Keyaru byl na první pohled obyčejný mladík z naprosto tuctové vesnice v jednom mocném magickém království. Chlapec však v den, kdy dosáhl podle zdejších pravidel dospělosti, objevil na svém těle znamení, které ho předurčuje stát se hrdinou, který spolu s ostatními zachrání svět před vládcem démonů. Také si pro něj druhého dne přijela princezna s celým oddílem rytířů, odvedla ho ke králi a zde se zjistilo, že jeho speciální schopností je léčení. Možná jste přesvědčeni o tom, že takový léčitel je velmi důležitá součást hrdinské party, ale ve zdejším království si to skoro nikdo nemyslí. Tak je s hrdinou zacházeno velmi nevybíravě, díky drogám je ostatními členy družiny doslova zotročen a slouží jim k všemožnému zvrácenému pobavení... Keyaru si však časem začal budovat proti látkám, kterými ho ovládali, imunitu a tak když dojde na finální střet s vládcem démonů, kterým je ale nakonec mladá démonka, tak své společníky zradí, sám démonku porazí a z jejího těla získá cenný předmět, díky kterému dokáže vrátit čas. A tak se chlapec vrací do svého těla do dne, kdy se teprve zjistilo, že je hrdinou, díky magickému rituálu získá zpět své vzpomínky a jako jediný cíl si vytyčí pomstu, a to tak krutou, jako ostatní hrdinové zacházeli s ním... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa HERGImanCZ k tomuto seriálu (12)

Kaifuku džucuši wa jarinaosu! (2021) (E01)

První epizoda není vyloženě špatná, ale k vyloženě dobré má asi taky celkem daleko. Na první epizodu tohoto "anime" jsem se rozhodl kouknout kvůli jeho kontroverznosti a také díky vyčerpávajícím komentářům kolegů tady na ČSFD. Samotná první epizoda je za mě takový zvláštní mišmaš, jehož největším problém je, že hrozně spěchá a nic pořádně nevysvětluje. Svět působí napůl virtuálně (alespoň podle získávání zkušeností a způsobem, jakým hlavní hrdina vidí informace o ostatních), ale zároveň tomu nenasvědčují žádné ostatní aspekty, které máme možnost vidět. Co se týče zbraní, tak se na první pohled zdá, že je to běžné fantasy, ale pak tu v hned první bitvě dostaneme hrdinu se zbraní jak z druhé řady Sword Artu. Mimochodem, co vůbec v tomhle světe znamená hrdina? Je to hodnost? Je to každý, kdo má nějakou schopnost? Vím jistě jen to, že to asi není titul, co by si člověk musel zasloužit svými činy. Pak se dostáváme k celé motivaci hlavní postavy. Ta by nemusela být úplně špatná. Tím, že je ale vysvětlená pouze v nějakých vzpomínkách, nemůžeme vůči nikomu cítit vztek nebo nenávist. O dost lépe to bylo provedeno třeba v The Rising of the Shield Hero, kde se divák po první epizodě cítil zrazený společně s Naofumim. Je mi jasné, že to teď po mé kritice vypadá, jakoby si epizoda nezasloužila ani dvě hvězdičky, to si ale ve výsledku vlastně nemyslím. Jenom mi přijde, že to všechno šlo udělat o dost propracovaněji. Seriál samotný má ale pravděpodobně zaujmout něčím jiným, o čem se rozepíšu, až toho někdy v budoucnu dostanu víc. Pokud tedy zatím vynechám tu sexuální scénu, musím uznat, že na tu akční pasáž se koukalo vlastně celkem hezky a byl bych i poměrně zvědavý, co uvidíme dál, kdybych tedy nečetl komentáře ostatních, čímž je mé očekávání dost nízké. Pokouším se ale k epizodě přistupovat tak, že nevím nic víc, než mi bylo ukázáno, a tak to celé uzavřu a napíšu, že je to takový čistě průměrný start, který v divákovi vybuduje jistou zvědavost a důvod pokračovat. ()

Kaifuku džucuši wa, Flare ódžo o kowasu! (2021) (E02)

Po průměrném začátku kvalita rapidně klesá. Zatímco první epizoda byla alespoň jakýmsi průměrným úvodem do děje, druhá epizoda pořádně ani neví, čím chce být. Na klasický seriál je celý plán hlavní postavy příliš zjednodušený a nedává ani moc velký smysl, zatímco na obyčejné porno tu je málo sexu a není toho vidět tolik (ačkoliv fetišem se tu opravdu nešetří). Celý plán je stavěn na přesílenosti hrdinovy schopnosti, se kterou udělá cokoliv, co autora v tu chvíli zrovna napadne. Přitom tento problém by šel vyřešit jednoduchou definicí či změnou názvu. Místo schopnosti léčení se dalo říct, že bude postava umět manipulovat s molekulami v rámci organismů (nebo cokoliv podobného) a hned by to dávalo větší smysl. A když už něco nevyřeší schopnost heal, vyřeší to jakási alchymie, která ale také nemá společného nic se svým názvem. Jak alchymií můžeme vysvětlit to, že hrdina dotykem zneškodní okovy nebo zámek? Jediné vysvětlení by bylo, že je to jakýsi virtuální svět, jak naznačovaly určité aspekty v předchozí epizodě. Pokud tomu tak ale je, chtělo by to už opravdu nějaké vysvětlení, stejně jako většina prvků tohoto světa. To bylo ale bravurně přeskočeno v první epizodě společně s potenciálně nejzajímavější částí, která se z příběhu dala vytáhnout. Místo toho, abychom mohli sledovat, jak společnost a posloupnost událostí udělají z hlavní postavy maniaka, vidíme už jen výsledek, kde tento maniakální záporák mučí a znásilňuje jiného záporáka, což není nijak uspokojivé a vlastně ani férové, vzhledem k tomu, že se tu náš léčitel mstí i za věci, co se teprve měly stát v budoucnu. Když se podíváme na samotné sexuální scény, musím uznat, že se tu nikdo nedrží zpátky. Pokud máte rádi BDSM a všelijaké fetiše, své si tu rozhodně najdete. Na druhou stranu ale nevidím úplně důvod, proč pro sebeuspokojení zapínat zrovna tento seriál. Přestože je tu totiž všechno velmi explicitně ukázáno, pořád to není na úrovni hentai ani jiného porna, už kvůli poměru samotného sexu a děje. Kdybych měl tedy celou epizodu hodnotit procenty, bylo by to asi 30 %. Záleží ale dost na vás, z jakého pohledu na ní budete koukat. Buď ji můžete brát jako průměrné porno s nadprůměrným příběhem (a v tu chvíli by vaše hodnocení mohlo být nepatrně vyšší), nebo jako silně podprůměrný seriál, který vyniká svými explicitními sexuálními scénami. Ať už ale zvolíte jakýkoliv úhel pohledu, vždy budete zklamáni, protože ani jedna verze neplní správně své primárná zaměření. ()

Kaifuku džucuši wa, dorei o kau! (2021) (E03)

Zatím asi nejlepší epizoda z těch tří, ale... Třetí epizoda nám konečně alespoň trochu začíná odhalovat svět, ve kterém se bude pravděpodobně zbytek seriálu odehrávat. Dostáváme tu navíc o něco více z minulosti, což zase trochu opodstatňuje motivaci hlavního hrdiny. Jen mi přijde, že je na to možná už trochu pozdě, protože většina diváků si už udělala svůj obrázek po minulé epizodě a ten první pocit z postav je tady přeci jen o trochu silnější, než následné odkrývání motivací. Takže i když se tady chová hlavní protagonista z pohledu vnímání společnosti přijatelně, stejně se už nezbaví cejchu v očích diváka, který si s sebou nese. Sexuální scény úplně hodnotit nechci, protože tady záleží čistě na každém jednom sledujícím, zda je tenhle druh fetišů pro něj. Pokud bych epizodu měl hodnotit jako celek bez ohlížení se na zbytek, byl bych možná i hodný a dal jí jako takové vyšší hodnocení, kdyby ale tak očividně nevykrádala Shield Hera, který tohle všechno zvládá na jedničku, zatímco Redo of Healer je akorát vykrádající kopie, která originálu nesahá ani po paty. Já v zásadě nemám nic proti tomu, když se tvůrce silně inspiruje jiným dílem a přidá k tomu samotnému základu nějakou svojí myšlenku nebo své originální zpracování. Tady je ale jediná přidaná hodnota samotný sex, a to je za mě dost málo. ()

Kaifuku džucuši wa, Secuna te ni ireru! (2021) (E04)

Hezké pro oči, ubíjející pro mozek. Začněme prvními několika minutami, které vypadají opravdu slibně. Hlavní protagonista se chová relativně jako sympaťák. Pak přichází scéna s vojáky, která se přímo vybízí k nějakému tomu menšímu znásilnění. Ale i tady přichází velké překvapení a všechny vlkoholky zůstávají neposkvrněny. Pomyslel jsem si, že kvalita seriálu začala stoupat. Pak ale Keyarga vytasí "rod" (reference na druhou epizodu), který skrývá tajemnou schopnost. Ejakulát, který z něj vychází, totiž dokáže posílit jiné osoby. A právě v tu chvíli jsem ztratil veškeré naděje, že to někdy bude lepší. Zbytek epizody proto shrnu jen krátce. Máme tu epický souboj, menší rozvíjení světa a k tomu jako bonus dvojitou nálož sexování. Na druhou stranu to vše zabíjejí náhodné schopnosti cucané z prstu a zbytečné vymýšlení důvodů, proč ten sex mít. Za mě by bylo víc akceptovatelné to, že chce Keyarga prostě zasunout svůj "rod" do všeho, co má prsa, než že se to odůvodňuje spermatem s posilujícími účinky. Kouká se na ten všechen obsah poměrně hezky, samotná hloupost ten požitek ale neuvěřitelně sráží a musel bych vypít lahev tvrdého alkoholu, po kterém bych se válel na zemi v kómatu a vlastních zvratkách, abych to mohl jen tak přehlédnout. ()

Kaifuku džucuši wa, ataraší omoča o micukeru! (2021) (E05)

Oproti nelogičnostech v jiných epizodách je tahle vlastně přijatelná. Tady se tedy asi nepustím do žádné úplně ostré kritiky, protože si nemyslím, že to je potřeba. Nejedná se samozřejmě o žádné mistrovské dílo, na druhou stranu jsem během sledování nepřišel o žádné mozkové buňky. Sex tu je vysvětlen prostým chtíčem, což je rozhodně lepší než kouzelný "rod" (doporučuji přečíst si můj komentář k předchozí epizodě). K tomu tu máme jeden poměrně epický souboj a všelijakou manipulaci ze strany hlavního protagonisty. Největší úskalí epizody je spojeno s celkovou plochostí a nezajímavostí postav, kvůli čemu ve vás i dobře myšlené scény a zvraty vyvolávají opravdu jen minimum emocí. Velký problém mám také s tím, že já prostě Keyargu vidím jako záporáka, ale seriál se mi ho tu snaží v několika scénách ukazovat jako toho dobrého, který sice využívá ostatních, ale to nevadí, protože přeci zachránil vesnici a nikoho nezabil, jenom mučil, znásilnil a vymyl mu mozek, takže je vše v naprostém pořádku. Celá tato schizofrenie celého příběhu se táhne skoro od začátku a myslím si, že je to to, co vlastně samotné anime sráží ze všeho nejvíc. Nakonec si ještě rýpnu do lektvaru, který Keyarga použije během boje. Bylo by fajn tušit, že něco takového jde vůbec vytvořit, nebo přímo vědět, že protagonista čeká přepadení od této šermířky, a proto si jej vyrobil. Jinak je tato epizoda ale vcelku ucházející. Už jen čekám, jak mě další totálně zklame, protože tady je to opravdu jak na horské dráze. ()

Kaifuku džucuši wa, či to namida o nagasu! (2021) (E06)

Za mě možná zatím nejlepší epizoda. Sice se to nevyšplhá ke čtvrté hvězdě, i tak bych ale tuhle epizodu označil jako vcelku dobrou. Poprvé mi tady chování Keyargy dává opravdu smysl a dokážu se do něj vcítit. Dokonce tu není ani nával náhodných schopností, místo toho tu vidíme akorát ty představených již dříve. Jenom mi přijde trochu vtipné, jak se celé anime snaží nepovedeně balancovat na hraně, co se týče morálních pohnutek hlavního protagonisty, a pak tu začne házet vojáky, kteří jsou prostě zlo samo, aby Keyarga nevypadal tak hrozně. Navíc plán těchto zlosynů by mohl selhat tolika způsoby. Stačilo by, aby hlavní postava nebyla ve městech, kudy procházeli, nebo aby mu na vesničanech zkrátka vůbec nezáleželo. Zmasakrovali by tak zbytečně hromadu nevinných lidí, aniž by z toho měli jakýkoliv prospěch. A co se týče Norn, které se Keyarga tak bojí, tak ta byla teda vyobrazena dost bídně. Rozhodně nepůsobí jako někdo, kdo může být mnohonásobně větší problém oproti ostatním. Všechny tyhle problémy jsou ale o dost méně palčivé, než jsme mohli vidět doposud. Nebo je to možná tím, že jsem si už zvykl, a tak nečekám mnoho. ()

Kaifuku džucuši wa, seigi o šikkó suru! (2021) (E07)

Po nejlepší epizodě přichází zatím ta nejhorší. Zatímco minulou epizodu jsem skoro až chválil, tahle je obrovské zklamání (a zklamat mě něčím, od čeho nemám nějak vysoká očekávání, je už opravdu výkon). Obsah je naprosto o ničem. Prázdné a nikam nevedoucí dialogy sice občas zpestří tuna krve, jinak je tu ale tempo na úrovni hlemýždě, který je ještě k tomu invalida. Zároveň se sem přenášejí snad veškeré neduhy, co jsme zatím mohli vidět, a ještě se zde objevují úplně nové a unikátní. Dokonce i sex je tu nudný, což je už opravdu vrchol celého tohoto nadrženého veledíla. Tato epizoda balancuje na hraně odpadu a něčeho nepopsatelně podprůměrného a onu jednu vydřenou hvězdu jí nakonec dávám jen kvůli nějakému dalšímu budování světa a také tomu, že nám konečně odpověděla na otázku, zda se to celé odehrává ve virtuálním světě. Asi si spravím chuť druhou epizodou, které je oproti tomuhle klenot. ()

Kaifuku džucuši wa, maó to deau! (2021) (E08)

Takový průměr, možná mírný podprůměr. První půlka je poměrně jednoduché a příjemné rozvíjení světa. Posezení u stolu s přátelskými společníky působí poměrně přirozeně, jen je škoda, že veškeré informace o momentální situaci dostáváme jen jako fakta bez patřičného odůvodnění. Následně se dostáváme k nejhoršímu bodu celého seriálu, kterým je hlavní protagonista. Tentokrát se sice nechová tak, že bych se musel stydět za existenci lidstva, pro změnu nám ale předvede jakousi dedukci a záchranu nové postavy, při které se nám tvůrci snaží ukázat, jak boží a úžasný Keyarga je, že tohle všechno věděl dopředu. Problém je, že on opravdu nic z toho vědět nemohl a tuto převahu nad nepřítelem má jen díky scénáři. Proběhne rychlá akce, kde se nezapomene demonstrovat zbytečná a nesmyslná přesílenost Keyargy, ale alespoň se na to nekouká špatně. Následuje rozhovor, kde se k mému udivení ukáže, že nová postava je poměrně inteligentní a záhadnému cizinci zprvu nevěří. Společně s rozhovorem v krčmě je to vlastně už druhá dobrá scéna. Nebýt závěru celé epizody, který je snad nejhorší za celou sérii, neváhám a dávám tři hvězdy. Poslední scéna totiž totálně nesedí k tónu celé epizody, dialogy jsou naprostý odpad a navíc je tu i degradován charakter nové postavy, který jsem před tím bral jako pozitivum. Stejně jako minulou epizodu mi navíc přijde, že sex je tu jen dopočtu, aby se tu alespoň na chvíli objevil. Ve výsledku se kvůli tomu epizoda, i když je to relativně těsné, nedokáže přehoupnout přes 50 %. Na druhou stranu je to výrazně lepší, než co jsme mohli vidět minule. Pokud nevíte, o čem mluvím, přečtěte si můj komentář.. ()

Kaifuku džucuši wa, tabemono no urami o harasu! (2021) (E09) odpad!

Tahle epizoda je už vyloženě k smíchu! Tahle epizoda je už v základu tak nezajímavá, že jsem si musel před psaním komentáře, který smolím ráno s odstupem od večerního zhlédnutí, zrekapitulovat, co se v ní vlastně všechno stalo. Problém je v tom, že po dějové stránce se nestalo právě téměř nic. Pokud se ale koukneme na vývoj postav, je to snad ještě horší! Keyarga za mě klesl na nejnižší úroveň, kdy místo toho, aby pátral po vrazích kvůli útoku na jednu ze svých společnic, se jim chce pomstít kvůli zločinu na jeho jídle. Tady je ten nepoměr mezi vinou a trestem ještě větší než v Kytici, kde mi to u mnohých příběhů přijde přepálené. Charakter zbylých postav se zploštil na úroveň touhy po "rodu" (opět doporučuji kouknout se na druhou epizodu, abyste mé neustálé odkazování na "rod" pochopili) a nechávají si od toho hlavního hovada dělat, co se mu zlíbí. Tohle je snad poprvé, co jsem ve svém komentáři vulgární. Keyarga i seriál nás totiž často chtějí přesvědčit, že on je vlastně antihrdina, záporáci jsou ti druzí. Nepůsobilo to tak už v mnoha epizodách, tady to ale překročilo veškeré meze. Jeho neurvalost a bezohlednost je něco nevídaného. Jsem opravdu zvědavý, jak celý tenhle seriál skončí, protože jestli to dopadne zkrátka tak, že jeden záporák zabije nebo znásilní všechny ostatní, kteří ani ve výsledku nejsou o moc horší, rozhodně to za mě nebude uspokojivý konec. ()

Kaifuku džucuši wa, karen na ičirin no hana ni naru! (2021) (E10)

Už mě to ani nebaví rozepisovat. Nebaví mě pořád vyjmenovávat, co všechno je špatně. Pořád se to opakuje. Celá epizoda je jakési uskutečnění plánu, který by mohl selhat na tolik místech, že až nemůžete uvěřit, jak někdo tak plytký děj mohl vůbec splácat jinam něž na Wattpad. Navíc necítíte žádné uspokojení z úspěchu, žádný negativní pocit z úskalí, necítíte nic. ()

Kaifuku džucuši wa, Norn no bankó ni kokoro o itameru! (2021) (E11) odpad!

Tohle mohu označit jen za opravdu nevkusné bůvolí lejno. Hlavní protagonista už několikrát překročil onu pomyslnou hranici, co je ještě tolerovatelné. Tady je to už ale tak daleko, že už není cesty zpět. Vrhá to špatné světlo na celou tu kašparádu, které jsem se pořád v rámci mezí snažil zastávat kvůli několika světlým (rozhodně ale ne skvělým) místům. První polovina byla jakýsi nepovedený balanc na hranici mezi hentai a anime. Od sedmé epizody se ale něco šeredně pokazilo a stalo se z toho nudné a repetitivní cosi, co vrcholí právě tady. Autor by měl pravděpodobně vyhledat odbornou pomoc, protože jestli mu nepřijde v nepořádku vypustit takovýto obsah do světa, je to opravdu na pováženou. Celý koncept seriálu je od základu špatně. Fakt mě nebaví sledovat seriál, kde někdo hajzlům dělá úplně ty samé věci a je obhajován tím, že oni jsou ti špatní a pomsta je v pořádku, takže je vlastně hrdina, jelikož se jim postavil. Hlavní protagonista by měl mít něco navíc, co ho postaví alespoň o úroveň výš, aby s ním kdokoliv mohl sympatizovat. Když se to ale už dostalo do bodu, že tento "hrdina" dělá vlastně horší věci, tak mi už došla slova. Ti "zlí" jsou mi po téhle epizodě možná i sympatičtější. Paradoxní na tom všem navíc je, že, i když byl Keyarga přesílený od samotného začátku, dostává za svou zvrácenou křižáckou výpravu odměnu, ze které mám upřímně vztek. Za celý ten seriál si nic nezasloužil. Nezasloužil si své schopnosti, nezasloužil si náklonost ani jedné z dívek (k Setsuně se doslova chová jako k obyčejnému otrokovi, kterým vlastně je, a bere ji jen jako majetek) a už vůbec si nezasloužil být hlavní postavou téhle taškařice, bože. A pokud někdo budete namítat, že na konci alespoň zachraňuje měšťany, tak tenhle argument si klidně strčte do Freiiny díry. Do celého dění venku se zapojil až ve chvíli, kdy byl zabit jeho kamarád. A když už jsme u toho, od kdy dokáže takhle na dálku zoomovat na druhý konec města nebo co to bylo? Já vím, že tu celou dobu dostáváme připitomělé schopnosti podle libovůle člověka stojícího za scénářem, takže bych se nad takovým detailem neměl zastavovat. Tohle byla ale tak prapodivná scéna, až mi přišla neprvoplánově vtipná. Celá tahle epizoda je do nejmenšího detailu hromada hnoje, po které se ani netěším na závěr. Jak to může dopadnout? Zabije nebo znásilní Norn, vše půjde úplně hladce a já si budu moct tenhle seriál odškrtnout jako zhlédnutý a proklít své staré já z minulosti, že nevěřilo lidem v komentářích. ()

Kaifuku džucuši wa, aratanaru tabi ni deru! (2021) (E12)

Závěr se nese v duchu několika posledních epizod. Epizoda je za mě sice asi lepší než tři předcházející, ani tak se ale nevyšplhá k hranici 30 %, abych jí dal dvě hvězdy. Když se Keyarga postavil na začátku Hawkeyeovi, tak trochu jsem doufal, že náplň první poloviny epizody bude pořádný souboj. Bohužel kvůli přesílenosti hlavního protagonisty, která v minulé části ještě stoupla, to skončilo spíše zklamáním. Následná sexuální scéna je proto asi to nejhodnotnější, čeho se dočkáte. Po ní totiž následuje už jen nezajímavá omáčka s jakýmsi mdlým lákáním na budoucí pokračování, které mě tedy moc nepřesvědčilo. Sledování dalších dílů toho, jak se padouch zdlouhavě snaží pomstít jiným padouchů a je za to neustále obhajován, si asi nechám ujít. Ani tady totiž tvůrci nezapomněli pokusit se přesvědčit diváky, že Keyarga ve výsledku koná dobro. Po tom všem, co jsme měli tu šanci vidět, je to ale k smíchu a vlastně už i dost otravné. ()