V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

Filmantomas

Fakani mě nudí a v hororech dvojnásob. Jen v hororech podle Kinga je dám, ale tam to často vynahrazuje skvělý příběh, který Pavučině prostě chybí. ()

johankazarku

Aj keď príbeh nie je žiadna novinka, pekne v ňom všetko do seba zapadá. Chlapec, ktorého v škole šikanujú a ktorý začne počuť vo svojej izbe zvláštne zvuky, tajomní rodičia aj strašidelný dom, v ktorom bývajú s ponuré atmosférou. ()

Destoroyah

Prvá polovica filmu je pekne atmosférická, strašidelná a pekne nakrútená. No druhá polovica je už obyčajný zábavný horor bez atmosféry a so zlým strihom. Tešil som sa že sa bude jednať o jeden z naozaj dobrých filmov ktoré majú tento rok výjsť a prvá polovica filmu ma o tom aj presvedčila no druhá to všetko skazila. Naozaj veľké sklamanie čo sa týka dojmu z filmu. A ešte jedna vec ktorú jeden užívateľ podotkol. Monštrá by nemali mať dlhé dialógy. HODNOTENIE: 5,5/10 ()

jarmil8

Horor je nezajímavý a nudný od samého začátku, a hlavně vůbec ne děsivý. Postavy rodičů jsou zcela jasně odepsané okamžitě, a pak už jenom čekáte na rozuzlení. Pár triků jak vyděsit, působí spíše směšně a monstrum je natolik nepravděpodobné, že je úplně jedno, co se tam děje. Tou parukou připomíná mírně zoufalý Muschiettiho horor Mama. ()

Accuphose

Ach jo, dobrej námět to mělo... nejhorší je, pokud někdo viděl pár hororů, a začne si z toho skládat vlastní puzzle, aniž by tušil, kdy a jak co dát. Ty díly tam nepatřej! Trošku mi to připomíná ruskou béčkovou produkci, protože Rusové točí buď majstrštyky nebo odpad. Celý je to hrozně předvídatelný a hloupoučký, nicméně v momentě, kdy se tam objeví zvířátka, a zejména kulhavá opička, tak to začne bejt pro mě zajímavý. Resumé, je to sračka pro Amíky... ale za zvířátka dám jednu hvězdičku. ()

vinducha

Takhle to má vypadat . Rodinka jako vyšitá , nikdo normální . A veliké překvapení uvnitř sympatického domečku. Neshledeal jsem skoro nic , co by mi vadilo. ()

dalver

Ďalší horror z dlhéééého radu lacných hororov natáčaných na Balkáne (konkrétne v Bulharsku). Ktorý sa neprávom dostal až do kín  a navyše nelogicky v lete. Ale na Halloween, (keď sa dej filmu odohráva) sa chystajú vacsie tituly, pri ktorých by Cobweb zmizol do zabudnutia. V podstate sa jedná o horror, kde sa peniaze minuli na hlavné hviezdy, rodičov malého Petra (Caplan a Starr). Peter je chlapec, ktorý je šikanovaný v škole. Jeho zvláštne sa správajúci rodičia ho držia skrátka a chlapec začne vo svojej izbe počuť hlasy a zvuky. Keď začne vzťah Petra a jeho rodičov eskalovať, jediný komu chlapec začne veriť je hlas spoza steny, ktorý sa Peter rozhodne oslobodiť. ()

gogo77

4/10 ... no prvu polovicu filmu cakate co sa z toho vyvinie a ci ste naozaj na horrore alebo len na prosocialnej drama o sikanovani maleho dietata .... no a potom uz konecne zacne ... scary movie ... doslova :)) lebo fakt som sa vela krat neudrzal a bolo to skor smiesne ako strasidelne, hlavne tie vlasy behajuce po podlahe ... maly chlapec si zije pokojnym zivotom s divnymi rodicmia totalne despotickym otcom v hnusnom malom domceku niekde v USA, v skole mu robia zle a po nociach sa budi na divne skraboty za stenou ... po case sa k skrabotu prida aj detsky hlasok (zevraj jeho sestry) a postupne sa skamaratia .... ta mu postupne odhaluje rodinnu dramu a samozrjeme aj ponuka riesenia ako sa zbavit tych co ho sikanuju alebo dokonca aj rodicov ... ako to dopadne s co sa stane ked sa sestra dostane na slobodu si uz treba ist pozriet do kina ()

Holly_Molly

Že každej kdo má v žánru nakoukáno aspoň minimum, odhadne pointu zápletky během 20 minut, by se  dalo ignorovat.. ale že celej scénář působí jako že ho napsala Umělá Inteligence a finále nepřinese žádný uspokojení určitě ne..Film prostě jede a najednou skončí aniž by se byť jediná věc vyřešila nebo vysvětlila..A že ústřední monstrum vypadá jako by někdo v postprodukci hodil na 15-letou holku ksich kočky Šklíby z Říše divů je už jen třešínka.. Znepokojivá noční můra v půlce filmu a finální celkem gory "řežba" jsou ale celkem fajn..Jinak za poslední rok v hororovym žánru jedna z nejzbytečnější zhovadilostí hned vedle sračkovýho Černýho Telefonu a většinově nudnýho Smile :-) ()

BarbarellaHa

Nejdřív jsem si říkala: "Sračka" (ostatně jako vždycky), ale pak se to pomalu rozjíždělo, zamotávalo a rozmotávalo, až jsme zase došli k zavřený bábě ve sklepě🤷 Nu což, ani to nevadilo! Celej film se jenom přemejšlí "Ty rodiče jsou divný! Nééééé to dítě je divný! Nééééé ta ségra je fakt divná! Nééééé hele ta učitelka, tak ta je hodně divná! Néééééé ta bába, ta je jasná, ta je fakt divná! Nééééé já jsem asi divná! Sakra, kdo je tady divnej?!" Nakonec se mě to hodně líbilo, vždycky je super, když se někdo aspoň snaží o něco novýho a vždycky je super, když to má atmosféru a to tohle mělo joooo a ne že bych tomu nějak rozumněla, ale ty obrazy kamerou se mě teda fakt líbily, fakt to vypadá pěkně! No konec keců, šup na to a příjemnej zážitek přeju🤜🤛 ()

Miroslav.Zac

Nenápadný horor, na který jsem narazil úplnou náhodou a díkybohu za to. První polovina se sice, navzdory děsivé atmosféře, vleče, ta druhá už ale rozjede parádní masakr s příkladným zakončením! ()

Frenk

Začínáme velmi zvláštně, vlastně dost nezajímavě. Příběh se začne trošku vybarvovat postupem času, ale pořád tomu chybí logika. (spoiler)Když přijde na zabíjení, nevidíme ani jeden kill a příšeře pořád chybí tvář. Filmaři jí asi chtěli udělat záhadnější, ale spíš mi přijde, že se tím ochudili o bonusové body. Navíc skupinka no name koledníků s kryplem v první linii přijde do baráku, jen aby bylo koho zabít, což by nebyl takový problém, kdyby alespoň nepřišli o hlavu mimo scénu. A aby toho nebylo málo, paní učitelka přijde zkontrolovat žáka ihned potom co nakreslí obrázek, ale když pomoc opravdu potřebuje, dá si pěkně na čas, aby mohla přijít, přesně v ten moment co se zlo dostane ven ze zdi. Nikomu nic neřekne, natož aby zavolala třeba policii. Konec filmu byl asi jeden z nejhůř useknutých, co jsem v novodobém hororu viděl. Přesto film bývá místy strašidelný, což je plus. *mírně mračící se smajlík* ()

Polux

6/10 | Pro jednou zase pěkný příklad toho, že i s provařenou premisou, která byla k vidění už nesčetněkrát ve všech možných i nemožných variacích, lze natočit ucházející žánrový počin. Z klasické strašidelné historky s tajemným na plakátu poměrně přímočaře prezentovaným bubákem v baráku se totiž vyklubala docela příjemná žánrová jednohubka, ve které se tvůrci pokoušejí o podobnou hru s žánrovými pravidly a diváckým očekáváním ve smyslu kdo, co, jak a proč jako v nedávné době předvedl Malignant nebo Barbarian, byť si při tom nepočínají až tak sofistikovaně a precizně jako se tomu stalo v případě obou zmíněných scénáristických cvičení. | Všechny povinné ingredience žánru jsou tady na svém místě. Atmosféra nejistoty, nervozity a strachu po většinu filmu solidní, napětí se v průběhu děje taktéž daří budovat obstojně, casting typově přesně vybraný, stopáž tak akorát, aby se divák nezačal nudit, tempo sice zpočátku trochu kolísá, ale s přibývajícími minutami nabírá na obrátkách, plus ústřední plot twist sice nijak zvlášť překvapivý (v podobných žánrovkách jsou obvykle použity jen dvě varianty, jak to celé ukončit - buď je bubákem ne/imaginární kamarád dítěte nebo jsou bubáky sami rodiče), ale přesto funkční. | Bohužel slibnou formu se tvůrcům nepodaří udržet až do úplného konce, jelikož ve finále sklouznou k typickým žánrovým klišé. Znovu se tady tak potvrzuje osvědčené hororové pravidlo, hovořící o tom, že neviděná a jen tušená představa hrozby (tzn. divákova fantazie) je mnohem působivější než zhmotněná realita (tzn. fantazie tvůrců). Přesto cením sympatickou snahu podat tradiční hororové téma v rámci možností zase trochu jinak. Celkově na debutanta na poli celovečerního filmu více než dobrá práce. | PeZet ()

Little_Sawy

Nehovorím že to bolo hrozné, začiatok bol popiči, nevieš čo čakať, decko v škole šikanujú, rodičia sú divný psychopati, synovi v izbe straší akýsi hlas, rodičia mu neveria, zamykajú ho do pivnice, ty kokos akože celkom napínavé do doby, než jeho sestrička začala opúšťať svoje hnilé zázemia pivníc a dvierok. Ďalšia napodobenina Samary. ()

Andy.222

Jak pravil klasik: "Nejdůležitější na celém příběhu je jeho konec." V tomto případě to, co bylo těsně před koncem, protože závěrečný monolog nebyl špatný. Ono celou dobu se filmu vlastně dařilo. Skvěle vybraní herci (hlavně Starrův snad legendární úsměv, kdy se na vás milé usmívá a vám strachem začnou cvakat půlky), kameraman i skladatel si dali taky práci a celý film je nepříjemný, svíravý a nemůžete se stále zbavit pocitu, že je něco špatně. Hlavou vám šrotuje o co tu vlastně jde. Když pak hlavní bubák vyleze, je hodně děsivý a... Právě tehdy se to zvrtne. Během poměrně krátké doby je naráz taková nekonzistence, že se místo strachu či jiných odpovídajících emocí dostaví "Wtf, tak moment... Jako vážně? A proč... Tak jak teda..." zkrátka bubákovi schopnosti se mění z minuty na minutu z až nadpřirozených na skoro ubohé. A tohle pro mě pohřbilo vše tak kvalitně a dobře budované napětí. A je to neuvěřitelná škoda, protože pár drobností upravit a mohla to být neuvěřitelná pecka, protože vše ostatní fungovalo náramně. ()

ANDAKIN

Jestli něco bylo skutečným zklamáním, byl to tento snímek. Šel jsem na něj do kina s optimistickým očekáváním v době, kdy zde měl hodnocení 72%, což mi na horor nepřišlo až tak zlé. Bohužel i ta trocha optimismu, kterou jsem měl, se nakonec rozplynula. Film začíná poměrně klišé úvodem, který je z počátku doprovázen nepříliš dobrými výkony dětských herců, nicméně to by se dalo odpustit. V další části filmu by se totiž mohlo zdát, že divákovi bude možná nabídnuta zajímavá, neočekávaná zápletka, která se místo dalších typicky hororových klišé bude zaměřovat spíše na psychologické a atmosferické působení na diváka a skončí nějakým zásadním a nečekaným rozuzlením - tedy aspoň já jsem v tuto možnost chvíli tiše doufal. Následně je však všechen potenciál této situace a tohoto napětí roztrhán na kusy dalším zcela béčkovým vyústěním, u kterého, ruku na srdce, jen těžko pochopíme, co chtěl básník vlastně říci. Celý příběh se pak na konci zdá naprosto na hlavu postavený a chování zásadních postav v průběhu filmu pak absolutně nelogické a divák odcházející z kina jen tiše doufá, že tento kinematograficky traumatizující zážitek co nejdříve vytěsní. ()