Kaifuku džucuši no jarinaoši

Kaifuku džucuši wa jarinaosu! (E01)

(epizóda)
  • Japonsko 回復術士は、やり直す! (viac)

Ryuuhei

Konečně jsem se rozhoupal kouknout zatím na první epizodu tohoto kontroverzního anime. Naštěstí jsem věděl, co čekat, byť mě stejnak lehce zaskočilo těch pár explicitních scének, které jako by z oka laciného hentaie vypadly. Nevím, co si o tom myslet a zda očekávat nějaký lepší příběh, než jen znovuzrození a cestu za pomstou, ale třeba mě další vývoj děje překvapí. Nebo v to spíš doufám, abych tu netrávil hodiny sledováním, jak hrdina przní všechny, co mu v minulém životě ublížili. Ne, že by to nebylo svým způsobem uspokojivé, ale sám za sebe si od čehokoliv mimo kategorii 18+ slibuju aspoň minimum po stránce příběhu. ()

HERGImanCZ

První epizoda není vyloženě špatná, ale k vyloženě dobré má asi taky celkem daleko. Na první epizodu tohoto "anime" jsem se rozhodl kouknout kvůli jeho kontroverznosti a také díky vyčerpávajícím komentářům kolegů tady na ČSFD. Samotná první epizoda je za mě takový zvláštní mišmaš, jehož největším problém je, že hrozně spěchá a nic pořádně nevysvětluje. Svět působí napůl virtuálně (alespoň podle získávání zkušeností a způsobem, jakým hlavní hrdina vidí informace o ostatních), ale zároveň tomu nenasvědčují žádné ostatní aspekty, které máme možnost vidět. Co se týče zbraní, tak se na první pohled zdá, že je to běžné fantasy, ale pak tu v hned první bitvě dostaneme hrdinu se zbraní jak z druhé řady Sword Artu. Mimochodem, co vůbec v tomhle světe znamená hrdina? Je to hodnost? Je to každý, kdo má nějakou schopnost? Vím jistě jen to, že to asi není titul, co by si člověk musel zasloužit svými činy. Pak se dostáváme k celé motivaci hlavní postavy. Ta by nemusela být úplně špatná. Tím, že je ale vysvětlená pouze v nějakých vzpomínkách, nemůžeme vůči nikomu cítit vztek nebo nenávist. O dost lépe to bylo provedeno třeba v The Rising of the Shield Hero, kde se divák po první epizodě cítil zrazený společně s Naofumim. Je mi jasné, že to teď po mé kritice vypadá, jakoby si epizoda nezasloužila ani dvě hvězdičky, to si ale ve výsledku vlastně nemyslím. Jenom mi přijde, že to všechno šlo udělat o dost propracovaněji. Seriál samotný má ale pravděpodobně zaujmout něčím jiným, o čem se rozepíšu, až toho někdy v budoucnu dostanu víc. Pokud tedy zatím vynechám tu sexuální scénu, musím uznat, že na tu akční pasáž se koukalo vlastně celkem hezky a byl bych i poměrně zvědavý, co uvidíme dál, kdybych tedy nečetl komentáře ostatních, čímž je mé očekávání dost nízké. Pokouším se ale k epizodě přistupovat tak, že nevím nic víc, než mi bylo ukázáno, a tak to celé uzavřu a napíšu, že je to takový čistě průměrný start, který v divákovi vybuduje jistou zvědavost a důvod pokračovat. ()