Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál

(TV film)
  • Česko Strážci Galaxie: Sváteční speciál (viac)

Strážcovia galaxie sa vydávajú na planétu Zem, aby pre Petera Quilla zohnali dokonalý a nezabudnuteľný vianočný darček. (Disney+)

LordMysti

Nevím jak to hodnotit, ale mě se to vlastně nelíbilo. Na jednu stranu si cením pokusu udělat něco navíc ze světa Marvelu, na stranu druhou mi to přijde hodně o ničem. ()

Pepe_cz123

Jsem až překvapen. Překvapen jak moc mi to sedlo. Je to šílený,zábavný,barevný , má to skvělou atmosféru a hlavně to má skvělou dravou režii. James Gunn který dělal první 2 díly strážců, rkovou Suicide Squad a další věci, tak tady opět dokázal že ten kdo umí, umí.Scénář je též skvělý a vánoční songy taky. Nemám co dodat. 9 vánočních stromků z 10 ()

Mkartaylas56

Příjemná jednohubka, která z mého pohledu dopadla přesně podle očekávání. Tedy 45 minutová porce specifického divnohumoru, jenž tu funguje stejně dobře, jako v předešlých filmech a nad rámec toho se Jamesi Gunnovi povedlo zase o trochu více posunout samotné postavy a zároveň tím lehce nalákat na připravovaný třetí díl. Takže krom jednorázové zábavy do svátečních dnů je tenhle speciál i funkčním přídavkem v MCU a každého fanouška tak jistě potěší. ()

hamir0

Vlastně ani nevím, co jsem čekal. Každopádně velký špatný. Prostě sváteční patos (a to tak že fakt velkej) a Strážci Galaxie fakt nejdou dohromady. ()

papadoce

Zoberte si toto. Vzali úplne debilný nápad, vrazili do toho kopec prachov a počnúc “Načo toto celé bolo” končiac kobercom na hlave Stárprda, natočili vianočný gýč. Lenže potom urobili ešte niečo oveľa geniálnejšie. Dali to nakrútiť Džejmsovi Pušške a prizvali ku tomu vynikajúceho Kevča Slaninku a humor vložili výlučne do rúk Draxa. A ten išiel bomby od začiatku do konca, to vám poviem. Marvel to proste so svojimi hrdinami umý. Normálne som v zmysle zdravých predsudkov chcel celý vianočný špeciál zhejtovať jak profík, ale asi tak od piatej minúty som sa spontánne bavil, takže hejt neprichádza do úvahy. Stále sa jedná o vianočný gýč, ale natočený odľahčene ako to snáď len Strážcovia galaxie dokážu. Dávam štyri nech nežeriem. ()

Vanchovi odpad!

Prečo to vzniklo? Akú to má pridanú hodnotu? Strážcovia galaxie patria k tomu lepšiemu z Marvelu, ale toto bol strašný nezmysel. Nebolo to ani vtipné, ani poučné, iba zbytočné. ()

Dejvecd

Ten pocit, keď najlepšou Marvelovkou roku je Vianočný Špeciál Strážcov Galaxie... // Jamesa Gunna mám ako režiséra a aj ako scenáristu veľmi rád (jeho prácu obdivujem) a pri tomto TV filme ma nijako nesklamal. Krátky, zábavný príbeh, ktorý aj keď bol docela klišé, tak dokázal zahrať na emócie. Skvelý výber hudby, slušný herci a nejaký ten režisérsky štýl z toho robia Marvelovku, ktorú tento rok všetci nutne potrebovali. 7/10 ()

koty2201

Je možno trochu škoda pre MCU, že tento rok patrili medzi najlepšie projekty práve obidva špeciály. Či už ten hororový alebo tento vianočný (okej, ešte sa mi významne páčil aj Doctor Strange 2). A síce prišiel na môj vkus skoro, keďže Vianoce sú až o mesiac, ale ja mám veľmi rád toto obdobie a ako niečo sviatočné to funguje dobre. Veľmi sa mi páčili vianočné piesne, ktoré tu odzneli a hlavne že boli zaspievané pekne v češtine (sledoval som to s dabingom a fakt sa im to podarilo). Pomerne nečakaným spôsobom si pripomenuli jednu postavu z minulosti, to bolo originálne spracované a príjemne to osviežilo celý špeciál. Zopár pribehových momentov tu trochu zaškrípalo a niektoré veci neboli úplne vysvetlené (napríklad ako sa dostali ku Cosmovi a čo to je presne zač), ale to sa stáva v MCU teraz často. Alebo som bol len nepozorný a nezachytil som to pri sledovaní :D  Taktiež ma príjemne prekvapilo ešte jedno určité zistenie. Len som zvedavý ako to ovplyvní záverečný film Strážcov Galaxie. To bude ešte zaujímavé.  Humor je tu celkom v pohode a nie je našťastie cringe, naopak som sa občas zasmial. Dokonca vizuálne efekty nie sú až tak škaredé, lebo zrejme ušetrili vďaka tomu, že toto točili popri 3. dieli Strážcov.  A aj napriek jednoduchšiemu príbehu (keďže na poli 44 minút toho veľa nevymyslíš) som si celý špeciál užil a nebolo to zlé. Síce to tu niektorí nadhodnocujú, ale ja by som sa nebál tomu dať 7-8/10, ale skôr 8. ()

adamix

Príjemná oddychovka s Vianocami na spôsob Jamesa Gunna s obľúbenými postavami, ktoré ešte nestratili svoj šarm v Marveli a so starou hereckou tvárou Kevina Bacona. Zázrak v tom nehľadajte a kritické názory nechajte mimo recenzii, toto je trochu odlišné od tradičných vysokorozpočtových celovečerákov. ()

Hyperbolic

James Gunn back in the MCUuuuu. Potrhlé, sváteční a comforting, vážně bych si přál aby takovéhle projekty měly stopáže jak některé Phase 4 seriály, tak prosím Ježíšku... Myslím, že tenhle film u mě bude vánoční klasika. ()

liquuid

Tak tohle mě vážně nedostalo absolutně ničím. Jedna hvězda za světýlka, ale příběh o ničem, dialogy o ničem, nic. Sorry jako, ale využil bych 45 minut svého času lepším kouskem. ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)