Vedl módní impérium a diktoval styl tehdejší doby. Americký návrhář Halston zakusil nevídanou slávu – než se jeho život začal hroutit. (Netflix)

Recenzie používateľa Deleatur k tomuto seriálu (6)

Halston (2021)

Plusy: Úžasně ženská a přitom pořád praktická Halstonova móda. Celkem zajímavý příběh o vzestupu a pádu jednoho návrháře a byznysmena. Tvůrci neměli snahu Halstona ani jeho život hodně ohlazovat. Skvělé herecké výkony v čele s McGregorem. Hostující Bishopová a cameo Farmigové. Mezi: Na afektovaného McGregora jsem si musel zvykat, ale nakonec byl dokonalý. Jak se tvůrci snažili vystihnout Halstona ve vší úplnosti umělce, byznysmena, celebrity a gaye, výsledkem byla spíš zahlcenost. Podtržená i nevhodně sytými barvami; s vybledlými by to možná působilo autentičtěji. Mínusy: Halston osobně, protože prostě byl nafoukaný a promiskuitní narkoman a alkoholik. O Victoru Hugovi nemluvě. Culkin jako Schumacher. Hodnocení: 73%. ()

A zrodil se Halston (2021) (E01)

Poznámky: McGregor se snažil a šel po hlavě i do erotických scén, ba i jako pasiv, ale ta snaha byla vidět. Skvělá Rodriguezová. Nádherná přeměna "holčičky" v ženu. Culkin nesympatický hlavně proto, že hrál temné období relativně známého režiséra. Těšil jsem se na úžasně ženskou módu... a ty kaftany byly nádherné ("To ty vlasy.") Ultrasemiš se mi nelíbil, ale pořád lepší než pracovní oděvy našich normalizačních údernic. ()

Versailles (2021) (E02)

Poznámky: Na McGregora si zvykám. Už došlo i na cruising. Lehkomyslně lascivní Victor Hugo. Američané ve Versailles: "Co je to za díru?" Rázná Lambertová (okouzlující Bishopová). Modely tentokrát luxusnější než kaftany, ale pořád úžasně ženské a provzdušněné. Vedle francouzských vynikla i jejich praktičnost. ()

Jak sladce voní úspěch (2021) (E03)

Poznámky: Stejnojmenný dokument u mě rehabilitoval McGregorovo pojetí - osobně byl Halston taky nesympatický. McGregor navíc trefil gesta, pohledy i afekt v hlase. Pořád ale pro mě není zas tak přesvědčivý v intimních homoscénách, naopak kdykoli je odtažitý (bryskní odpověď na milencovo ultimátum, závěrečná scéna). Na druhou stranu McGregor tím, že afektovanost jen hraje, ji drží na uzdě (ano, mohlo by to být horší) a dodává přesvědčivosti střetu umění s byznysem ("Skončili jsme už, nebo tady chcete dál vykládat, že nevím, jak se šuká?"). Rodriguez jako Hugo přesvědčivější, ale zase mu škodil zkratkovitý scénář. Spíš se to mělo jmenovat "Jak sladce voní suspenzor". Přesvědčivá Farmigová má ještě bod za to, jak elegantně si s takovou scénou poradila. Ale scénáristé mínus za poluční licenci. ()

Večírek končí (2021) (E04)

Poznámky: McGregor už byl prakticky Halston. Povedla se mu i kontaktní homoscéna, ale mohlo to být přítulným a pružným karamelovým zajdou. Pak už ale šlo všechno do kopru (v příběhu): propadání drogám, častější výbuchy, větší arogance, strach z mladší konkurence a ze ztráty prestiže, ba všeho: "Takový je byznys, Halstone." A do toho ještě nástup AIDS. Nejdříve jsem myslel, že ta uvízlá holka byla Bette. Chytré srovnání, že každý máme někoho, koho chceme potěšit a před kým se chceme vytáhnout. Nakonec nostalgie: Brooke v legendární a i na dnešek odvážné reklamě na "calviny". ()

Kritika (2021) (E05)

Poznámky: Určitě jistá idealizace, ale teď se potvrdilo, že heterák McGregor byl na roli gaye Halstona ideální: byla tam všechna tvrdost, které bylo potřeba pro důstojný odchod z toxického vztahu, nerovnocenného obchodního partnerství, ze života i z obrazovky. Navíc byli férově ohlazeni i jeho protivníci, ve stejnojmenném dokumentu mnohem nesympatičtější. ()