Není snadné vystoupit z davu a slyšet křičet svůj vlastní hlas! Začíná další školní rok a na chlapeckou akademii ve Vermontu přichází nový učitel John Keating (Robin Williams), aby zdejší studenty učil anglické literatuře. John praktikuje velmi nezvyklý způsob výuky, čímž si své studenty nejen získá, ale hlavně je naučí mnohem více, než by se mohli dočíst v knihách. Stane se jejich vzorem a oni se rozhodnou, že budou pokračovat v tradici Společnosti mrtvých básníků, které byl John dříve také členem. Nemají však tušení, jaké následky to může mít… Další z nenápadných filmových klenotů režiséra Petera Weira získal Oscara za scénář a obdržel další tři nominace za film, režii a nejlepší herecký výkon pro Robina Williamse. Kromě něj můžeme v dojemném příběhu o svobodě ducha a nepodrobení vidět také začínající hvězdy Ethana Hawkea a Laru Flynn Boyleovou. (Česká televize)

CaletkaLukas

Tento film je tak nenápadný a přehlédnutelný, přitom je tak krásný, dokonale natočený a zahraný a tak emocionální. Příběh pomalu a lehce plyne jako klidná horská řeka. Volné tempo a pomalá gradace děje vás donutí zůstat a soucítit s postavami v jednom nádherném, avšak nakonec velmi smutném příběhu s melancholickou a u srdce hřející podzimní atmosférou. Excelentní herecké výkony mladých herců nebo Robina Williamse či dokonalé režijní vedení je asi zbytečné zmiňovat. Bravo pane Weire!!! ()

ecap

Už podle názvu jsem si myslela (a doufala), že tento film by mohl být jedním z těch, který mě pustí dovnitř a povolí vystoupit až na konci. A má očekávání byla splněna, ne-li místy překonána. Síla tradic a nechuť ke změnám čiší odevšad a téměř ze všech. O to silněji na mě ale zapůsobila touha Johna Keatinga po změně a také to, s jakým nadšením byla u studentů přijímána. A jak jednoduše se dá ztotožnit s pocity odhodlání Roberta Seana Leonarda, když se odhodlá hrát a s pocitem pýchy, když odchází z jeviště... Navíc krásně lyrická anglická příroda. Celkově na první pohled nic do očí bijícího, co ale na druhou stranu zanechá stopu snad v každém. ()

MissDark

Nevěděla jsem, co od takovéhleho filmu čekat. Captaine, my captaine.. Nádherný, i když neuvěřitelně smutný film. Tématika y chlapecké školy mě nikdy moc nelákala ale tenhle film potvrdil, že vůbec nezáleží na to, co se člověku líbí a nelíbí a co ho láká a ne, když je totiž dílo skvěle zpracované, je vlastně jedeno kde se to odehrává. Robin Williams hraje bravurně a film odsípá a spěje k závěru, bohužel k takovému, jaký závěr byl.. ()

voltamper

Výborný film, výborní herci, veľmi dobre vybrané charaktery mladých chlapcov, ktorí zatienia aj samotného Robina Williamsa. Príbeh o slobode ducha, o zodpovednosti samých za seba, o konflikte slobodného, otvoreného myslenia a slepej autority rodiča, ktorá nevidí a nepočuje nemé volanie o pochopenie a podporu. Ako málo a zároveň ako veľa stačí ku šťastiu a zabráneniu tragédii. Príneh o kamarátstve chlapcov a ich vzťahu k netradičnému učiteľovi, ktorý ich učí voľne rásť. Ľudí treba nechať voľne rásť... Piatu hviezdu možno pridám po opätovnom zhliadnutí. ()

Axerron

Weirova óda na volnomyšlenkáře. Na onen vzácný vymírající druh, který nám umožňuje, že se svět stále točí dokola. Dead Poets Society by měl být povinným filmem na každé pedagogické fakultě, protože pokud by všichni učitelé byli jako úžasný pan Keating, tak už dávno létáme ke hvězdám. Oh, Captain, my captain! ()

Aenstus

Jeden z mála filmů u kterého sem mimovděk uronil slzičku na konci-a to právem. Děj, nejen scénářem, hudbou, ale i hereckými výkony, je precizní a hodnocení je oprávněné, taky že sakra dostal Oskara ne?! Doporučuji všem co to stále neviděli-a lidi, vemte si kapesníček... ()

exhibit33

Pro mě jeden z nejlepších filmů s Williamsem,moc pěkný film plný emocí a beznaděje.Peter Weir umí točit,škoda že ještě neproměnil ani jednu nominaci,snad se akademie vzpamatuje a nějákého mu dá. ()

mr_radek

Jednoduchá ukázka toho, že kvalitní film nepotřebuje žádné hvězdné efekty z Hollywoodu, stačí mít příběh a sdělovat určité poselství. Robin Williams se do své postavy dokázal vcítit a působil neskutečně věrohodně. Rozhodně to není žádná oddechovka na sobotní večer, ale výborné drama, které si při závěrečných titulcích budete znovu před očima přehrávat a přemýšlet nad jeho významem. ()

zimi

Zas tak super film to není, jak se tu jeví! Kluci jsou ve věku, kdy si myslí, že z lvíčat se stávají lvi a oni se z nich vyklubou, zbabělé veverky! Dospělí jsou arogantní, panovační a přísní, jen by mě zajímalo, jak ten otec s tím teď bude žít, ale co viník již je znám, tak nač si co vyčítat, to se mi nezdá, to je blbost! Zcela průměrný film, koukejte se naň jak chcete, já již nikdy, ale jednou jej vidět, proč né toho nelituji. 5/10 ()

Likeness Tie

Film plný skvělých myšlenek a citátů. Kéž by tenhle typ učitelů byl skutečný a byl na každé škole! “We don't read and write poetry because it's cute. We read and write poetry because we are members of the human race. And the human race is filled with passion. So medicine, law, business, engineering... these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love... these are what we stay alive for.” ()

ryhy

Za mě 100%. Asi jsem ani na začátku nečekala, že tohle prostředí může vyplodit tak silný příběh. Vztah učitele s žáky tady již byl a osobně bych se o poezii nevyjadřovala nijak krásně. Ale tenhle film mě zasáhl. Naprosto. Líbí se mi všechny myšlenky, jež se Robin Williams snaží ukázat svým žákům a jen jsem smutná z těch lidí, kteří to tak nevidí. Postava Roberta Seana Leonarda byla jednou z těch, na které se nezapomíná. Prostě... hodně mě to vzalo a nevím přesně, jak to vyjádřit. V tomto žánru je to určitě nejlepší film, který jsem kdy viděla. Carpe diem! ()

LiSaiFun

Nevím, nějak mě to nepřesvědčilo. Většina těch, kteří tu dávají slabší hodnocení, mají problém s poezií jako takovou, nu pak tedy není divu, ale to není můj případ. Možná kdyby nebylo té sebevraždy, která mě k tomu klukovi prostě nesedla, ten přece nebyl takový trouba!! ()

The M

Film som si našiel v rámci mojej osobnej pocty Robinovi Williamsovi a vybral som si múdro. Emotívna snímka, s brilantným scenárom, ktorá je okrem toho natočená a obsadená bezchybne. Čo človek môže viac povedať. Hmm... O Captain! My Captain. ()

ja003

Místy dojemné, ale místy hrozně divné. Závěr samozřejmě u srdíčka zahřeje, ale jinak mi to přišlo jako takovej "high school flick" v profesionálním podání ()

andy60

Zklamání. První půlka filmu se neskutečně táhne, pozornost si zaslouží pouze ty okamžiky, kdy je na obrazovce Robin Williams. Jeho výuka, stejně jako celá postava učitele literatury, je výborná. To se nedá říct o jeho studentech. Všichni splývají v šedou masu, bez snahy o vybudování jednotlivých charakterů a jejich básnické seance v jeskyni mně připadaly spíše infantilní, než ducha obohacující. ()

Rajca

Tento film patrí jednoznačne medzi nezabudnuteľné filmové skvosty. A to nielen vďaka famóznemu hereckému výkonu Robina Williamsa, pre ktorého sa stala rola Keatinga jeho životnou. Odkrýva krásu, nadšenie, autenticitu a silne emócie zakódované v poézii, ktorá je de facto bránou do skutočného života, cestou k pochopeniu vlastných snov a túžob, oddanosti ideálom aj za cenu tragických následkov. Lebo jediné na čom skutočne záleží je život v pravde a schopnosť naplno prežiť každý deň, až do posledného dychu. Strhujúce a inšpiratívne. "Oh captain, my captain", večná škoda, že si nevládal žiť svoje dni až do konca. Vychutnaj si naplno aspoň herecké nebo. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall