Kaifuku džucuši no jarinaoši

Kaifuku džucuši wa, ataraší omoča o micukeru! (E05)

(epizóda)
  • Japonsko 回復術士は、 新しいおもちゃを見つける! (viac)

HERGImanCZ

Oproti nelogičnostech v jiných epizodách je tahle vlastně přijatelná. Tady se tedy asi nepustím do žádné úplně ostré kritiky, protože si nemyslím, že to je potřeba. Nejedná se samozřejmě o žádné mistrovské dílo, na druhou stranu jsem během sledování nepřišel o žádné mozkové buňky. Sex tu je vysvětlen prostým chtíčem, což je rozhodně lepší než kouzelný "rod" (doporučuji přečíst si můj komentář k předchozí epizodě). K tomu tu máme jeden poměrně epický souboj a všelijakou manipulaci ze strany hlavního protagonisty. Největší úskalí epizody je spojeno s celkovou plochostí a nezajímavostí postav, kvůli čemu ve vás i dobře myšlené scény a zvraty vyvolávají opravdu jen minimum emocí. Velký problém mám také s tím, že já prostě Keyargu vidím jako záporáka, ale seriál se mi ho tu snaží v několika scénách ukazovat jako toho dobrého, který sice využívá ostatních, ale to nevadí, protože přeci zachránil vesnici a nikoho nezabil, jenom mučil, znásilnil a vymyl mu mozek, takže je vše v naprostém pořádku. Celá tato schizofrenie celého příběhu se táhne skoro od začátku a myslím si, že je to to, co vlastně samotné anime sráží ze všeho nejvíc. Nakonec si ještě rýpnu do lektvaru, který Keyarga použije během boje. Bylo by fajn tušit, že něco takového jde vůbec vytvořit, nebo přímo vědět, že protagonista čeká přepadení od této šermířky, a proto si jej vyrobil. Jinak je tato epizoda ale vcelku ucházející. Už jen čekám, jak mě další totálně zklame, protože tady je to opravdu jak na horské dráze. ()