očividně se ale pletu a nároky akademie se zřejmě rok co rok snižují. ()

Rockerman

Zřejmě zasloužený Oscar. Originál jsem neviděl, srovnávat proto nemohu, ale osudy ze tří čtvrtin hluchoněmé rodiny a jejich "normální tlumočnice" mě bavil a dojímal. Prostě obyčejný příběh jedné neobyčejné rodiny. ()

JetDryerFan

Codu jsem si pustila v rámci každoročního "sjíždění" Oscarových filmů, které jsem ještě neviděla. Ano, kdyby nehrála na Oscarech roli, asi bych si to nikdy nepustila. Originál, z kterého tento snímek vychází neznám. A vlastně jsem nevěděla nic ani o tomhle filmu (kromě toho, co si přečtete v anotaci). Chytne vás to, bude vás to bavit a zajímat a donutí vás to přemýšlet tak nějak o všem, a hlavně o tom, že tohle není jednoduché postavení v životě. Nedovedu si představit být CODA, nikoho takového neznám, a tu pátou hvězdu dávám právě pro to, co za tím vším je. Jaká to musela být extra náročná práce, když tři ze čtyř hlavních postav jsou hluché. To, že se na Oscarech znakovalo o sto šest, to s jakou čistotou si šel Troy Kostur pro tu svou sošku, všechno tohle je krásná a nenucená osvěta, kdy si uvědomíme, že tyhle lidi jsou mezi námi a nemají to lehký. Ale nechci z nich dělat nějaký chudáky, naopak. Jsou to borci a hele - vyhrávají Oscary! ()

Biopler

Feel-good movie s príjemnou a sympatickou Emilie Jones a faktom, že jej hluchých rodičov hrajú ozaj hluchí herci. V podstate by sa dalo zhrnúť, že sa jedná o film do škatuľky "americký sen". Dievča zo skromných pomerov sa dostane na top školu kde bude cibriť spev, ktorý ľúbi odjakživa. Dielo sa mi však páči vďaka tomu ako vykresľuje súdržnosť, no i ťažkosti rodinného života. Dielu však chýba vymanenie sa zo šablóny, lebo ak sa aj črtá, že sa protagonistke bude hatiť cesta, napr. skrz meškanie na tréning či fail jej duet partnera, nakoniec sa to vyžehlí časom a snímka pokračuje ďalej. Citeľne chýba dramatický náboj. Potešiteľným iste nie je, že sa napr. nevyvinie línia príbehu jej randenia s Milesom, ktoré je navyše najviac nepresvedčivé. V globále filmík nenadchne, ale vylepší náladu. ()

Hpatrik

Skvělé po všech stránkách, ať už je to výborně napsané, fantasticky obsazené a zahrané a s mimořádným citem a timingem zrežírované! Už je to dlouho co jsem se takhle tetelil blahem. Fantastické! ()

Maximilianus

Veľmi milý, pekný, dojímavý film o extrémne sympatickej rodinke, skvelej speváčke a pevnom rodinnom pute, hodnotách a vtipnom otcovi. Neviem, či sú herci, ktorí hrali vo filme rodinu hlavnej postavy aj v skutočnom živote hluchý, ale ak nie, tak to zahrali dokonale. Ak sú, tak hrali výborne a fakt som si ich užil. Toto sa Applu podarilo. 8,3/10. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)