Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál

(TV film)
  • Česko Strážci Galaxie: Sváteční speciál (viac)

Strážcovia galaxie sa vydávajú na planétu Zem, aby pre Petera Quilla zohnali dokonalý a nezabudnuteľný vianočný darček. (Disney+)

blondboss

Jemne presladený vianočný špeciál s obľúbenými postavičkami strážcov galaxie. Už len nápad Kevin Bacon ako vianočný darček je niečo tak uletené, že to stojí za zmienku. A v celom takomto uletenom duchu sa vezie aj tento kraťas. Takže ja som sa celkom bavil, len by som čakal trošku menej tých presladených skladieb, inak pohodka. 60 % ()

Juraxin

No toto je pravý vianočný špeciál tak ako má byť. James Gunn nám doslova nadelil krásny vianočný zážitok ,pri ktorom som sa príjemne zabával, usmieval a užíval som si každú scénu od začiatku až do konca. Príbeh nám komorne rozpráva vtipný príbeh, ktorý nepôsobí akčne tak ako sme u marvel zvyknutý, ale skôr v ňom ide o humornosť a o tu pravú vianočnú atmosféru a skrytu podstatu Vianoc ( dôležitosť rodiny po kope a pravého vianočného darčeku). Jednoducho ide o skvelý vianočný špeciál na rozdiel od toho Lucasového nepodareného. A preto si kľudne dovolím povedať že ide o jeden z najlepších marvel projektov, ktorý som kedy mohol za poslednú na Disney plus vidieť.  A preto keby som mal povedať že ,ktorými postavami som si vybudoval špeciálny vzťah tak stražci vo zozname nemôžu chýbať. A preto po pozretí somnov emócie lomcovali tak ako nie pri žiadnom marvel projekte za poslednú dobu. Až mrzí že už nikdy neuvidím žiadne pokračovanie tejto úžasnej partičky outsiderov z inej planéty. Ale tak či tak by som nesmútil lebo James Gunn aj napriek odchodu z dielne marvel nám môže robiť ohromnú radosť svojím neskutočným talentom a zručnosťami vo svete DC. A mne urobil obrovskú radosť týmto špeciálom. A kľudne by som ho zaradil do môjho zoznamu vianočných klasik, ktoré u mňa na Vianoce nemôžu chýbať 90%. Ps: Musím pochváliť aj český dabing, ktorý tu pôsobil dobre a po dlhej dobe môžem povedať že nebil do uši zlou vlnou nepočuteľnosti a nepozeratelnosti. ()

david141474

No, chápu tu chválu, ale nechápu proč zrovna chválí Mantis. V tomhle filmu, je za mě velice nesympatická, hlavně v polovině filmu, když na Draxe neustále ječí. Drax je tady skvělej. A Kevin Bacon je tady taky skvělej. Postavy skvělý, až na Mantis. Soundtrack skvělej. Děj solidní a zajímavej. A situace okolo Yondua taky zajímavá. A nemůžu zapomenout na svým způsobem vtipnou podtitulkovku. 8/10 Skvělý film, akorát ta Mantis je jako trn v oku. ()

Skylwalker42

Takto se dělá vánoční speciál! A hlavně tam především zrovna vystupují mé oblíbené postavy. Vánoční nálada jak hrom a Gunm je vážně borec. Už se moc těším na trojku! ()

pds

Ako tu tak čítam tie 4-5 hviezdičkové recenzie, tak mám pochybnosti či sme videli rovnaké video. Mne tam teda neprišlo skoro nič zábavné. Za mňa teda len 20% ()

Lijem

„Kdo je Bruce Wayne? ”... ... Ale jo, nedělat to Gunn, bude mi to asi připadat hrozně trapný, ale v jeho podání jsem si to dost užil. Trochu mi vadí, že jakmile má dnes nějaká věc pod hodinu, nikdo se nenamáhá vymýšlet příběh, který by dal při popisu alespoň dvě věty, ale tady to posledních deset minut, které mě dost pobavili, tahají na příjemnou krátkou blbinku. A samozřejmě i postavy se skvělou chemií. VERDIKT: Nevím na kolik to má symbolizovat stesk po Gamoře, ale Chris Pratt by se měl co nejdřív zase oholit. 6,5/10 ()

SamGee

Predvianočné obdobie predstavuje čas pečenia medovníkov, kupovania darčekov a pozerania vianočných špeciálov na streamovacích službách. Pred včerom uviedlo Marvel Studios podobný projekt na Disney+, v ktorom sa predstavili Strážcovia galaxie.    Všetci sa tešia na  Vianoce, až na Petra Quilla (Chris Pratt). Ten smúti za svojou láskou Gamorou a jeho priatelia rozmýšľajú, ako ho rozveseliť. Mantis (Pom Klementieff) a Drax (Dave Bautista) dostanú nápad – uniesť herca Kevina Bacona a urobiť z neho najkrajší darček pre Quilla.   Dej o záchrane Vianoc je už záužívanou formulkou pri takýchto tématických snímkach, ale dôvod, prečo funguje, je jeho vyváženosť medzi humorom a emóciami. Tieto dva prvky si idú ruka v ruke bez toho, aby si navzájom protirečili.    Pochvalu si zaslúži trio Mantis-Drax-Kevin Bacon. Pom Klementieff podáva uveriteľný výkon dámy, ktorá chce potešiť Petra za akúkoľvek cenu. Dave Bautista má komediálne načasovanie v hrsti a Kevin Bacon obstojí aj ako herec, aj ako spevák.    Spomínajúc spev, koledy sa dostávajú pod kožu a reprezentujú sviatočného ducha s elánom. Popri singloch sa masky a počítačové triky nemusia za seba hanbiť.    Strážcovia galaxie: Sviatočný špeciál pobaví i obmäkčí komiksové obecenstvo slušnými herekými výkonmi, humornými replikami, chytľavými pesničkami a posolstvom o tom, ako darovať šťastie a lásku najbližším.     Príbeh, herci, humor, emócie: 7/10, Hudba, CGI, masky: 8/10, Celkovo: 7,5/10. ()

HNTR

Nezdá se mi, že by se zde James Gunn něják zásadně předvedl. Ano, tato jednohubka mě nějak nepohoršuje a není to nic špatného, ale zároveň to není nic převratného. Pomalu ale jistě začínám pochybovat o tom, že by Bautista utáhl svůj vlastní projekt a že by v roli Draxe měl co nabídnout. Mantis v tomto miniprojektu však byla o něco zajímavější a konečně dostává nějaký zajímavý směr. Zápletka je taková slabší, čekal bych něco více promyšleného, Kevin Bacon mě moc nezaujal. Navodí to fajn atmosféru Vánoc. Myslím, že se to celé dalo zpracovat vtipněji. Šlo by o perfektní podívanou. Ale pořád lepší, než speciál od Star Wars... ()

Draconian

Musím říci, že se jedná o velice příjemný vánoční speciál. Humor mi sedl a Kevin Bacon je frajer. I když filmeček si pro sebe kradou Dave Bautista a Pom Klementieff. Nic extra, ale snímek navodí moc fajn náladu. 80% ()

GejmronCZ

Hezký, svěží, krátký, jednoduchý. Není třeba ničeho víc, aby to bylo fajn. Za mě moc hezkej kousek pootvírající dveře 3.mu dílu rovnou ve 2 velkejch bombách...... "Aaaa s touhle bombou pro dnešek končíme! Doufáme, že jste se bavili a dobrou noc!" ;) ()

Scaevola

Ne, tohle už ne. Vyčpělé vtipy zavání úděsnou trapností, přičemž jsem se ani jednou nezasmál, a vánoční tématika za srdce nechytla, jen z ní bolí oči. Gunnova estetika mne míjí, a pakliže se MCU nesoustředí opět na vyprávění příběhů, přestane mne zajímat společně s ním. Dodám, že Kevin Bacon už na tom musí být opravdu špatně, když na tuhle sváteční estrádu ve stylu věčných televizních silvestrů kývnul. ()

Lifty

Máte ve své crew živý strom v křehkém pubertálním věku a co uděláte? Představite mu svátek založený na každoročním zdobení stromečkových mrtvol... ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)