Vedl módní impérium a diktoval styl tehdejší doby. Americký návrhář Halston zakusil nevídanou slávu – než se jeho život začal hroutit. (Netflix)

DavidS.

Musí minisérie o módní ikoně začít po 5 minutách tím, že McGregora osouloží do zadku černoch? Asi ano, protože Netflix, 21. století a Ryan Murphy... ()

petikacka

Tak jo, konečně jsem to viděla. Pořád jsem to odkládala, ale člověk by měl vidět film nebo seroš až je na to pravá chvíle. A ta byla právě dnes. Uchvátilo mě to hlavně díky výkonu Ewana, kterého prostě žeru a zde mi ukázal další stránku svého umu :-) Bavilo mě to i když o Halstonovi jsem nikdy neslyšela a právě proto to pro mě bylo zajímavé ovšem jako šéfa bych ho poslala do prdele.  Jeho 70.-ková móda byla úžasná a kdyby posléze nezačal být tak úporně zahleděný sám do sebe asi by to všechno dopadlo jinak. No, osud to chtěl avšak jinak a AIDS řádil v 80.-ých letech jak divý. Oceňuju decentní homosex , protože v některých seroších se na to nedá skoro dívat pokud jste hetero. Celkově mě to prostě dostalo a bavilo. Za mě 95% ()

krauset

Murphyho věci často nemají mnoho co říct, případně to říkají explicitně, nic nenechávají v podšívce. Minisérie Halston se nevěnuje naplno ani módě, ani osobnosti, ani kontrastu mezi financemi a uměním. Kdyby měl seriál opravdový respekt k módnímu návrhářství, ukázal by například všechny soutěžící ve Versailles. A přestože Murphy propaguje Halstona jako sexuálně otevřenou podívanou, žádné zábavné večírkování ve stylu Vlka z Wall Street se nekoná. Zklamání je též ošizené zobrazení Studia 54, nedočkáme se Warhola ani jiných uměleckých prominentů. Koho zajímá newyorská klubová scéna 80. let v době rozšiřujícího se onemocnění AIDS, ať si raději pustí The Deuce. V nejlepší scéně seriálu, při skládání osobitého parfému, si perfumérka stěžuje, že Halstonovy oblíbené orchideje nemají vůni. A to se týká i minisérie. Postrádá vlastní chuť i zápach. Není v ní nic živočišného ani múzického. Recenze pro TVZone. ()

theSaint

Trochu nadhodnotím. Já si na McGregora jako na Halstona zvykl, až mě mrzí, že má pouze 5 dílů. Náhled do světa módy, umění a doby, kde se dělo vše zásadní. Jméno jsem nikdy neslyšel, tudíž díky za rozšíření obzoru. Příjemný čas. ()

Deleatur

Plusy: Úžasně ženská a přitom pořád praktická Halstonova móda. Celkem zajímavý příběh o vzestupu a pádu jednoho návrháře a byznysmena. Tvůrci neměli snahu Halstona ani jeho život hodně ohlazovat. Skvělé herecké výkony v čele s McGregorem. Hostující Bishopová a cameo Farmigové. Mezi: Na afektovaného McGregora jsem si musel zvykat, ale nakonec byl dokonalý. Jak se tvůrci snažili vystihnout Halstona ve vší úplnosti umělce, byznysmena, celebrity a gaye, výsledkem byla spíš zahlcenost. Podtržená i nevhodně sytými barvami; s vybledlými by to možná působilo autentičtěji. Mínusy: Halston osobně, protože prostě byl nafoukaný a promiskuitní narkoman a alkoholik. O Victoru Hugovi nemluvě. Culkin jako Schumacher. Hodnocení: 73%. ()

montongery

Brilantní Ewan McGregor a dobové kostýmy jsou asi hlavním tahákem této minisérie. Jinak samotný příbeh je řidký, lehce předvídatelný a děj je odvyprávěn celkem nudným způsobem podobně jako milion ostatních podobných snímků, které se snaží zalíbit co nejširšímu publiku a bojí se jít víc do hloubky či vložit do díla něco originálního (nejen dobou a dějem mi to připomnělo Bohemian Rhapsody, který je natočen naprosto identicky - klasickým a mainstreamovým schématem). Asi i díky tomu, jsem měl až schizofrenní pocit, že pět dílů je krátká stopáž, ale zároveň se mi to zdálo strašně zdlouhavý. Takto Halston bohužel zapadá do průměru podobných, na první pohled líbivých se, snímků, kterých je natočeno už nespočet... ()

ER

Sice v zajetých kolejích Murphyho produkce, ale vizuálně a herecky podmanivé, dostatečně zábavné a s několika symboly doby,ve které Halston žil ( Studio 54, Giorgio Moroder, Liza Minelli a další). Drama tentokrát více ustoupilo do pozadí, což ale není na škodu, protože vše podstatné tady zazní. A nakonec....Halstona recenze nezajímají. ()

Maximilianus

Ďalší počin zo série drogového života známych osobností. V tomto prípade ide však osobu,  o ktorej asi viacero divákov nikdy nepočulo. To však nebráni užiť si túto limitovanú sériu na čele s bravúrnym Ewanom,  ktorému jednoducho tieto homosexuálne úlohy idú. Len škoda, že ten životopis je veľmi podobným iným,  ktoré sme mohli za posledné roky vidieť. 7,2/10. ()

RAFT

Podíval sem se jenom Ewan McGregor.Jinak seriál u kterého sem se místama nudil.A co vlastně Halston nebo čím vlasntě chtěl být.60% ()

TaNya_

Skvělý McGregor v roli pro mě jen letmo známého Halstona. Minisérie o životě na výšinách a drogovém pádu bylo přesně to, co jsem od seriálu o módním návrháři čekala. ()

Mr.Ward

Ryan Murphy je génius. Kromě seriálu Politik mě od něj bavilo všechno. A jinak tomu není ani u nové minisérie Halston. Seriál na motivy skutečných lidských osudů je stejně jako O.J., Versace nebo Bette a Joan brilantní. A i když se v jádru nejedná vůbec o nic originálního, ba naopak, Murphy to umí tak strašně dobře podat, že se na to člověk s chutí a zájmem prostě rád podívá. ()

cubiczech

Z většiny dobrý životopisný drama. O Holtonovi jsem věděl jen okrajově a můj zájem o módu byl vždycky trošku slabší (ale ne neexistující) tak nejsem úplně schopnej potvrdit přesnost podaných informací. Každopádně McGregor jako Holton je fakt super a dost to dává a Krysta Rodriguez byla (osobně) možná sympatičtější než skutečná Liza Minnelli. Na nedělní odpoledne je těch pět epizod docela fajn. ()

bonovox

Miniseria o vzostupe a páde módnej ikony minulého storočia. Skvelý Ewan v hlavnej úlohe, výborná retro výprava, kostýmy či hudba. Aj keď k dokonalosti chýba vyvazenejsia réžia, resp. o niečo lepší scenár. 70% ()

cist

Já nevím. Boží obsazení, dobrý téma, krásná kamera a samozřejmě kostýmy. Ale pořád se snažím přijít na to, co mě na tom s*re. Snad asi urputná snaha mě pořád o něčem přesvědčovat a jakoby šokovat. Během seriálu se ukáže hrozná hromada různých vedlejších rolí a vsechny jsou strašně výrazný. Vlastně všechno je tam strašně výrazný, takže to celý působí jako karikatura, ale bez humoru. Režie ani scénář se ale nesnaží dostat hlavním postavám pod kůži. Všechno jen klouže po povrchu a pózuje, jako na módní přehlídce. Promarněná šance a špatný herecký výkony, jak z telenovely. ()

Bogrant

Halston - meno, ktoré väčšina ľudí doposiaľ nikdy nepočula, vrátane mňa, je ďalšou netflixovskou seriálovou neznámou, pohybujúcou sa vo svete módy. To na prvý pohľad samo o sebe nie je až tak vábivým lákadlom, ktoré ale napokon stojí za zhliadnutie. Spočiatku extravagantná a nablýskaná módna prehliadka, ktorá vyzerá, že nemá scenáristicky kam spieť, sa totiž postupne mení skoro až na zákernú drámu o vzostupe a páde jedného excentrického návrhára, stvárneného perfektným McGregorom. Emocionálne, narcistické, nie vždy po chuti, ale pôsobivé a vrhajúce podnetné svetlo na daný kúsok "neznámej" histórie. ()