Ahsoka - Season 1 (2023) (séria)

Časť ôsma: Jedijka, čarodejnica a vojvodca (S01E08)

(epizóda)
  • Česko Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (viac)

Hrdinovia sa vydajú zabrániť veľkoadmirálovi Thrawnovi uniknúť. (Disney+)

MiniMinion

Zajímavé. Rozhodně to není to nejlepší finále, jaké jsem kdy viděl, ale je dobré. Relativně plné akce a ta akce byla relativně dobrá. Choreografie měla opět své nedostatky, ale rozhodně nebyla příšerná a přinejmenším posloužila svému účelu. Výjimku tvoří souboj Ahsoky a Morgan, tam byla choreografie fantastická a duel byl rovněž dobře natočený. Moc se mi líbily všechny odkazy na Povstalce, ať už v konverzacích nebo přímo i v akčních scénách. Velice mě zahřály u srdíčka. Sabine! Tak přeci jen to udělali. Sice by se mi více líbilo, kdyby se raději vydali tou zajímavější, jedinečnější cestou, ale chápu jejich postup a výsledek mi připadá zasloužený a uspokojivý. Mnoho linek zůstalo otevřených pro druhou sérii (vlastně skoro všechny) - zajímá mě, jak moc se budou jednotlivým linkám věnovat, například i právě díky tragickému předčasnému odchodu Raye Stevensona. Každopádně s druhou sérií se asi počítá, a já se budu těšit (jen prosím příště ne ve tři ráno…) Je tu prostor pro zlepšení, ale i tak jsem si první sezónu Ahsoky neskutečně užil. Závěrečné epizodě dávám 8/10. ()

warrenur

Hrdinovia, podla tvorcov, museli ist "prednym - hlavnym vchodom" tak, ako sa patri. Naco su tym lodiam silne plazma-dela v takej sile a poctoch? :) Hrdinska saga s ocakavanym koncom a v zavere milucne doznenie kludnych jedi-ov. Cakal som viac. Stevenson si nasiel svoje miesto pri sochach...heh, horkokrvna bloncka pri najazdnikoch, hotova idyla...nedavala vsak zmysel. Je jasne, ze bude rozvijana a dojena v nejakej z buducich serii. Fanikov ma dostatok a zrejme bude i budget. Cajik. ()

clump

První cca půlka je trochu béčková a souboje skoro tří Jediů proti stormtrooperům překvapivě nepříliš záživný. Místama mi přišly až nechtěně legrační. Těžko říct, jestli to je tim, že to Filoni sází trochu jako Klonový války, kde proti sobě často prostě jen pochodovali droidi a kloni bez nějaký známky strategie, krytí atd. a Jediové levou zadní odráželi střely a do toho si druhou rukou balili jointy a vyprávěli vtipy. Což animáku člověk odpustí snadněji, ale taky jsem nad tim občas pobaveně zvedal obočí. (To balení jointů mimochodem neni z mojí hlavy, něco v tom smyslu napsal Lima v recenzi Epizody II k bitce Jediů a droidů na Geonosis; takže lze vlastně mluvit o věrnosti původní látce). Nebo za to může režisér epizody Rick Famuyiwa? Režíroval i finále třetí řady Mandaloriana, kde mi některá akce přišla taky moc levou zadní a legrační, aby mi to ale napodruhý už tolik nevadilo. Na druhou stranu Jediové a k Síle citliví lidi see things before they happen, takže tim si můžů okecat, že odráží střely s takovou lehkostí a netrefí je ani déšť turbolejzrů ze star destroyeru… Ať už je to všechno vina kohokoliv, šermovačka Ahsoky a Morgan byla povedená a závěr se mi líbil. Chápu, že někoho neuspokojí, nic se vyloženě neuzavřelo, ale to jsem naštěstí ani nečekal. Prostě konec kapitoly, nekončíme a pojedeme dál. Převrácení situace ze začátku je poetický, získáme lepší představu, co asi Baylan hledá (aspoň někdo z nás, hint: bohové z Mortis), a „jen stíny ve svitu hvězd” na závěr jsou hezká a nepateticky dojemná tečka, respektive spíš trojtečka za sérií, která spolu s pátou kapitolou možná pomůže zahojit jizvy, který na našich duších zanechalo finále Klonových válek… Každopádně jde ale celkově o nejslabší epizodu, ne ani tak kvůli otevřenosti konce, ale kvůli první půlce, která je prostě nic moc a působí trochu odflákle. Škoda, že si závěr série neuchoval sílu a kvalitu zejména prostředních epizod, čekal jsem to o něco lepší, ale žádná katastrofa. A při druhym shlídnutí, když už člověk ví, co čekat, jsem byl smířlivější. ()

tomik99

Já jsem mírnil svá očekávání, tudíž jsem ve finále spokojený. Dave Filoni má svůj jasný rukopis. Nepouští se do ničeho bez hlavě a spíše to hraje "na jistotu". Postavy jsou přesně takové, jak jsme je poznali v Rebels. Nikdo neriskuje, žádný překvapivý vývoj tu nemáme. Seriál sloužil k tomu, aby se stala JEDNA věc. A ta se také STALA. O tom ten seriál byl. Pokud jsme schopni akceptovat tuto pravdu, bude se vám seriál líbit. Pokud za seriálem hledáte něco víc, budete zklamáni. ()

TomasRichtr

Není nad finále, ve kterém zjistíte, že se v celé sérii dohromady nic nestalo, jen si pár lidí vyměnilo místa. Deset shnilejch mikymauzů z deseti. ()

Jacques-ds

Nikdy jsem neviděl nic hloupějšího. Nevím, jestli je víc dementní scéna s bombardováním, nebo scény, kde se skáče (kamkoliv). Hlavně, že jsou tam všichni hrozně "cool". ()

Hellierer

Rozehraný to bylo relativně v pohodě, ale finále je bída s nouzí, u které člověk akorát kroutí očima nad příšerností soubojů a kvantem nelogičností. Zív. PS: Komentáře neonacisty AllShallFall jsou zlato! ()

kyjo

No nevim. Čarodějnice? Zombie? Jsou tohle ještě Hvězdný války? :) Choreografie soubojů dobrá. Kostýmy se povedly a vizuál je celkově dost nápaditej. Ale dialogy.. o ničem. Herecký výkony 50/50. A, pane bože, ta jízda pod palbou, to měla být asi parodie, ne? ()

inmax

Budu spoilerovat. Nakonec docela uspokojivé finále. Přemýšlel jsem, jak chtějí ve 40 minutách uzavřít všechny linky a odpověď je jednoduchá, nijak, uděláme finále jak v LOTRovi a budeme koukat do dáli na Horu Osudu. Ale proč ne. Co mi ale vadilo: Že se spěchá na loď, aby neuletěla bez nich a oni si letí krokem spolu s těma krabama. V podstatě kdyby jim nezrušili loď a nepřesedlali na ty vlkokoně, tak by Thrawna tímhle tempem ani nestihli. Pak pohyby Ahsoky v boji. Je vidět, že ji ta věc na hlavě omezuje a má díky ní pohyby, jak kdyby na hlavě balancovala hromadu knížek jak v Slunce seno. Co mi taky vadilo, tak nečekaný zjev Ezry u Hery. Čekal jsem spíš, že bude mít trable na lodi, jak zůstat nespatřen a ten voják je jen posel od Thrawna, co nese message, že se jeho pomsta blíží. Ale jinak asi spokojenost no. Furt lepší než Book of Boba Fett a třetí Mando. ()

Veskoslav

Jsem spokojený? Je to lepší jak finále 2. série Manda? Není. Ale rozhodně jsem neočekával něco grandiózního, kdy by pomalu přiletěla Hvězda Smrti s Palpatinem...Je to otevřené zakončení, které otevře cestu nejspíš k 2. sérii a ideálně bych to viděl na film. Či lépe trilogii podle staré "Thrawnovy trilogie". ()

Gig

Já jsem za finále nadmíru spokojen. Lidi jsou už dnes moc netrpěliví a chcou mít vše na podnose. Nesnášejí otevřené konce. Chcou mít vše jednoduše nalajnované typu na počátku série bod A a znamená to a to a konec B, který vše uzavře a Sněhurka se probudí nebo Čarodějnice umře. Lidé zapomněli na Star Wars Epizodu 5, která je jedna z hejlepších. Dnes kdyby tento film vznikl a čekalo se dlouhé roky na Epizodu 6 a kdy se nevědělo zda vznikne, tak by snad kvůli otevřenému konci dostal odpad. Já tohle miluji a cítím vzrušení, napětí a očekávání. Perfektní byla vypněna Ezry se Sabine a Ahsokou. Geniální byly ty pohledy na Skola a templ vs Shin a mec. Přivedení zombie vojáků dalo dílu zajímavý šmak. A kdo zná Fioniho a zná jeho seriálu, musel něco takového čekat. Za mě paráda. ()

hustle_sweat odpad!

Totální odpad  >Impérium nedokáže trefit 2 přerostlé pejsky i s turbolaserovými bateriemi  >Sabine začne fungovat síla v moment kdy se to hodí do děje  >Imperiální křižník a stíhačky tie nedokáží trefit na místě stojící loď ()

jjjerry

Zase hrozná nelogia a náhoda. Nemělo to moc velký smysl. Nejvíc fandím Baylon a Shin. Ostatní jsou spíše otravné postavy. Nemá to příběh, nemá to napětí. Ale děckám od Disney, co moc nepřemýšlí to stačí. O to lepší a lepší je Andor. To je jediné SW  pro dospělé a lidi s větším IQ... ()