Kaifuku džucuši no jarinaoši

Kaifuku džucuši wa, Norn no bankó ni kokoro o itameru! (E11)

(epizóda)
  • Japonsko 回復術士は、ノルンの蛮行に心を痛める! (viac)

HERGImanCZ odpad!

Tohle mohu označit jen za opravdu nevkusné bůvolí lejno. Hlavní protagonista už několikrát překročil onu pomyslnou hranici, co je ještě tolerovatelné. Tady je to už ale tak daleko, že už není cesty zpět. Vrhá to špatné světlo na celou tu kašparádu, které jsem se pořád v rámci mezí snažil zastávat kvůli několika světlým (rozhodně ale ne skvělým) místům. První polovina byla jakýsi nepovedený balanc na hranici mezi hentai a anime. Od sedmé epizody se ale něco šeredně pokazilo a stalo se z toho nudné a repetitivní cosi, co vrcholí právě tady. Autor by měl pravděpodobně vyhledat odbornou pomoc, protože jestli mu nepřijde v nepořádku vypustit takovýto obsah do světa, je to opravdu na pováženou. Celý koncept seriálu je od základu špatně. Fakt mě nebaví sledovat seriál, kde někdo hajzlům dělá úplně ty samé věci a je obhajován tím, že oni jsou ti špatní a pomsta je v pořádku, takže je vlastně hrdina, jelikož se jim postavil. Hlavní protagonista by měl mít něco navíc, co ho postaví alespoň o úroveň výš, aby s ním kdokoliv mohl sympatizovat. Když se to ale už dostalo do bodu, že tento "hrdina" dělá vlastně horší věci, tak mi už došla slova. Ti "zlí" jsou mi po téhle epizodě možná i sympatičtější. Paradoxní na tom všem navíc je, že, i když byl Keyarga přesílený od samotného začátku, dostává za svou zvrácenou křižáckou výpravu odměnu, ze které mám upřímně vztek. Za celý ten seriál si nic nezasloužil. Nezasloužil si své schopnosti, nezasloužil si náklonost ani jedné z dívek (k Setsuně se doslova chová jako k obyčejnému otrokovi, kterým vlastně je, a bere ji jen jako majetek) a už vůbec si nezasloužil být hlavní postavou téhle taškařice, bože. A pokud někdo budete namítat, že na konci alespoň zachraňuje měšťany, tak tenhle argument si klidně strčte do Freiiny díry. Do celého dění venku se zapojil až ve chvíli, kdy byl zabit jeho kamarád. A když už jsme u toho, od kdy dokáže takhle na dálku zoomovat na druhý konec města nebo co to bylo? Já vím, že tu celou dobu dostáváme připitomělé schopnosti podle libovůle člověka stojícího za scénářem, takže bych se nad takovým detailem neměl zastavovat. Tohle byla ale tak prapodivná scéna, až mi přišla neprvoplánově vtipná. Celá tahle epizoda je do nejmenšího detailu hromada hnoje, po které se ani netěším na závěr. Jak to může dopadnout? Zabije nebo znásilní Norn, vše půjde úplně hladce a já si budu moct tenhle seriál odškrtnout jako zhlédnutý a proklít své staré já z minulosti, že nevěřilo lidem v komentářích. ()