Žádné prudké pohyby

• USA No Sudden Move (viac)

Kriminální drama z 50. let minulého století, v němž se skupina zločinců domnívá, že byli při svém posledním činu podvedeni. (HBO Max)

Muel

| Warner Bros. | No Sudden Move je dobrý film. Prvá cca hodina ma neuveriteľne vtiahla, interakcie medzi postavami a hutnosť atmosféry z prebiehajúcej situácie konfrontovania Davida Harboura a jeho rodinu ma veľmi prekvapili a tešil som sa, čo bude ďalej. Lenže na konci nie úplne sviežeho príbehu je odhalená séria zvratov, ktoré ma zväčša vôbec neuspokojili. Prišlo mi to všetko unáhlené a nezábavné. Tak či tak sa jedná o príjemnú gangsterku, ktorá si určite nájde svoje publikum. | Hodnotenie: 6/10 | ()

M.i.k.e

Soderbergha mám fakt rád,ale poslední dobou se mi nějak ne a ne trefit do noty.Už předchzí film s Meryl Streep mě úplně minul a i když No Sudden Moves je lepší,k tomu aby mě minul úplně podobně zas tak moc nechybělo.Možná sem měl přehnaná očekávání,ale tohle je přeci jen víc nuda než zábava a nezachrání jí ani dobré obsazení a už vůbec ne režisérovi hokusy pokusy s kamerou.Chápu,že rád experminetuje,ale tohle rybí oko,ne snad že by úplně vadilo,ale místy to nebylo úplně nejpříjemnější.Tak snad příště...50% ()

maddy

Steven Soderbergh sa už pár rokov vyhráža, že ukončí kariéru režiséra a natočí posledný film a za mňa by to možno nebolo na škodu, napriek tomu, že No Sudden Movie nie je vôbec zlým filmom. Posledný vynikajúci film (Side Effects) totiž Soderbergh natočil v roku 2013 a všetky jeho ďalšie kúsky za posledných 8 rokov sú iba "fajn", ničím viac. To isté platí aj o No Sudden Movie, ktorý má výbornú gangsterskú dobovú atmosféru 50. rokov 20. storočia v USA, fantastické herecké výkony všetkých zúčastnených, dobrú hudbu, prepracovaný scenár, ktorý prepája osudy niekoľkých postav do jednej síce trochu prekomplikovanej, ale hravo zrozumiteľnej mozaiky a silnú ruku skúseného režiséra, ktorá to po celý čas  vedie do solídného záveru, kde každý podráža každého. Jediné čo tu tentoraz technicky ruší je kamera s neustálym fisheye skreslením, ktorá tomu na začiatku pridáva zaujímavý look, ale s pribúdajúcimi minútami dosť ruší. Celému tomuto dianu však chýba výraznejšia gradácia, o čosi lepšia práca s tempom a aj o niečo viac emócií. Všetky postavy sú skôr než životaschopnými postavami, s ktorými by sa divák akokoľvek zžil figúrkami na šachovnici, ktoré je síce fajn sledovať, ale vy s nimi tentoraz tú šachovú partiu nehráte, iba ju nezaangažovane sledujete. Rovnako ako predošlé Soderberghove filmy z posledných rokov je aj No Sudden Movie fajn filmom, u ktorého však badať jemne premárnený potenciál. Ono tu totiž hravo mohlo byť našlápnuté na kultovú gangsterku rovnako ako pri Unsane na kultový psycho horor alebo Logan Lucky na kultový buddy movie. V konečnom dôsledku to tam však opäť nie je a na viac ako jedno pozretie nebude ani No Sudden Move, ktorý až príliš rýchlo vyfučí pri záverečných titulkách z hlavy. Čo je aj v tomto prípade rozhodne škoda. Taký Guy Ritchie by sa s tým vyhral omnoho viac. CELKOVO: 6/10 ()

UhLee

(6/10). Steven Soderbergh měl obrovské štěstí v tom, že naverboval na svůj snímek takové hvězdy. Bez nich by byla tahle gangsterka úplně bez života. Takhle tomu nefungovala "jenom" jedna plíce. Těšil jsem se na pořádnou, špinavou a temnou jízdu. Místo toho jsem dostal docela ustrašenou a celý film jsem nepocítil žádný ostrý náboj. Takže to chudáci museli zachraňovat herci, z nichž se mi v paměti nejvíce obtiskl rozhodně Brendan Fraser, který hlásí herecký comeback. Tady to byla docela zaměnitelná postava, ale svou proměnou mě herec šokoval. Steven tady prostě šlápnul vedle. Mělo to svoje kouzlo, hudba byla ucházející a přicházely i docela nečekané zvraty. Chyběla tomu ale nějaká jiskra. Koneckonců když vám tu pomyslnou jiskru nevykřeše ani Matt Damon, tak už je něco hodně špatně. ()

SpaceOdyseus

Skvele obsazena kriminalka, u ktere Soderbergh radne zamotal ustredni heist. Bavilo me to cele dve hodiny a ma to fajn dobovou atmosku. Nekdo by mohl asi rict, ze tu je postav jak na orloji, ze je to prekombinovane. Ale ja se orientoval celou dobu i bez kresleni diagramu a hlavne jsem se celou dobu bavil. ()

• V některých scénách (například v čase 1:26:38) si může pozorný divák všimnout podivně zakřiveného obrazu podél okrajů, kterého Steven Soderbergh docílil nasazením anamorfního objektivu značky Kowa – který sám o sobě značně zaobluje obraz po stranách – na předimenzovaný digitální senzor. Touto technikou chtěl režisér replikovat nedokonalosti tehdejších filmových objektivů. Film má ve skutečnosti neobvyklý poměr stran 2.16:1, protože Soderbergh původně počítal s mnohem tradičnějším anamorfním formátem 2.40:1, který však zkresloval okraje filmu do takové míry, že byly při sledování velmi rušivé. Soderbergh byl nucen přeformátovat film od začátku do konce a rozšířit jej z horní a dolní strany, aby odvedl pozornost diváka. (HellFire)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v michiganskom meste Detroit a trvalo od 28. septembra 2020 do 12. novembra 2020. (MikaelSVK)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta