Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál

(TV film)
  • Česko Strážci Galaxie: Sváteční speciál (viac)

Strážcovia galaxie sa vydávajú na planétu Zem, aby pre Petera Quilla zohnali dokonalý a nezabudnuteľný vianočný darček. (Disney+)

Cartmof

Je až pozoruhodné, že TOP 3 Marvel filmy 4. fáze tvoří z 2/3 speciály, které mají okolo 45 minut. Holiday special je taková nevinná záležitost, kde se Mantis a Drax vydávají na zemi, aby pro Petera Quilla sehnali vánoční dárek. Není to nic extra, ale pobaví to a těch 40 minut uběhne jako voda. Člověk se u toho dost nasměje a zároveň to slouží, jako takové poselství. Nevím co bych tu k tomu řekl. Holiday special je jednoduchá zábava, která má vánoční kabátek. Za zhlédnutí určitě stojí. ()

Aurus

7,5/10. Za mě docela dost povedený speciál a taky je mnohem lepší než ten Halloween speciál Vlkodlak Noční lovec. Příběh je výborný, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

Israha

James Gunn je jeden z nejvýraznějších komiksových režisérů dneška, a tímto vánočním speciálem to jenom potvrzuje. Nevím, jestli v mainstreamové filmové tvorbě aktuálně existuje někdo, kdo umí tak zábavně a organicky kombinovat komediální prvky, akci, popkulturní narážky a emotivní práci s postavami, a ještě u toho působit svěže a neokoukaně. Zde tentokrát dostali prostor Drax a Mantis, přičemž o komediálním potenciálu prvního z nich (a nečekaně slušné schopnosti Davea Bautisty to zahrát) se již vědělo, ale mimozemšťanka s tykadly v podání Pom Klementieff mě vyloženě překvapila a v podstatě si těch necelých 40 minut stopáže ukradla pro sebe po stránce humoru i emocí, i když to primárně mělo být o Quillovi a Vánocích pro něj (vánoční atmosféru jako takovou ale Gunn dokázal vytvořit velmi příjemně). Je ovšem škoda, že akce a srandy, vycházející z toho, že Kevin Bacon hraje sám sebe, ale Drax s Mantis to nechápou, se nevešlo více...takových 15 minut navíc, zaměřených na tyto prvky, a přemýšlel bych o plné palbě. ()

Bozvav

Rzjezd parádní, zejména řádění únosců na zemi vtipné a nápadité, zbytek už trošku sentimentální vata. Nicméně vzhledem k tématickému zaměření jako vánoční speciál fakt dobré. Za mne tři a půl hvězďule. ()

warrenur

Netusil som do coho idem. Skoda. :) Strasny cringe, ocenujem Bacon-a, ze sa tomu prepozicial. Na strane druhej, toto je segement, ktory zaraba. Snad vsak nebola jeho pohnutka takto plytka. ()

B.Wilde

Právě jsem dokoukala a přísahám, celou dobu sledování jsem se u toho musela uculovat jak idiot. Strážci jsou moje velká srdcovka a fakt se mi to hodně líbilo. Takový jednoduchý příběh, ale s oblíbenými postavami je to prostě o level lepší. Nebudu lhát, tohle je letos první věc od Marvelu, co mě "chytila za srdce"... a ty písničky byly taky super, viděla jsem s dabingem a i v češtině hodně povedené. Tohle si budu ráda pouštět znovu. ()

Kopi1

Hezká jednohubka na zpříjemnění Vánoc. Pěkné songy a hlavně atmosféra. James Gunn má neskutečnou vášeň pro dělání filmů a myslím, že by měl dostávat více uznání. ()

panvasik

Tak tohle bylo naprosto fantastické :DDD pro správné Vánoční naladění si to pustím ve štědrý den to bude krása, už teď se na to těším :DDDD Prvně jsem si říkal, že to bude až trapné dát 5* ale já prostě nemůžu jinak, tohle byla taková prdel, která i ve většině času nedávala hlavu ani patu, ale ty kráso dnešek nemůže být pro mě, co se týče Marvelu lepší, když vím, že dnes večer znovu na Black Panthera :O 80% ()

CaptainCzech

Vánoční pohodovka, která pobaví a zahřeje na duši. Drax s Mantis dokázali hlavní roli utáhnout. Marvel ať se vykašle na podprůměrný seriály a tvoří tyhle one-shoty. Bavil jsem se po celou dobu a navíc to krásně uteklo. Za mě slabší, ale zasloužený 4* ()

gumbo

Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem skvělou zábavu a i ta slzička ukápla. Tady to jednoznačně táhla Pom a její crazy Mantis, ale i všechno okolo bylo super. Takové civilní a rozverné ve space opera kulisách. Kdyby takhle vypadaly všechny vánoční filmy z Hollywodu byl svět mnohem lepší místo. 80% ()

Folky

Zklamání. Mantis a Drax sice mají dobrou chemii, ale jako tahouni nefungují, nezasmál jsem se skoro vůbec a emocionální momenty, které jsou většinou Gunnovou slabou stránkou, ve mně vyvolávají jen otrávené zívání. Snad dopadnou třetí Strážci Glaxie líp. ()

baiskon108

Humor Strážců Galaxie mi nikdy úplně neseděl, ale tady z tý pomyslný židle snad už úplně sletěl. Čekal jsem úplný opak, tady se podle mě Gunn mohl vyřádit jak nikdy, ale stala se z toho jen přesládlá vánoční jednohubka. ()

AloeB

James Gunn je génius, kterého je na komiksové filmy škoda, ačkoliv by se s jinými žánry asi necítil tak komfortně. Po tunách filmů podepsaných pod značkou Marvel patří Vánoční speciál Strážců Galaxie bez diskuze k těm nejlepším, vlastně je možná i nejlepší. Začíná možná pozvolně, vloupačka k největšímu pozemskému hrdinovi možná není tak zábavná jak se pokoušely navnadit trailery, ale od momentu, kdy je Legendary Kevin Bacon předán jako vánoční dárek se rozjíždí luxusně citlivá komedie smíchaná s emocionálním finále, jaké umí vykouzlit jen ten jistý nejmenovaný odpadlík z Twitteru. Luxusní detaily, které nenásilně propojují film s ostatními špatnými či jen trošku horšími snímky ze série The Guardians of the Galaxy jsou jen skvělým doplňkem k perfektnímu zážitku. ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)