Vedl módní impérium a diktoval styl tehdejší doby. Americký návrhář Halston zakusil nevídanou slávu – než se jeho život začal hroutit. (Netflix)

Chrustyn

Prakticky ve všech směrech další zaměnitelný projekt, tentokrát seriálová podoba extravagantního návrháře. Jediné čím film zaujme a vtáhne je výkon Ewana McGregora, který je jedinečný, oproti všemu ostatnímu. Jinak se jede v klasických kolejích homosexuálního sexu, neřízeného životního stylu, cesty na vrchol a strmý pád. ()

kleopatra

Seriál, který si nedovolím všeobecně doporučit, ale sama jsem se těšila na každý další díl. Barvičky, hadříky, jejich struktury, střihy, geneze a soumrak. Halstona jsem znala z biografie Donny Karan, leccos se shoduje a některé jeho nápady fungují dodnes, třeba umělý semiš, v němž můžete zmoknout a do roztrhání ho prát :), červené šaty Lizy Minelli jsou taky kultovní. Co se týče Ewana McGregora, ten tu zas o něco posunul laťku svého lechtivého rejstříku. ()

somnar

Čtyři hodiny pátráte po tom, o čem to vlastně chce být, až se ukáže, že Ryan Murphy tím chtěl jenom sdělit, že čte recenze na svoje věci, že ví, že jsou špatné, a že přes pózu stejně čeká na ty dobré. Tak třeba příště? ()

Spiker01

Plně rozumím, proč spoustě lidem Murphyho (mini)série nevyhovují, ovšem já je začínám opatrně vyhledávat. Loňský Hollywood se mi hodně líbil a Halston je na tom vlastně podobně, ačkoliv módě ani za mák neholduji. Trošku mi tu vadila opět LGBT agitka a ať už jí sem cpe přímo Murphy nebo někdo jiný, pravděpodobně si velmi holduje v explicitním gay sexu. Čímž mě tedy Ewan McGregor dost překvapil, v takové roli jste jej ještě neviděli. A taky mě dost překvapilo, kolik času může eventuálně přinést seriál oproti filmu na proběhnutí něčího života, tady se však občas skáče dost raketově dopředu, jakoby snad byly vhodnější série dvě, leč tentokrát jen pět dílů...divné, že to Netflix povolil. ()

DJ_bart

"I must be a real artist, because I’m fucking terrible as a businessman." ______ Čím víc pozéra Ryana Murphyho nesnáším, tím větší erekci jsem měl z jeho nejnovějšího seriálového projektu 'Halston' s Obi-Wanem Kenobim v hlavní roli. Murphy si tentokrát na paškál vzal psychologickou sondu do duše slavného módního návrháře, Roye Halstona Frowicka, který jak svými revolučními uměleckými ambicemi, tak svým přebujelým egem, tak trochu předběhl svou dobu.... Z hlediska příběhovýho schématu jde o takový ten klasický seriálový životopis o vzestupu a pádu, který s relativně konvenční formou, zato s pečlivou dikcí, akcentuje signifikantní žánrové prvky - tedy opojení slávou, obsese úspěchem, a všeobecně aspekt emocionální sebedestrukce - čímž 'Halston' brilantně figuruje jakožto jakási extravagantní alegorie o zaprodanosti a odvěkém souboji mezi autonomií umělce a mašinérií byznysu. To se neodmyslitelně pojí s excelentním soundtrackem a subverzivní estetikou, které fantasticky lemují magickou atmosféru let 60., 70., a 80., v jejichž érách se příběh odehrává.... No a stěžejní role oné módní ikony se chopil božský Evžen MekŘehoř(!), arciprcíř skotský, který zde podává jeden z nejlepších hereckých koncertů své dosavadní kariéry - a není to jen z toho důvodu, že doslova v každé scéně permanentně hulí cigára, šoustá, a prakticky ani na okamžik nezmizí z obrazovky. Teprve až po bližším poznání skutečné osobnosti Halstona jsem si uvědomil, jak důvěryhodně Ewan ztvárnil jeho ambivalentní charakter a egoistický portrét - což je objektivně nejvýraznější deviza, na níž stojí a padá celá show - a všeobecně fenomenálně zachytil jeho specificky narcistní charisma, queer temperament, afekt, distingovanou intonaci, eleganci, manýry, i kultivovanou řeč těla - díky čemuž Ewan kolem charakteru Halstona vytváří kuriózní podobiznu jedné z nejvlivnějších osobností v dějinách módy, a v neposlední řadě si podává předobjednávku minimálně na Emmy, či rovnou Zlatý Glóbus. O tom není sebemenších pochyb. Podobnost s 'Bohemian Rhapsody' je čistě náhodná.... ______ // VERDIKT: 8,5 saténových límečků z 10 // [#PRIDE2021🏳️‍🌈] ()

DwayneJohnson

Lehce nadprůměrné, za což lze hlavně vděčit Ewanovi McGregorovi, který podává v hlavní roli tohoto výstředního návrháře kvalitní výkon. Spolu s tradičně dobrým Billem Pullmanem a velmi věrohodně zachycenou dobou asi to nejlepší, co bych z tohohle zajímavého seriálu vypíchl. Pokud chcete trošku zabrousit do historie módy v USA, rozhodně neváhejte, i když jste možná, tak jako já jméno hlavního hrdiny v životě neslyšeli, těch zhruba 220 minut vašeho života, za to rozhodně stojí. ()

Marze

Pisne jsou vybrany, aby presne zobrazily kazde desetileti. U nas jsou znami hlavne skvostni  rockovi Velvet Underground. Sam navrhar je dnes zapomenutou postavou. I jeho predstavitel priznal, ze ho neznal. Sveho hrdinu hraje kouzelne s presne odpozorovanymi pohyby. V prvnich dilech ho budete poznavat velmi povrchne. Sexu  a omamnych latek je zde hodne, ale neni  znazornovan v detailech. Vypraveni bezi hodne rychle. ()

rikitiki

Nikdy jsem o Halstonovi neslyšela a asi by mi nevadilo, kdyby to tak i zůstalo. Snímek mapuje určitou část scény 50., 60. a 70. let. Od nadějného startu, přes dosažené výšiny, až k poněkud trapnému pádu, kdy se hlavní hrdina rozprodal na kousky. To, co na něm bylo unikátní prodal a devalvoval, takže co pak zbývá? Ewan hraje skvěle, dobové kulisy i oblečení jsou skvostné. Snímek však nijak nevybočuje a Halston pro mě není natolik zajímavou postavou, aby utáhl celou sérii. Film by stačil. SHRNUTÍ: Když prodáte sami sebe, tak je výsledek vždy stejný: kus vás ubyde. MÓDNÍ OKÉNKO: Klobouky, které Halston navrhoval, byly hezké a vtipné. Jeho oděvní kolekce mě však nijak neoslovily – průměr, spíš nuda, a ani neměly ucelený rukopis. Spíš nahodilé kousky, jak ho prostě něco napadlo. Možná byl inovativní v použití materiálů, umělý semiš, to však ve filmu tolik nevyzní. Jakože oslnivé vystoupení v Paříži mi taky nic neřeklo, ty francouzské modely, i když nudněji (klasičtěji) prezentované, byly mnohem víc šik. Popravdě, z jeho tvorby se mi líbila jen ta křivá lahvička na parfémy a tu ještě ani nenavrhnul on. ()

claudel

Halston je Ewan McGregor a Ewan McGregor je Halston. Minisérie z produkce Netflixu mě bavila zvláště v druhé půli, asi mě více oslovilo zobrazení pádu než vzestupu. Herecké výkony, skvělá hudba, kamera a samozřejmě kostýmy. Výborná záležitost, Netflix je v těchhle minisériích nejsilnější. ()

Lacike

Dosť to pripomína životopis o Mercurym Bohemian Rhapsody. Len sa tu nespieva ale neustále sa tu navrhujú nejaké šaty. Hlavný hrdina sa postupne tiež odtrhne od reality a prepadne drogám. Je tu aj gay zmrd, ktorý ho celý čas využíva a nakoniec Halston zájde tak ďaleko, že predá aj svoje vlastné meno. Takže pád je ešte tvrdší, ale nakoniec predsalen dôjde ku krátkemu k vytriezveniu. Ewan McGregor v ústrednej úlohe je úchvatný, ale väčšinu série som mal pocit, že predvádza len nejakú cool povrchnú predstavu. Možno taký naozaj Halston behom tej nonstop zdrogovanej fázy jeho života bol, ale vďaka tomu jak jeho život, tak celá táto séria pôsobí len ako zábavný cirkus rôznych exotov. K emóciám tu došlo len párkrát. Poriadne až v závere, keď si Halston uvedomil jak to všetko posral. Keby boli všetky scény také ako jeho rozhovor s dlhoročným kolegom v limuzíne, tak to mohla byť poriadna pecka a nie len povrchná extravagantná zábava. Ale ani nuda to nie je. Proste taký informačne prínosný seriál o oblasti o ktorej ako normálny chlap nič neviem. Koho zaujíma móda alebo gay orgie vo vysokých kruhoch, tak nejaké tie hviezdičky určite pridá. 6/10. ()

Kaluž

Není to nic extra opulentního ani žánrově kdovíjak osvěžujícího, ale díky McGregorovi se na to po celou dobu kouká setsakra dobře. Ten chlápek zraje jako víno (viz Fargo). Jo a Krysta Rodriguezová je v roli Lizy Minnelliové vyloženě k sežrání. ()

BoredSeal

Minisérie o životě kdysi důležitého módního návrháře nemusí být vůbec nuda. Parta okolo Halstona byla zajímavá a tvůrci vše pojali jako příběh kreativce, co bral módu jako umění. Jako většinu lidí mě přilákalo obsazení Ewana McGregora, který seriál suverénně táhne a pravděpodobně dělá z nesnesitelného narcise víc sympatického člověka (představte si, že by hrál Obiwana Kenobiho osobností Halstona, to by byla jízda!), ale charizma mají i ostatní herci představující klíčové osobnosti okolo Halstona typu Liza Minnelli nebo sexy modelka Elsa. K dobrému pocitu ze seriálu přispívá rozumný počet epizod a viditelně dobrý rozpočet, který se projevuje ve výpravě - ať jsou to dobové songy, móda nebo velkolepě designované prostory, daří se dobře vytvořit iluzi doby. ()

M.i.k.e

na téhle minisérii mě nejvíc zaráží ten povyk,který vzbudila jakožto další Murphyovka.Ano,Murphy k tomu napsal scénář a Halston byl gay,excentrik a ke svým blízkým se nejednou zachoval jako kokot,ale to je tak nějak všechno.Halston - seriál je jinak uhlazený až běda a vůbec ničím nevybočuje z klasických životopisných filmů/seriálů.A ono to bude nejspíš tím,že Halstonův život nijak extra nevybočoval z životů jemu podobných celebrit,takže tu máme obvyklé drogy,alkohol,večírky atd atd.Nic co by sme neviděli jinde.Řemeslně je to každopádně velmi dobré,solidně zahrané a bavilo mě to sledovat po celou dobu.Jen v tom hodnocení prostě nemůžu jít výš.Možná kdyby šlo o klasický dvouhodinový film,který by měl stejnou vypovídající hodnotu...70% ()

Chen

Na to, že jde o projekt z produkce Murphyho je to až překvapivě neexcentrické. Ano, je to nablýskané, místy velmi expresivní, ale málokdy absurdní. S ohledem na obsazení asi není překvapením, že herecky minisérie boduje a musím říct, že mě nenechala úplně emocionálně chladným, i když to platí pouze pro závěrečných pár minut. Jinak to byla zajímavá, ale ne vysloveně originální biografická sonda do života návrháře, který se nedokázal vyrovnat s tím, co přináší život celebrity. Mimochodem, vyčítat seriálu, který mapuje život módního návrháře, který byl gay to, že je v něm homosexuální tematika je něco podobného jako klasické "kyselo je moc kyselé". ()

Pajky3

Retro minisérie od Netflixu o módní ikoně skrývající se za jménem Halston. Musím uznat, že jméno Halston mi před sledováním vůbec nic neříkalo. Ale jsem rád, že jsem si seriál pustil a rozšířil si obzory. Asi nepřekvapí, že Ewan McGregor hraje hlavní postavu skvěle, i když mě upřímně vadil jeho afektovaný přízvuk. Nicméně předpokládám, že to mělo dokreslit skutečnou postavu Halstona. Podobně skvělá je i Krysta Rodriguez, která hraje legendární Lizu Minnelli. Zajímavý náhled do světa módy. Skvělé kostýmy a zachycení dobové atmosféry. Vzestup a pád téhle značky stojí za sledování. ()

Pavlínka9

Za mě skvěle obsazené - McGregor naprostý luxus :) Věděla jsem, že ženy byly paf z toho pána, co udělal klobouk pro paní Kennedyovou - ale že to byl zrovna on - to bylo pro mě zajímavé překvapení :) Seriál má pro mě akorát počet dílů, kdy stihli ukázat, že jednou jste dole a jednou nahoře :) Je to svižné, rychlé, barevné a ta móda - bomba :) ()

rockwoman

"Jsme banda gayů, grázlů a nevyzrálých holek, Zapadáš sem."  Bohémský Háčko v raketovém rozletu módním světem plným lesku, luxusu, koksu, prachů a sexu. Ewan McGregor byl pro tuto roli dobrou volbou a byl v ní skvělý! ッ Jen škoda, že ta jízda nebyla delší.  "Kam to bude? Kamkoliv. Prostě jen jeďte." ()

Jaro.Krafcik

Vidieť rukopis Ryana Murphyho. Zase sa trochu upustil a skoro celé to bola len lgbt fraška. Nezachránil to ani hlavný herec Mcgregor. Seriál prevážne o móde, ktorý mal ale len 5 epizód. Tie posledné boli dokonca aj dobré. A tak sa to dalo pozrieť. 2* ()

Skeksis

Byť umelcom znamená mať aj túžbu po sebavyjadrení, čiže toho čo si myslí, alebo cíti. Je jedno, či je to výtvarné umenie, hudba, alebo literatúra. Tento človek ju evidentne mal, len prostredie v akom bol, ho dohnalo ku komerčnej snahe, nie k naplneniu diela. Čiže obchod vždy prevládne. To sa dialo odjakživa. Stredovekí maliari a sochári museli vytvárať predovšetkým sakrálne diela preto, lebo iba také si objednávali mecenáši, ktorí mali styky (povedzme si na rovinu – obchody s cirkvou). Je fakt, že Halston sa zachoval nespočetne krát ako kretén, ale bral toľko kokaínu, že by ste sa asi sfetovali aj z jeho krvi. Takže jeho osobnosť a la Club 54 netreba brať ako jeho. Všetci robia chyby, ale odsudzovať umelca (ktorým skutočne bol) pre nejaké užívanie drog a sex (ktorý možno tiež majú všetci), mi pripadá úbohé. Halston mal cool klobúky, handry... ()