V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

Nathaniell

Do háje... tohle nebyl horor. Tohle byl HOROR... Lekačky? Max jedna. Atmosféra? Dala by se krájet. Napětí? Sakra jo. Protagonisti? Dokonalí. Dialogy, kamera, příběh... Funguje to a skvěle. Rád bych taky poděkoval Algernonovi za doporučení. Měl pravdu, tenhle film SE POVEDL. Jednoznačně doporučuji. Nebudete znechuceni, nebudete nadskakovat... budete se bát. PS: Dokonalý závěr. 5* ()

Barbeeh

Ak náhodou, tak spoiler alert.. Pre mňa je to metafora o traume z tyranských rodičov, šikany zo strany okolia, a nakoniec, nás zachráni z tohto prostredia náš "anjel strážny" (hoci aj kolízny opatrovateľ), alebo proste ujdeme z tohto prostredia preč. Všetky udalosti, čo sa odohrali a stali sa obetiam, sú len v hlavách a predstavách dotyčnej osoby, čo volá o pomoc. ()

xxmurphyxx

Po módnej vlne starých báb v záclone a posadnutých jebtiškách, prišla nová o dvojmetrových gymnastických transkách medzi stenami baráku. A tak tu máme ďalší, ''originálny'' námet o krpatom frackovi o ktorom si každý myslí, že mu jebe, lebo sa po nociach vypráva so stenou a pritom po svete chodia ľudia, čo sa vyprávajú so slúchadlami na hlave a najlepšie pekne na hlas, lebo všetkých na okolo zaujímajú jeho/jej hovná. Samozrejme každému aj bez diplomu z kvantovej fyziky je po chvíli jasné, že za stenou niekto je, otázka za milión je už len kto a čo s tým majú jeho starí dočinenia. Kým sa nepríde na to vo co go, je to celkom fajn, má to creepy atmosféru a čaro z neznáma. Bohužiaľ, keď príde na lámanie chleba a karty sa vyložia na stôl, je to už len tornádo sto krát videného priemeru a kokotín v logike chovania postáv a príbehu ako takého, čo za mňa dosť zráža celkový dojem z filmu. Moc tomu nepomáha ani nulový zvrat, či rozuzlenie, ktoré môže prekvapiť akurát niekoho, kto vidí pár desiatok filmov ročne. A už vôbec tomu nepomáha ta digitálna pičovina, toho sa môže naľakať len človek, ktorý v živote nebol na instagrame a nevidel selfíčka malomeštiackych instablbiek s vyžehleným čelom a raciolom napichanou hubou, prehnané cez tridsať filtrov, kde už človek nevie rozoznať, kde sú oči a kde nozdry. Ale pokiaľ človek odloží mozog počas sledovania do chladničky a nebude riešiť, prečo ten zasran jednoducho neutečie cez okno na prízemí, prečo jeho učiteľka všade ide sama a nezavolá aspoň pangle, prečo tá transka spoza steny, ktorá rozjebe pol baráku s tromi chlapmi jednou fackou, jednoducho nezajebala do tej umakartovej steny a nešla si po svojom, tak bude spokojný. ()

Facerr

Začátek až skoro nuda. Prostředek se zvrhává ve slušný psycho, aby celá podívaná vyústila v pěkný horůrek. Krvavý scény přitom zůstávají tak trochu za oponou, ale o napětí není nouze. Jen si musíte pustit rozum na špacír a nedivit se některým podivnostem, jako třeba jak může monstrum o síle Arnieho Šwancíka zůstat uvězněné za dřevěnou zdí dlouhá léta, přičemž jí jen tak pohrabáčem rozmlátí křehká učitelka prvního stupně. ()

HanzoBureshi

JE TO DĚSIVÉ!!! Problém ale nastává v tom, že se nejedná o nic originálního, protože tento nápad jsem viděl už v několika filmech a seriálech, tudíž  mi bylo hned všechno jasné. Takže mi nezbylo nic jiného, než se spoléhat na nějaký brutalitky a jumpscary a nějaké ty překvápka. Je tu třeba jeden sen, který je opravdu dost creepy, a také mi připomínal letošní Evil Dead Rise. Lizzy Caplan je tvářička, která opět nezklamala a Antony Starr je prostě jako Homelander v hororu, takže tato herecká dvojice byla boží. Je tu i dost důvodů, proč je film hodně porovnáván s minulým Barbarem, který mi přišel o něco lepší. Tento film je prostě okoukaný, ale přesto vyděsí a někdy překvapí. Lezení po zdech bylo cool. Pro nováčka to určitě bude randál! Mé hodnocení: 7/10 ()

Petr59

Nadmíru originální, napínavé a šokující. V porovnání s permanentní hororovou rutinou přináší film příjemnou změnu. Vizuálně i obsahově skvělé dílo. Herecké výkony perfektní. Takových hororů se už dnes moc netočí. Film jsem si užil a prdelatá učitelka byla už jen takový příjemný bonus. Zasloužený plný počet. ()

blondboss

Hororové snímky takého typu mám proste rád a trošku som si tu zaspomínal na staré dobré časy strávené pri Kruhu. V zásade je to snímok s veľmi dobre budovanou atmosférou mysterity a strachu, ktorý vo vás vyvoláva nepríjemný pocit, aby sa to napokon vykľulo v predvídateľnú zápletku, ale zrežírovanú v slušnom štýle. Ten úplný záver domrvený, ale to ma neodradí od štvrtej hviezdy, ktorú si tento film proste zaslúži. 70 % ()

kacir

Už keď som zbadal že jeden z producentov je Seth zhúlený magor Rogen, tak som si povedal aaaa kurva..Dve tretiny filmu akási dráma a posledná slušná hororová tretina to u mňa nezachránila..neznášam keď sa postavy správajú nelogicky.. Celé to bolo čudné, asi ako myseľ setha rogena, od ktorého je väčší kokot už len tu ten jebnutý psychohnus psychor. Film celkovo priemer. Tento rok tu boli väčšie pičoviny, ktoré sa tvárili vážne..presne ako existencia psychora. ()

sabo5

Sakra tenhle film je vlastně natočený podle Simpsonových-Speciální čarodějnický díl IIV Pokud víte co je to za díl tak se omlouvám za menší spoiler. ()

Scanerior

Pavučina je skvělý horor, který má působivou atmosféru a zajímavý příběh. Celý film sledujeme malého kluka, který je šikanovaný, a kterému hlas v pokoji napovídá, co má dělat a právě už onen hlas je velice zajímavý - je skutečný? pokud ano, kdo to je? a je zlý nebo hodný? To jsou všechno otázky, jež si člověk klade, a na které mimochodem dostane odpověď. Výborným prvkem jsou tu také Petrovi rodiče, u kterých člověk do poslední chvíle netuší na čem je. Celý film je prostě úžasný příběhový horor až do chvíle než se odemknou jedna vrátka. V ten moment končí z mého pohledu výborná část a začíná koncový hororový "nesmysl" - přichází totiž spoiler nesmyslně silná "bytost" připomínající Samaru z Kruhu. ()

Nikolas__

Tenhleten kousek se povedl, a hodně. Nesmíte to kurva brát jako nějaký neinovativní, rádoby revoluční horůrek který nemá co nabídnout - protože Cobweb dává smysl ve všech scénách a je to pro mě klenot týhle fakin sezóny, kdy čekat na dobrou žánrovku trvá trošku déle (už od roku 2020). Temná, plíživá, strašně moc napínavá pikantní zábava, ještě k tomu pořádně děsivá. Fakt jestli se chcete bát, pusťte si tohle, kámo já nikdy nelžu, je to banger, i swear. Dokonce ani hlavní hrdina mě nesral a je to krásně natočené, herci jsou perfektní, ztvárnění rodiny která je na dně taktéž. Potom v druhé půlce to fakt jede a musíte dávat pozor, protože tohle je něco, čemu ještě budete pravděpodobně děkovat že vám to "vzalo" hodinu a dvacet minut. Mně tenhle film daroval pocit děsu a nadšení. 90% ()

failer11

Na tento film jsem zašel jen čistou náhodou a dost mile mě překvapil. Jediná škoda je, že film byl zbytečně ukončen otevřeným koncem. Samotní rodiče hlavní postavy mi připadali jako nějací roboti. Ze začátku vypadali  normálně, ale hned v dalších záběrech byli více a více chladní, až přecházeli v agresi, což působilo dost zvláštně, možná kdyby film měl více času a prostoru nepůsobilo by to tolik na sílu. Zbytek filmu byl vcelku předvídatelný, což už tak u každého filmu především horroru bývá. Samotná pavoučice působila dosti děsivě, přesně jak to má být. Od teď už budu vždy mít takový nepříjemný pocit, že někde ve zdech může něco být. 67% ()

Tomko87

Hádam aj hororové prekvapenie roka. Film, kde sa výborne pracuje s očamávaním a napätím. Chalanisko je skvelé, ale duo Caplan a Starr idú ako píly. Som rád že Antony Starr dostáva viac rolí aj mimo jeho Homelandera. Mne znova ukázal že je proste skvelý herec ()

BLEEDER

Skvele budovaná atmosféra a nie dlhá stopáž robia z tohto filmu naozaj takmer výborný horor. Posledných 20 minút síce nedopadlo úplne najlepšie a vďaka tomu celý film upadá, no za to zvyšok je skvelý. Každopádne sa mi to veľmi páčilo (až na ten záver) dávam 4/5 ()

KolarikKing

Letošní hororové překvapení. Něco jako loňský Barbar, v tom smyslu, že je lepší si předem nic nezjištovat. Napínavá a tajemná atmosféra, herecké výkony obou rodičů vynikající. 7,5/10 ()

brasek

Nie príliš vydarený na môj vkus záver filmu. Ale herecky skvelé, postavy vyvolávajú emócie u diváka, atmosféra a tajomno funguje. Nie je to film, z ktorého by som spadol na zadok ale spokojnosť. ()

swenyx

Cobweb solidně překvapil. Malý Peter zjistí, že někoho stále slyší ve zdech. Později se dozví, že jde o jeho sestru, která se za ty léta co je zavřená proměnila v pavouka? Musím říct, že to bylo atmosférický a napínavý jak kšandy, kolikrát jsem fakt jsem čuměl s takovým tím pocitem, kdy se fakt reálně bojím a to mega cením, to u nových hororů prakticky nemám. Monstrum (sestra) bylo skvělý, nechutný a creepy, tak to má být. Jediný co mi vadilo byly rodiče Petera, ty mi přišly že jsou fakt vyloženě vymletý, hlavně jeho táta, kromě toho ale solidní překvapení. ()

kpt_ROCOR

celkem rádoby chytře napsanej agitkovej zmar, kterej nakonec beztak ukázal ten svůj křiváckej ksicht, kdy ke konci doslova klopýtá a už nebylo zcela jasné, kdo že je vlastně ten sperman pérák - jestli ta zrúda od příček nebo ten sokolík z beliku ()

TesterX

Tradicne zacinajici ducharina se v prubehu originalne meni a kypi zajimavou zapletku, ktera vsak neni uplne dotazena, ale ktera dokaze minimalne v nekolika momentech zaujmout. Rozhodne jde o vysledku o horror, ktery mile prekvapuje, ale zaroven ztraci na te horrove slozce, byt i prave v par momentech celkem funguje. Pro milovniky horroru se ve vysledku nejedna o preslap, ale celkem slusny prispevek. ()