Ja som Groot

Malý stromový výrostek Groot se vrací v druhé řadě seriálu „Já jsem Groot“. Dospívající Groot objevuje vesmír a cestuje i za jeho hranice na palubách kosmických plavidel Strážců. Střetne se tváří s novými barvitými bytostmi, prozkoumá nová prostředí a přitom zjistí, že není rando strkat nosík tam, kam ho strkat nemá. (Disney+)

Recenzie používateľa koty2201 k tomuto seriálu (3)

Ja som Groot (2022)

K tomuto seriálu ani nemám poriadne čo povedať po premiére jeho druhej série. Pretože obe série, ktoré pozostávajú z 5-minútových shorts majú tú istú náplň. Marvel sa rozhodol pripraviť niečo pre najmenších a tak treba tento projekt brať. Preto nie som cieľová skupina a veľmi sa pri tom zabaviť nedokážem. Nerozumiem ani voľbe štýlu animácie, pretože namiesto low budget Pixar 3D animácie, by som si vedel predstaviť nejaký kreslený 2D štýl. Možno niečo, čo nebude ďaleko od komiksovej podoby. Myslím, že by to svedčalo takémuto typu projektu oveľa viac. Náplňou to ničím nejak extra nenadchne, pretože sú to len také mini vesmírne skeče s Grootom, kde vždy rieši iný problém alebo podstupuje dobrodružstvo. Hudobne celkom pútavé a animácie s humorom milé, ale to je pre mňa maximálne jemne nadpriemerný projekt. Sympatický oživlý strom ako Groot to sám celé svojimi malými vetvičkami nevie utiahnuť. Takže ako také malé marvelovské jednohubky to na tých dokopy cca 25 minút poteší, len ako rýchlo si to pozriete, tak rýchlo na to aj zabudnete. Malé deti nemám a asi ešte pár rokov ani nebudem mať, ale neviem či by ich to zabavilo. Na druhej strane je to krátke, takže možno by pozornosť udržali. ()

Season 1 (2022) (S01)

Séria piatich krátkych skečov zo života Groota pred udalosťami z filmu Avengers: Endgame ešte keď bol dieťaťom. Ideálne keď idete niekam autobusom alebo máte prestávku na obed. I keď skôr by som povedal, že ideálne, keď ide dieťa autobusom alebo má prestávku v škole. Pretože dospelí naozaj nie sú cieľovka. Ako som spomínal v recenzii seriálu celkovo, tak radšej by som bol za 2D kreslené skeče. A táto animácia sa tvorcom aj vypomstila v rámci jednej postavy v záverečnej epizóde. Cítiť z toho ten nízky rozpočet. To bol fakt des. A taktiež sa musím priznať, že som od toho očakával trochu viac. Deti to určite zabaví do sýtosti. Ja som sa až tak veľmi nezabavil. Mohlo to byť lepšie. Uvidíme ako na tom bude oznámená druhá séria. ()

Season 2 (2023) (S02)

V recenzii pre celý seriál ako taký som povedal všetko podstatné a viac nemám čo vypichnúť. Takže len poviem, že najlepší diel bol asi ten posledný aj s Pozorovateľom. Bolo to asi najvtipnejšie, práve vďaka jeho komentovaniu situácie tak, ako sme zvyknutí z What If...? A najmenej ma zaujal ten, kde si Groot nachvíľu požičia umelý nos. Ten bol asi tak najviac zbytočný. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér