Encanto: Čarovný svet rozpráva o neobyčajnej rodine Madrigalovcov, ktorí žijú ukrytí v kolumbijskom pohorí v zázračnom dome na kraji živého mestečka, na úžasnom, čarovnom mieste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť od supersily po moc uzdravovať – každé okrem Mirabel. No keď Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození, povie si, že ona, jediná obyčajná Madrigalová, je azda poslednou nádejou pre svoju výnimočnú rodinu. (CinemArt SK)

PISTA226

7/10 Je tu další animovaná disneyovka a všichni čekáme krásnou, muzikálovou pohádku s šťastným koncem, která se sice nebude moc odlišovat od ostatních pohádek, ale stejně si ji užijem. Bohužel možná naše očekávání jsou to, co nás pak nejvíc zklame. Film je sice fajn, ale jen a pouze fajn. Hlavní postava je příjemná a s jejími problémy by se někdo i dokázal stotožnit, ale z nějakého důvodu to pořád nestačí. Je to zbytkem postav, uzavřeným prostředím, nebo snad némoc zajímavou zápletkou? Jak jsme u Disney zvyklí, tak hlavní co nikdy nezklame je skvělá animace, která se každým rokem lepší a je to vidět. Ale samotná myšlenka filmu s kouzelnou svíčkou, co dává schopnosti jedné rodině ve městě, kde člověk od začátku hledá, kam vlastně film chce dojít, není moc silná. Do půlky filmu se proto opakují samé věci dokola a děj se nijak neposouvá. Do toho je tu ještě fakt, že ač je tu velmi zajímavý živý dům s mnoha nekonečnými pokoji, tak je to bohužel promarněná šance jak oživit celý film. Prozkoumávat a více se zajímat o samotné pokoje a dům by vůbec nebylo na škodu. Ale i s tím co tu bylo je člověk spokojený. Je tu mnoho zajímavých postav a tady si myslím, že je film využil dostatečně a správně, člověk si nakonec vytvoří vztah i k běžnému vesnickému tlouštíkovi. Jedna postava to tu ale tahala nejvíc a to za mě Bruno, o kterém se nesmí mluvit. Každou scéu dokázal oživit svými emocemi ať už smutnými nebo povzbudivými. I s malým časem na obrazovce nejlepší postava. Po půlce filmu se děj trochu rozjede a to už se člověk i občas začne bavit. Trochu to vypadá, že se film snaží o originalitu, ale když na to koukáte, tak doslova dokážete dopředu říkat slova, která potom řeknou oni a je celkem odhadnutelný, co se stane. Z čeho jsem byl ale nejvíc zklamaný jsou písničky, které nebyly absolutně vůbec chytlavé, byly příjemné, ale není to nic, co si člověk zapamatuje a třeba si to pustí znova. Za mě jedna z horších Disneyovek, ale ujde. ()

Matussk

Encanto je príjemná rodinná rozprávka s peknou animáciou a dobre napísanými postavami, no predsa s filmom mám pár problémov. Prvý sú pesničky, ktoré sú až tak nezaujímavé, že som sa pri nich nudil s výnimkou jednej, ktorú si môžete pustiť, keď ste film videli tu. Druhé negatívum je, že film ku koncu stratil napätie a chýbala mu nejaká väčšia emócia, ktorú mal napríklad Coco. Tiež by sa na konci filmu našla jedna scéna, ktorá nemá až tak veľa logiky, ale je to rozprávka, tak jej to odpustím. Celkovo je to v pohode tradičný disneyovský animovaný film na oddych. 7/10 ()

soukyd33

Zpěv (český dabing), není dobrý. Scény se zpěvem, odvádí pozornost. Pro děti bude těžké to pochopit, ale nejdůležitější je důvěra v rodinu. Animace výborná. Příběh složitý. Hudba slabší. Prostorový zvuk nevýrazný. Konec byl náhlý, a nevýrazný. Hvězdiček 3 ()

bigmatko

disney to jednoducho vie. rokmi osvedčená kombinácia zábavy, morálnych a sociálnych hodnôt s mravným ponaučením, krásnym vizuálom a ľúbivou muzikou s dobre otextovanými piesňami, ktoré sú chytľavé zrejme v každom svetovom jazyku. Disney je skrátka čarovný a už konečne spustite prosím streamovaciu službu aj na SR. ()

quokam

No. Buď těch hvězdiček dávám dvě, nebo pet. Záleží jestli se na to podívám pohledem světským, či duchovním. Jako - jedná se o disneyovku. Dá se tam předpokládat až religionisticky podtext? Pokud pohadka tento podtext nemá, pak se zajímavý námět rozpliznul do koloritu povrchního kýče bez jakési nosností stavby, což vlastně vyjadřují i jednotvárné povrchní písně bez nějaké nosné skladby. Jestli tam ovsem ten religionistický podtext je, teda jestli je tam záměrně, pak je to jeden z nejlepších filmů pro nedělní besídky či tábory dorostenců. A ten, kdo nechápe o čem tu píšu, ten asi nechápe, o čem tu píšu. A takový je to, vážení přátelé, animak. Takže buď procent 40, nebo 90. ()

orangee

Na Disneyovky obecně moc nejsem, ale tahle měla něco do sebe. Neměj strach a svěř se nebo rovnou čiň. Rodina je důležitá, nezapomínej na ni, věnuj se svým blízkým. A především poslouchej, nebo spíš naslouchej! Myšlenky pěkné, v kouzelném světě, kde každý může být sám sebou i prospěšný okolí. Na mě zase až moc písniček, jak je zvykem, jinak příjemný svěží film. ()

Tomulka

Po třetím kouknutí stále zábavné dojemné a veselé. Pohádka velmi dobře řeší vážné reálné věci s kterými se dá ztotožnit. Když se po opakovaném shlédnutí cítí člověk stejně jako při prvním a je to v tom dobrém slova smyslu je to potom snímek výborný! Takže měním hodnocení na 5. ()

De.lilah

Mno. Nenadchne, neurazi. Takova nafouknuta barevna nuda.. Mela jsem daleko vetsi ocekavani, nejakou temnou rodinnou historii. Vizualne je to temer orgasmus, pribeh slabej. Nic moc. Posledni skutecne uchvatna Disneyovka byla Vaiana. Od ty doby prd. Nafouknutej prd. Skoda. ()

Jenda1cz

Zajímavý a odvážný děj na pohádku. Zápletka se motá okolo mezilidských vztahů a celé vyznění je velmi vyspělé/dospělé. Do filmu jsem šel s přáním, že se nechci dívat na ty přebobnatěle napínavé filmy dnešní doby. A přání se mi splnilo. ()

Sashmen13

Vlastně, se prakticky nic v příběhu nestalo, jen se znovu našel Bruno a změnila se nevěsta. Docela umění, udělat film o takové stopáži a mlít z ničeho. Vtipné, jak postavy většinou mluví (a hlavně zpívají) perfektní angličtinou, aby pak tam najednou skočilo "los haciendos". ()

alexsultan

Keď už som si začínala myslieť že to s Disney ide dolu vodou, a začala som sa pýtať: ,,Kde sú tie staré dobré kreslené filmy ako Leví kráľ, Popoluška, Bambi či Snehulienka?" Disney ma prekvapilo filmom Encanto: čarovný svet.  Po dlhej dobe konečne animák ktorý ma dojal k slzám a ktorý nemá pesničku ktorú by som nemilovala. we don't talk about bruno a surface pressure si doteraz len tak púšťam keď počúvam hudbu. Film má aj ponaučenie. Rodina je dôležitejšia ako všetky dary sveta.  A ak nebudete držať spolu, bude to mať fatálne následky. Taktiež každá postava má niečo do seba.  Mirabel, Isabela, Luisa, Bruno... Nemusíte milovať všetky postavy, ale skrátka treba uznať že každá z nich má nejaký charakter. Netvrdím že to je najlepší disney film. Tým bude navždy leví kráľ. Ale z tých novších disney filmov je to určite ten najlepší. A tiež jeden z tých ktoré si rada pozriem aj viac krát. ()

vimluk_CZ

Encanto je klasický milý příběh o dívce, která je "obyčejná" a je ve společnosti "neobyčejných" postav. Jak už to ale bývá, není všechno tak, jak se zdá. Postav sympatické rodinky je opravdu hodně, ale většina z nich mají tak výrazné charakteristiky, že vám rychle přirostou k srdci a to platí hlavně pro hlavní hrdinku, které fandíte od začátku až do konce. Film vsadil na vážnější tón - vtípky se tu vcelku šetří a celá pohádka tak ve finále působí vcelku dospěle, což není na škodu. Písničky nejsou špatné, ale broukat cestou zpátky domů si je určitě nebudete. Finále povětšinou v kinosále dojalo dospělý doprovod než děti. Ale já holt ty barevné animáky s krásnými tanečními choreografiemi mám rád - 60. disneyovka tedy mile potěšila! 80% ()

Farnstorm

Velmi povedený animák, trošku předvídatelný děj ale jinak velmi zábavné. Dle mého by film mohl být o dvacet minut delší a trochu více rozvést některé postavy ale i tak to byl skvělý film. ()

EBBE

Nároky na animáky jsou stále větší, Encanto nejvíce připomíná Harryho Pottera dohromady s Indiana Jonesem ve formě muzikály. Oceňuji, ž Disney vystoupil z komfortní zóny klasického vyprávění : hrdina-> úkol -> cesta -> krize -> změna -> šťastný konce.  Je to tam, ale jinak, cením. Vizuálně krásné, celkově velmi dobré. ()

Lordikosh_

Vcelku krásny animák. Animované dielo z kút Kolumbie je hlavne zamerané na postavy. Dejovo to je celkom fajn. Konečne nejaký animovaný film bez konkrétneho zloducha. HUDBA je tu jedna z najlepších ktorú nám tu Disney vedel dať. 4/5 ()

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (viac)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)